Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a zsidóssággal...

Magyarországon a zsidóssággal kapcsolatos kérdések miért számítanak tabunak?

Figyelt kérdés
Miért lettek ők a gengszterváltás óta érinthetetlenek?
2013. febr. 16. 00:14
1 2
 11/19 Sz1u ***** válasza:
88%

00:40 Kérdező


"Erre provokatívnak minősítették a kérdést."


Egyrészt, mert az is volt (olvastam a kérdést), másrészt pedig már volt ilyen kérdés (kb. kamanyi-samanyi db).


Te is tudod nagyon jól (csak nem akarod tudomásul venni), hogy nem az egész magyarországi zsidóságot érinti az emelés, hanem "csak" a holokauszt-tólélőket (kb. 8000 ember) és nem az egész nyugdíjára vonatkozik, hanem a holokauszt-túlélésért kapott kiegészítésre (ami kb. 16000 Ft... és EZT(!) a kiegészítést emelik meg 50%-kal).


Persze a kérdésedben ez nem szerepelt!


Ráadásul (egy kis guglizás után):


"a kormány nem kizárólag a holokauszt-túlélők részére folyósított – havi 16 037 forint – járadékot emeli meg 2013-ban ötven százalékos mértékben, majd jövőre további ötven százalékkal, hanem minden olyan magyar polgár juttatását, aki tartós időtartamú szabadságelvonást szenvedett el a XX. századi kommunista és nem kommunista diktatúrák áldozataként."


Tehát a mostani kérdésedre a válasz, hogy egyáltalán nem számítanak tabunak a zsidósággal kapcsolatos kérdések, ha nem provokatívak! (mint pl. a most is "érinthetetlenek"-nek nevezed őket)

2013. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

Nem tabu. Egészen nyugodtan kérdezhetsz a szokásaikról, a zsinagógákról, az ottani viselkedésről, öltözködésről, ünnepeikről, gasztronómiáról stb. Bizotosan lesz, aki boldogan válaszol rá. Azt is megkérdezheted, hogy miért emelték meg a holokauszt túlélők életjáradékát, erre is bizotsan többen tudnak válaszolni - ismerve az ide vonatkozó jogszabályokat és nemzetközi egyezményeket.


De a minek nekik, más jobban rá van szorulva stb. nem kérdés, hanem egy általad megfogalmazott kritika kérdésszerű közzététele, amikre általában sorban jönni szoktak a mocskolódó megjegyzések. Szerintem ezért lettél törölve. (az eredeti kérdést én sem láttam)

2013. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
"Ahhoz, hogy megtudd, ki uralkodik rajtad, egyszerűen csak azt kell megkeresned, hogy kit nem szabad kritizálni. " Voltaire
2013. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%
Zsidós kérdésre,(szerintem nem volt uszító)két választ adtam.Az elsőt törölték.Mire elküldtem a másodikat,a kérdést is törölték,pedig már volt vagy tíz válasz.
2013. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2%
Máshol azt olvastam:Magyarországon nincs sok zsidó,csak ők a modik a WWW-en.
2013. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22%

"Ahhoz, hogy megtudd, ki uralkodik rajtad, egyszerűen csak azt kell megkeresned, hogy kit nem szabad kritizálni. " Voltaire


Látom sokan lepontozták a válaszom.

Erről egy magyar közmondás jut eszembe:

"Mondj igazat és betörik a fejed? "

vagy csak Voltaire-t utálják ennyire a lepontozók?

2013. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3%

Elgondolkodtató, hogy egy Voltaire-i idézet csak 40%-ban hasznos. Ebből azt kéne feltételezni, hogy az itt fórumozók átlag szellemi színvonala meghaladja Voltare-ét.

Haha...


Ebből is látszik milyen agymosottak az emberek, sajnos.

2013. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Sz1u ***** válasza:
96%
Nem a Voltaire idézettel van a baj, hanem azzal, amire használod!
2013. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kitől is származik az idézet? [link]
2013. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!