Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jobban teljesít,...

Magyarország jobban teljesít, de miben?

Figyelt kérdés

Orbán múlt pénteki évértékelő beszéde a körül forgott, hogy Magyarország jobban teljesít. Egy tábla volt elé kirakva, amire szintén ez volt írva. (Azt azért már ők se merték bedobni, hogy Magyarország jól teljesít.)


De mit teljesítünk jobban, mint a fülkeforradalom előtt? Én végiggondoltam, és nem igen találtam ilyen területet. A pálinkafőzés lenne talán? Vagy mi még?



2013. febr. 26. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A "jobban teljesít" szerintem a jobboldalra utal. Egy kis pszichológiai hadviselés. :)


Szerintem az adózásban teljesít jobban az ország, amit a saját bankszámláján mért le.

2013. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Stadionépítésben...
2013. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez csak a kampány jelmondatuk és kb annyira van valóságtartalma mint a rosszabbul élünk mint 4 éve-nek volt.
2013. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kijelentés a kampány része. Konkrétumot mondani hatásosabb és hatékonyabb volna, de a más nincs, jó az általános kijelentés is. Ezt akár itt a visszhangokból is le lehet mérni.


A teljességhez hozzátartozik, hogy nagyon sok minden volt, amihez már régóta hozzá kellet volna nyúlni, de nem tették. Ők igen, nem is mindig haszonszerzésből, ez javukra szól. Sajnos azonban a változás jellege, a módja és a hangnem, amivel tették, már mind káros volt.

2013. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Pl abban hogy a szakadék szélén táncolva elkerültük az államcsődöt ami katasztrófa lett volna minden téren.Nagyon sokan elfelejtik,hogy az Orbán kormány csak azt próbálja helyrepofozni amit elődei elqurtak nem kicsit nagyon.Az sem mellékes mennyi tőke áramlik ki hazánkból feket számlákra pl.offshore cégeken keresztül ez eddig a jelenlegi államadósságunk 2x -t teszi ki,tehát kétszer ki tudtuk volna fizetni ebböl a sok milliárdot ami a sarunk.Nem akarom azt mondani hogy a rablók csak a külföldiek és a balosok közül kerülnek ki de meg vagyok róla győződve hogy jórészt.
2013. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

ahhoz képest, hogy csőd szélén állt az ország 2010ben valóban jobban teljesítünk ...

válság ellenére, orbán 3 év alatt többet fejlesztett ebben az országban mint a gyurcsány vagy a bajnai kormány ... Bajnai nem is tudom mit csinált, mert elvette a pénz csökkentette az állami kiadást (és felvett 20 milliárd eurót), de ez adósság spirált nem állította meg és a gazdaságot sem lendítette fel ..

2013. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

eruházásról meg ha megszakadok akkor se tudnék mit megemlíteni, ami Bajnai számlájára írható ... max a malév államosítása, amit végül orbánnak csak alá kellett írni ...

Be is húzták a kormányt a csővbe röpke 400 milliárddal ... oszkó péter és wizzair érdekeltsége meg beindította a kaszát 2011ben, mintha 2007ótas nem tudtak volna az orosz maláv állami támogatásáról!

nevetséges!

2013. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
a rosszabbul élünk mint 4 éve ma már sajnos kezd aktualizálódni
2013. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha a gazdasági mutatókat nézzük:


- javult a költségvetési hiány és a folyó fizetési mérleg hiánya, csökkent a devizaadósság

- nem változott a gazdaság teljesítménye, a foglalkoztatottság és a munkanélküliség

- csökkentek a beruházások


Tehát van pár mutató, ami javult, de lényegi változás nem következett be az utóbbi 3 évben és sajnos valószínű a következő néhány évben sem fog. De Orbán Viktor ezt felismerve nem is ígért javulást a következő évekre, csak 20 évre előre tett ígéreteket, azt meg már úgy sem rajta fogják számonkérni.

2013. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

"Magyarország jobban teljesít, de miben?"


Népsanyargatásban.

2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!