Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal hogy a...

Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?

Figyelt kérdés

A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.


Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.

Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!



2013. febr. 12. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltál az eredeti kérdésemre. Abban mi a tisztességes, hogy valakit már-már rabszolgamunkára kényszerítesz, és semmi sem biztosítja számára, hogy valaha jobb lesz a helyzete?

Én el tudom fogadni azt, hogy valaki nem hajlandó a saját élete fölé helyezni azt a közösséget, ami nem hogy segíteni akarja, de csak rosszabbá teszi a sorsát...



Komolyan nem értem miről hadoválsz!

Menjen, a szél álljon ő meg szaladjon, nem kell senkit semmire kötelezni! Csak azt fizesse vissza amit a társadalom beleinvesztált. Abból a fizuból nem nehéz.

Míg a mai magyar orvos fizetésekből lehetetlen.

2013. febr. 12. 12:40
 62/85 anonim ***** válasza:
60%

#60

Csak ennek semmi köze a témához. Az ált iskola óvoda, bölcsőde és középiskola is az államnak pénzébe kerül. Ő tőlük miért nem várják el, hogy visszafizessék? De ha ezen múlik én nyilvánosan kijelentem hogy az egyetemen semmi speciális tudás birtokába nem jutottam csak és kizárólag az alapműveltséget szereztem meg. Na akkor már nekem se kell fizetni juppíí.

2013. febr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 bumbi02 ***** válasza:
75%

Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!


Bevallom a nyelvtudásom egy részét a közoktatásban szereztem. Mennyit kell fizetnem?



Másrészt pedig. Azt hiszem a szüleim elég adóforintot fizettek be, és anyám magánnyugdíjpénztári megtakarításának az államosítása utána (cirka 5-6 millió forint) bőven oda mehetek ahova akarok, és még az állam tartozik nekem.


A saját felsőoktatásodat az adóforintjaidból nem tudod fizetni, viszont a gyerekedét igen. Szóval, vegyük úgy egyszerűen, hogy mindenki a saját szülei befizetett adójából tanul államilag finanszírozva. Nos? ;)

2013. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
12:40! Arról beszélek, hogy az elgondolásod rossz. 12:07-esben már leírtam a kérdéseimet. Mi az, hogy fizesse vissza? Miben fizesse vissza? Pénzben vagy a munkájának eredményében? Évek alapján számolod? Az sántít a módszer. Befizetett adóból? Szintén sántít a módszer. És akkor még nem vettük számításba az ember munkájának hasznosságát - lásd: egy emberélet mennyibe kerül? Ha megmenti egy ember életét, akkor nem fizette már vissza a 6-8millió forintos képzés költségét?
2013. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 A kérdező kommentje:

"#60

Csak ennek semmi köze a témához. Az ált iskola óvoda, bölcsőde és középiskola is az államnak pénzébe kerül. Ő tőlük miért nem várják el, hogy visszafizessék? De ha ezen múlik én nyilvánosan kijelentem hogy az egyetemen semmi speciális tudás birtokába nem jutottam csak és kizárólag az alapműveltséget szereztem meg. Na akkor már nekem se kell fizetni juppíí.



Talán mert nem igazán kelendőek nyugaton sem az óvodás vagy általános iskolát végzettek a munkaerő piacon.

Igen lehetne ez is érv, csak ugye nevetséges.

Hiszen az óvodát végzettek nem nagyon mennek nyugatra dolgozni. A diplomás sőt az orvosok és műszakiak akik égető problémát okoznak, az ő pótlásukat kell megoldani és arra nincs elég pénze az országnak.

2013. febr. 12. 12:50
 66/85 A kérdező kommentje:

"A saját felsőoktatásodat az adóforintjaidból nem tudod fizetni, viszont a gyerekedét igen. Szóval, vegyük úgy egyszerűen, hogy mindenki a saját szülei befizetett adójából tanul államilag finanszírozva. Nos? ;)



A folytatólagosság megszakadása a probléma.

(persze ha te nem is itthon vagy fizetősen tanultál akkor nem is értelek)

2013. febr. 12. 12:53
 67/85 anonim ***** válasza:
84%

#65

Honnan tudod hogy aki most végzi az óvodát a te adódóból az 25 év múlva nem fogja magát és költözik külföldre? Nem látod az összefüggést mert buta vagy mitn a föld. Az állam sokmindenre kötl az adófizetők pénzéből, miért pont a diplomásokkal van a probléma? Nem diplomás több hagyja el az országot és az ő oktatásuk és minden egyéb ellátásuk is pénzbe került az adófizetőknek. Akkor ők is legyenek röghöz kötve mert ez így fair. Pont.

2013. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 bumbi02 ***** válasza:
81%

Folytatólagosság megszakadása?


Szerintem mindenkinek van/volt apja/anyja, legalábbis biológiai tudásom szerint egy férfi és egy nő kell hozzá mindenképp. A szélsőséges esetektől (születésükkor ott hagyott gyerekek) tekintsünk el. Tehát a szülei valószínüleg fizettek be már annyi adót, hogy abból a gyerek mehessen amerre akar.


Másrészt. 1 évet jártam csak államilag támogatott helyre, szóval igen, engem nem igazán érint hogy hova mehetek hova nem, de attól még véleményem azt hiszem lehet a dologról, főleg mivel nagyon sok ismerősöm helyzetét nehezíti ez az egész katyvasz, amit most felsőoktatási "koncepciónak" neveznek...

2013. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
Bumbi neked nem kell már fizetned ...
2013. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 bumbi02 ***** válasza:
90%
Pontosan tudom h nem kell fizetnem. De azért engedtessék meg hogy véleményem legyen(: Nem hiszem hogy itt csak a nyugdíjasoknak van a nyugdíjrendszerről véleménye, csak a 18 alattiak beszélnek a közoktatás változásairól, illetve csak az egyetemistáknak van véleményük a felsőoktatásról.
2013. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!