Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rasszizmus ellen vagy a...

A rasszizmus ellen vagy a sokszínűségért érdemes inkább akciózni?

Figyelt kérdés
Azaz a "rasszistákat" akarnád-e lenyomni vagy azt mondod, hogy a sokszínűség szép, és belefér zsidó, cigány, meleg, keresztény, humanista, nacionalista egyaránt - feltéve, hogy az egész társadalom javát akarja.
2009. szept. 5. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem szép a sokszínűség. Én a zsidó világuralmi törekvések és a cigánybűnözés ellen akcióznék legszívesebbn.
2009. szept. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem szép a sokszínűség. Keresztény, zsidó, ateista, hetero, meleg, nacionalista stb. is lehet jó ember! Tanulhatunk egymástól, ha megismerjük egymást!


Ettől függetlenül én is akcióznék a zsidó világuralom és a cigánybűnözés ellen! Szerintem ez a két dolog nem zárja ki egymást!

2009. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Hol van ma rasszizmus? Sehol.
2009. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha megnézem a magyar történelmet, és azokat a személyeket akiket nagy magyaroknak tartunk, akkor azt mondanám, hogy nekünk eléggé előnyünkre szolgált a sokszínűség.
2009. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
A sokszínűség, a multikulturalizmus remek dolog. És itt a kultúrára gondolok, de vonatkozhat a bőrszínre is: minden ember színes bőrű, különben nem látszana. A színe lehet fekete, sárga, barna, vagy árpád-sávos: a lényeg talán az, hogy ne az alapján ítéljük meg az embereket, hogy hova vagy minek születtek, hanem hogy mit gondolnak és mit tesznek.
2009. szept. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak azokkal akarok együtt élni, akik tudnak viselkedni. Aki nem tud viselkedni, annak mars ki.
2009. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És ki lesz arra hivatott, hogy eldöntse, ki tud viselkedni, és ki nem? És lehet ezt általánosítani bőrszín vagy lakhely alapján? És ha ez megengedhető bárkinek is, mármint hogy azt mondja, hogy "mars ki", ki garantálja, hogy ha jönnek az új idők új dalaikkal, akkor majd neked nem mondják, vagy nekem?


Kulturált nemzetnél, kulturált országban olyan nem lehet, hogy "mars ki". Ennél összetettebbek ezek a problémák.

2009. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

"Azaz a "rasszistákat" akarnád-e lenyomni vagy azt mondod, hogy a sokszínűség szép"


Nem akarok embereket "lenyomni", és olyan üres általánosságokat sem bégetek, hogy ez vagy az "szép".


Az egész rasszizmus-antirasszizmus téma az egyik legunalmasabb közéleti gumicsont. Valami jobbat ki kellene már találni, mert ha még sokáig műsoron marad, az emberek agya teljesen meglágyul tőle.


"feltéve, hogy az egész társadalom javát akarja."


Nem létezik olyan, hogy "az egész társadalom java". Bocs.

2009. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gyanítom, hogy már a többedik kört rójuk "létezik-e a társadalom java" kérdésben, és kitartasz emellett, hogy nem.

Sztem az élet, a jólét, a fejlődés, a jogok érvényesülése lehet általános, ergo össztársadalmi jó. Ez elősegíthető, támogatható. Egyébként köszönöm a válaszokat, jó gondolatok jöttek elő.

2009. szept. 7. 12:50
 10/11 anonim ***** válasza:

"És ki lesz arra hivatott, hogy eldöntse, ki tud viselkedni, és ki nem? És lehet ezt általánosítani bőrszín vagy lakhely alapján?"


Ez pofon egyszerű: Nem ezért vannak a törvényeink? A börtönök pedig, nem azért vannak, hogy aki nem tud normálisan élni, azt oda bezárják? Egyébként már annyira unalmas, hogy a bőrszín mindig előjön...aki bűnt követ el, az aztán bűnhődjön is, bőrszíntől függetlenül.

2009. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!