Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal hogy a...

Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?

Figyelt kérdés

A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.


Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.

Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!



2013. febr. 12. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 bumbi02 ***** válasza:
100%

CSak hogy tegyük tisztába a dolgokat.


Idekint keresek, brutto 1600 eurót. Ebből 1260-at kapok kézbe, tehát összesen 340 eurót kap tőlem Ausztria. Havonta.

A maradék 1260-ból, 60-70 eurót elköltök magamra, tehát kap tőlem megint 70 eurót Ausztria. 410 eurót kap tőlem eddig Ausztria.


A maradék havi 1200 eurómat hazaviszem. És otthon fektetem be. Ha jó vagyok még matekból, akkor ez nagyjából azt jelenti, hogy a fizetésem 3/4-ét Magyarország kapja meg, a maradék 1/4 Ausztriáé...Szerintem elég jó arány, főleg hogy a képzésemet saját magam fizettem, nem az állam.


Ha otthon maradtam volna....


Keresnék havi 90 ezer forintot, amiből 90 ezret otthon költenék el. A negyedét tenném hozzá a magyar gazdasághoz, mint most teszem hozzá.

2013. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
11%

A röghöz kötés nagyon helyes dolog!

Aki itthon szerezte a friss diplomáját a magyar adófizetők pénzéből , de kűlfőldön szeretne dolgozni - fizesse vissza a oktatás kőltségeit. A kűlfőldi fizetéséből pedig ez egyáltalán nem nagy teher.


Nem a németeknek vagy a finneknek stb.. oktassuk ingyen a gyermekeinket, hogy egy idegen ország járjon jól vele.

2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 tetro ***** válasza:
100%
Sohasem tudjuk meg, melyik szak az ahol kétszáz ember végez évente de csak 10re van szükség a munkaerő piacon. És azt sem, hogy a kérdező adójából, hány diák diplomázott eddig... Azért nagy kár.
2013. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 A kérdező kommentje:

Sok naiv ember!

Az én évfolyamomból a barátaim nagy része kint van valahol de egyik sem akar hazajönni.


A kérdés pedig a fenntarthatóság és nem egyéb ideológia.

Ha a képzettek elmennek akkor a rendszer fenntarthatatlan, ha csak nem pótolják vissza a bekerülést.


Az meg álom hogy itt 30-40 éven belül nőni fognak a jövedelmek. Nincs gazdasági alapja.

Ha ma jó irányba állna a gazdaság, akkor is kellene 15-20 év hogy érezhető és FENNTARTHATÓ változások induljanak meg. Amit ma orbán csinál az is a húz meg erezd meg módszer. A meghúzáson lassan túl leszünk. A következő 4 év az erezd meg lesz, és orbán 12 éves hatalmának a vége utána.

2013. febr. 12. 11:26
 35/85 tetro ***** válasza:
100%
Kérdező, mennyi az adód, amiért sírsz, hogy abból ne tanuljon senki?
2013. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 A kérdező kommentje:

"bumbi02 válasza:



Elég bolond vagy ha itthon akarsz vállalkozni!

2013. febr. 12. 11:30
 37/85 anonim ***** válasza:
32%

2 ember vitatkozik vagy 7-8 emberrel .... ez is elég árulkodó !

Ti soha nem látnátok be azt a tényt, hogy az emberek adóznak. Ez a közösség elvárja, hogy adóforintjait, olyan dolgokba fektesse be amiből több pénzt tud csinálni az állam! Ezért szükséges az oktatás támogatása, de azt figyelembe kell venni, hogy ha 3000 diplomás munkahely van meghirdetve egy évben akkor felesleges 30-40000 diploma évente! Kidobott pénz! több millió forintból tanulnak ezek a diákok plusz még kiesik 5 évnyi adóforint..

Nem sok pénz, akkor ha ez az egyén talál munkát szakmájában és tudja hasznosítani (8-10 éve még ez a rendszer működött). De ma az a helyzet, hogy diplomások egymást tapossák munkahelyek után, azért mert rengeteg diplomás van és nem találnak megfelelő szakembert a cégek ... Van olyan hely, ahol már 4 éve látom ugyan azt a hirdetést, mert nem találnak alkalmas szakembert, akkor mi értelme a diplomának kérdezem én ...

Régen ezt a versenyt már a felvételkor letudták a diákok és már ott működött a szűrés ... cserébe a diplomának értéke, rangja volt!

Ma meg drága pénzen megy az oktatás azért, hogy a cégek végül panaszkodjanak, hogy nincs jó szakember ....

2013. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 bumbi02 ***** válasza:
76%

Látom csak ennyibe sikerült belekötni:) Számadatokkal nehéz is lenne vitatkozni. Ha itthon vagyok 90 ezret adok az államnak havonta, ha idekint, akkor 360 ezer forintot.



Nem hülyeség otthon befektetni a pénzemet, mert ellentétben azzal, ami sok jobboldali fejében él, én szeretek Magyarországon lenni.

Másrészt pedig, az otthoni piacot jobban ismerem, a törvényeket, lehetőségeket.

2013. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 tetro ***** válasza:
82%

11.33

Olvass már utána előtte egy kicsit, mielőtt elkezdesz hülyeségeket puffogtatni

[link]

2013. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 tetro ***** válasza:
82%
Az meg külön röhej, hogy szerinted legyen röghöz kötés, de aki hazahozza külföldről a pénzét, hogy itthon fektessen be, az hülye... Magad sem nagyon tudod mit akarsz, hol maradjon a lóvé, mi? :D
2013. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!