Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal hogy a...

Egyetértesz azzal hogy a tanulás az befektetett tőke? Egyetértesz azzal hogy aki az adó Ft-okból szerzett diplomát és azt kamatoztatja külföldön az fizesse vissza kamatostól az árát?

Figyelt kérdés

A kérdés azért érdekes mert a röghöz kötés méregfogát könnyen kilehetne húzni.


Aki itt támogatott képzésben részül az hitel formájában kapja meg a teljes összeget. Ha valaki ledolgozott x évet annak megszűnik a hitele, illetve menet közben sem kell törleszteni. Esetleg kell törleszteni, de x idő után megkapja vagy nyugdíj alapra alakul stb.

Aki viszont külföldön kamatoztatja az itteni adókból finanszírozott tudását az fizessen csak mindent vissza kamatosan. Mert ugye az csak nem lehetséges hogy a nyugat értelmiségének tudását is mi finanszírozzuk!



2013. febr. 12. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 A kérdező kommentje:

"tetro válasza:


Az meg külön röhej, hogy szerinted legyen röghöz kötés, de aki hazahozza külföldről a pénzét, hogy itthon fektessen be, az hülye... Magad sem nagyon tudod mit akarsz, hol maradjon a lóvé, mi? :D



Nem barátom, nem hülyeség.


Nekem van pénzem bőven, van egy kis vállalkozásom is, sőt bővíteném is, csak hát kinek? Amíg nincs kereslet semmire addig vegetálok.

2013. febr. 12. 11:43
 42/85 anonim ***** válasza:
47%

Tetro miről beszélsz? Mutass nekem olyan statisztikát, ahol arról írnak, hogy mennyi diplomás tudott elhelyezkedni a szakmájában ?

Diplomások az átlagostól jobb munkaerő jobb a képességük, ezért előnyben részesítik a meghallgatáson őket! de semmi több .. Azt mond meg, egy irodai adminisztratív munkához mivel tud többet egy bölcsész, mint aki pénztárosnak tanult?

Semmit nevetséges állás hirdetések vannak, olyan mennyiségű diplomás munkanélküli van, hogy már a legalacsonyabb pozíciókba is beleírják a felsőfokú végzettséget. Csak azért, hogy a legyen még egy szűrő, a 2 év tapasztalat, nyelvtudás, vagy a kor után ...

2013. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 tetro ***** válasza:
Mennyit adózol kérdező?
2013. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
35%

tetro már az első oldalon leírta a lényeget, ennyi.


amit itt meg valaki írt a "minek is annyi diplomás", na azért álljunk meg! egyrészt ne akarja az állam meghatározni, hogy ki mit szeretne tanulni, másrészt egy diploma megszerzése mondjuk egy középfokú végzettséget igénylő munkánál se éppen hátrány, sőt amolyan alap egy átlag IQ-hoz.

és akkor nem szajkózom hogy külföldön mi hogy megy, ennek ellenére majd mi most megmutatjuk már megint ...

2013. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 tetro ***** válasza:
11.45, most linkeltem neked. most épp te jössz, mutass egy statisztikát azokról az adatokról, amiket te írtál, hogy évi 3000 diplomás tud csak elhelyezkedni. mert ezek alapján a diplomás munkanélküliség 90% lenne, pedig az alapján amit én LINKELTEM neked, ez nem így van. így hát leszel szíves a böfögésedet valamivel alátámasztani.
2013. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
tetró reagálj kérlek az előző kommentemre is !
2013. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Elméleti kérédsem van. Tóth Zoli megszerzi diplomáját, és kimegy külföldre dolgozni. Tisztességes magyar állampolgárként kifizeti a szerződésének megfelelően a tanulmányának költségeit. 20 év múlva úgy dönt, hogy mégis hazaköltözik, és itthon dolgozik tovább. Visszakapja a visszafizetett pénzét? (és most ne gyertek azzal, hogy aki elmegy, nem akar hazajönni).
2013. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 tetro ***** válasza:

Melyikre gondolsz?

Ahelyett hogy engem kérsz számon, még azután, hogy linkeltem is, nem akarod valamivel mégis alátámasztani az állításod?

2013. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 A kérdező kommentje:

"tetro válasza:


Mennyit adózol kérdező?



Túl sokat.

2013. febr. 12. 11:53
 50/85 A kérdező kommentje:

"Elméleti kérédsem van. Tóth Zoli megszerzi diplomáját, és kimegy külföldre dolgozni. Tisztességes magyar állampolgárként kifizeti a szerződésének megfelelően a tanulmányának költségeit. 20 év múlva úgy dönt, hogy mégis hazaköltözik, és itthon dolgozik tovább. Visszakapja a visszafizetett pénzét? (és most ne gyertek azzal, hogy aki elmegy, nem akar hazajönni).



Ahogy kitermelte itthon kb 5-10 év munkaviszony, akkor természetesen. "ez a javaslat lényege"

2013. febr. 12. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!