Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket is idegesít ez a...

Titeket is idegesít ez a "keresztény ország vagyunk" duma?

Figyelt kérdés

Mégis miért lennénk azok? Meg lehet nézni a legutóbbi népszámlálást, hányan is vallották magukat kereszténynek.


Ennek ellenére azt látom, a keresztény egyházak nagyon gusztustalanul nyomulnak, a valós társadalmi súlyuknál jóval nagyobb befolyásuk van a hazai politikára. Ez titeket nem háborít fel?


2013. ápr. 9. 16:15
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
0%

Mi nettó hazugság? Az amit te mondasz. Azok az iskolák nem működhettek volna tovább csak ha egyházi iskolává válnak. És innen tovább már helyes amit írtál a támogatásokról. Pont ez az oka.


Amit írtál a református egyházról meg kb semmi. Ilyet én is tudnék, pont ezért nem írtam én se példát, mert ellenőrizhetetlen.


Nagyon jó a Hitgyülivel mindig előjönni, ezt szeretem. Csak azt nem fogják fel, hogy a Hit Gyülekezete egy valóban olyan ideológiát erőltet, amely teljesen idegen a magyar lélektől, történelemtől és hagyományoktól. A Hitgyüli kb. egy szinten van nálam az Iszlámmal. Ha valaki muzulmán iskolába akarja íratni a gyerekét tehesse meg. Ha valaki hitgyülisbe, az is, függetlenül attól amit mondtam. De a tapasztalatokból kiindulva nem biztosított az ilyen iskolákban az ideológiamentes oktatás, míg mondjuk egy katolikus vagy evangélikus iskolában ez igen, mert semmit nem fognak erőltetni és nem fogják a másik embert kevesebbnek tartani csak azért mert nem olyanok mint ők. A történelmi egyházak (most a zsidót vegyük ki, mert nyilván egy zsidó iskolába csak zsidó gyerekeket fognak beíratni) egy alternatívát kínálnak.


Nem díjazom ha más a saját ideológiáját az én hitemmel akarja igazolni. Erről jó lenne leszokni a liberálisoknak, hogy mások lelkiismeretében turkáljanak, elvégre nem vagyok elítélt bűnöző...


Az meg hogy református lelkész nem sok mindent jelent. Főleg a reformátusoknál. Még ha egy felszentelt katolikus pap lenne, akkor gyanakodnék. És ha már itt tartunk. Pont a családjogi kérdéseknél emlékezz vissza a Katolikus Egyház hány javaslatot tett, vagy fejezte ki nem tetszését a számukra haladónak tekintett szabályozás miatt, amit a kormány nem fontolt meg. Az igazság az amit mondtam. Ez az alkotmány pár fideszes ember fejéből pattant ki, amihez utólag kerestek csak alátámasztásul támogatókat.

2013. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

"Azok az iskolák nem működhettek volna tovább csak ha egyházi iskolává válnak."


Ez nem így van! Sok jól álló település is kapva kapott az alkalmon, hogy megszabadulhasson az iskola fenntartásától.


[link]


"Amit írtál a református egyházról meg kb semmi. Ilyet én is tudnék, pont ezért nem írtam én se példát, mert ellenőrizhetetlen. "


Semmi konkrétat nem írtam róluk, csak annyit hogy van tapasztalatom velük. Azt is hogy lásd, nem a hittanon múlik a dolog.


"Nagyon jó a Hitgyülivel mindig előjönni, ezt szeretem. Csak azt nem fogják fel, hogy a Hit Gyülekezete egy valóban olyan ideológiát erőltet, amely teljesen idegen a magyar lélektől, történelemtől és hagyományoktól."


Persze hogy jó, mert tökéletesen analóg. És az kéne még csak, hogy te határozd meg mi idegen, s mi nem a magyar "lélektől"!


"Ha valaki muzulmán iskolába akarja íratni a gyerekét tehesse meg. Ha valaki hitgyülisbe, az is, függetlenül attól amit mondtam."


Szerintem is, de az alapvető legyen már az állami oktatás. Ha egy településen (és környékén) egyetlen iskola van csak, akkor annak a fenntartását ne adjuk már egyházak kezébe.


"Nem díjazom ha más a saját ideológiáját az én hitemmel akarja igazolni. Erről jó lenne leszokni a liberálisoknak, hogy mások lelkiismeretében turkáljanak, elvégre nem vagyok elítélt bűnöző... "


Onnan indultunk, hogy te cinikusan felvetetted, nincs ok aggodalomra, hiszen nem támadtak meg és hurcoltak el a templomba. Én erre leírtam hogy bár fizikailag nem, de igen is kaptam már támadásokat a te hittársaidtól. Erre kontráztál, hogy én ezt nagyon megérdemeltem. Na, én erre válaszul jegyeztem meg, hogy ez így nem igen van összhangban a tanításokkal. És igen, számoljon el mindenki a maga lelkiismeretével, de ne csodálkozzunk ha valaki felhívja a figyelmet, ha bort iszunk és vizet prédikálunk.


"Pont a családjogi kérdéseknél emlékezz vissza a Katolikus Egyház hány javaslatot tett, vagy fejezte ki nem tetszését a számukra haladónak tekintett szabályozás miatt, amit a kormány nem fontolt meg. Az igazság az amit mondtam. Ez az alkotmány pár fideszes ember fejéből pattant ki, amihez utólag kerestek csak alátámasztásul támogatókat."


Emlékszem rá, nem is tudtam mire vélni. Az viszont kétségtelen tény, hogy a mostani kormányban jelentősen felül van reprezentálva kereszténység (az egyházakhoz köthető személyek/szervezetek), illetve az is, hogy szinte az összes változás nekik kedvez. Ez sem lenne ördögtől való, de a valós társadalmi támogatottságukat nézve számomra igen vérlázító.

2013. ápr. 10. 00:14
 23/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Én erre leírtam hogy bár fizikailag nem, de igen is kaptam már támadásokat a te hittársaidtól. Erre kontráztál, hogy én ezt nagyon megérdemeltem. Na, én erre válaszul jegyeztem meg, hogy ez így nem igen van összhangban a tanításokkal."


Nem így volt. Azt írta, hogy ne lepődj meg, ha különböző címkékkel látnak el, ha úgy viselkedsz, ahogy.

Ott pedig nem ők kezdték az "ítélkezést", hanem éppen te magad. Az általad idézett mondás tehát épp visszafelé igaz: ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2013. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 gelazso ***** válasza:
41%
ez ijesztö és hihetetlen. ilyen szégyent. a keresztény nekem azt jelenti hogy tüzzel vassal harcol valaki a tudás ellen. lásd pl: boszorkány égetés, beszélö kígyó, a föld lapos, stb.
2013. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

Pontosan ez a baj. Ez az, ami az előítéletek kiváltója. Kereszténynek lenni nem annyi, mint beszélő kígyókban, vagy vízen járásban hinni.

Egyszer írtam is ki ezzel kapcsolatban kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Nem aratott osztatlan sikert. Illetve:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Kereszténynek lenni annyit jelent, mint a emberszeretet, igazságérzet, a jó akarása, és egyben az iránta való tevékeny cselekvés. Az emberek egymás iránti hozzáállásában mutatkozik meg. Hiszem emiatt, hogy vannak, akik ateistaként is keresztényebbek akár, mint néhány buzgó templombajáró.

Ezt mondta Jézus a tanítványainak:

"Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. 

Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt."

...erről ismeri fel a világ, hogy kik a tanítványok.

2013. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

eléggé, de szerintem ez fideszes taktika, hogy megnyerjék a választók nagy részét.


ha jól tudom a keresztények száma kb 4 millió körül lehet, még csak a felét sem érte el az országnak. de ez globális jelenség, szerintem egyrészt egy termsézetes erkölcsi hanyatlás is van benne, de nagyobb rész inkább egy önállóbb gondolkodású, szekuláris nemzet terméke a jelenlegi számlálás eredménye. sajnos ettől függetlenül még mdinig nagyon sok ember él szellemi középkorban.


szánalmasnak tartom, hogy az ország visszafelé fejlődik. nem is értem, hogy lehet büszkének lenni valmai olyanra, aminek a nevében embermilliókat irtottak ki, eltörölte az ősmagyar vallást, hála ennek, alig tudun kvalamit a múltunkról, a csodálatos "igazságos mátyás" is összegyűjtötte és felgyújtotta az ősmagyar rovásemlékeket, mert nyalni kell a nyugat hátsóját.

mindig is erről szól, magyarország csatlósország.


kár hogy ide jutottunk, mert az államalapítás előtt még egészen heterogén közösség volt a magyarság.

2013. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

"Főleg azok után, hogy a parlament meg a keresztényi erények valahol fényévekre vannak egymástól. Arról nem is beszélve, hogy én akkor ateistaként nem vagyok jó magyar, vagy mi?"


hát igen, ez itt a baj. sajnos nagyon sok hőbörgő "kereszténnyel" tlaálkozni itt is. valahol meg is értem, hogy menekülnek az emberek ebből az országból, mert szellemileg is süllyed, nem csak gazdaságilag.


"Magyarország és Európa keresztény alapokra épült."


néha azért nem árt egy újraalapozás, ha már omladozik az épület...

a kereszténység elavult, emberellenes ideológia. még 1000 éve lehet hogy az volt, amikor divat volt összevissza kufircolni, vedelni, gyilkolni. ma már az emberi jogok kicsit magasabbra teszi a mércét, pl vallási szabadság, homoszexualitás...


" Vallásos katolikus vagyok, de ez a duma engem is nagyon zavar. Orbán azt sem tudja, hogy mik a keresztény értékek, mindet lábbal tiporja.

Ennek a dumának semmi köze ahhoz, hogy nem muszlim ország vagyunk."


egyetértek, és az a szomorú, hogy itt látszik, mennyire nincs köze sok "kereszténynek" a valódi kereszténységhez. értelmiségi keresztény biztosan felháborodik az ilyen cinikus viselkedésen.

nem említve viktor borzasssztó mély átszellemült együttérzését a zsidóság felé, miközben ilyeneket mond, hogy az ortodox zsidóság többségével probléma van, meg zsidóznak a haverjai, meg verik a feleségüket, és folyamatosan antiszociálisan viselkednek...


"A mezőgazdaságunk mezopotámiai, a tudományunk és demokráciánk görög, a jogunk és köztársaságunk római.

Kérem ezeket is mind felsorolni, akkor lehetünk egy picit keresztények is felőlem. Zsidó-keresztények."


pontosabban pogány-zsidókereszténymuszlimok. és ez mind még az államalapítás előtt.


"A mezőgazdaságunk nem mezopotámiai, hanem emberi, a demokráciánknak semmi köze a göröghöz, csak a név egyezik, a "jogunknak" pedig szintén semmi az ún. "római joghoz". Az amerikai az római, de a magyar vagy a német az csöppet sem."


ezzel azért többnyire egyetértek, de értettem, mire akart utalni az illető.


"De irigylem a kérdezőt, hogy őt ez idegesíti. Ezek szerint akkor más nagyobb gondja nincs."


ez hülyeség, engem is idegesít, pedig van nagyobb bajom is. ez csak egy csepp a tengerben.

ennyi erővel neked sincs jobb dolgod, mint válaszolni.


" Itt nem a vallásosságokról van szó. Nem kell annak lenni de ez az ország keresztény állam. Érdekes hogy azoknak akik ez a kijelentés fáj valószínűleg baloldaliak"


tudod te mit jelent a baloldali? :D szerinted a kereszténység egy jobboldali ideológia? el vagy tévedve.


"és és pár kérdés után kiderülne hogy valójában milyen értékek és érdekek mellet állnak."


például buddhizmus, humanizmus, szolidaritás? tudom, mocskos, káros, pogány szemléletek, máglyára velük. na ez a tipikus keresztényjobbos ideológia.


"De ha körülnézünk, mit látunk manapság? A templomok konganak az ürességtől. Pedig most nincs üldözés, nyitva vannak a templomok kapui, szólnak a harangok, az emberek mégsem jönnek. Szerintem azért, mert nem tudják, hogy ott kellene lenni minden vasárnap, hiszen az az Úr napja, vagy keresnek valami olcsó kifogást."


persze, pont azért nincs senki a templomban, mert nincs üldözés. vajon hogy "térítették" meg a szerencsétlen ősmagyarokat a kereszténységre, amikor pogányok voltak, és latinul töredékük sem értett? tűzzel, vassal. erre az alapra én nem vagyok büszke.


"Végül is csak az oktatási és családjogi törvényekre van hatásuk. Ja, meg az Alkotmányra."


szerintem az átlageresztény ilyenkor sztárban keresi fel a családjog, meg alkotmány szavakat. a fidesz rég nem az értelmiséget, hanem az "erős érzelmű" szavazókat keresi.


"A Hitgyüli kb. egy szinten van nálam az Iszlámmal. "


itt lóg ki a lóláb. mert egyébként mintha a katolikus vagy református kereszténység annyival jobb lenne... épp csak zsidózni felejtettél el.


"Kereszténynek lenni nem annyi, mint beszélő kígyókban, vagy vízen járásban hinni. "


de azért többnyire ezt jelenti. ha nem is cak ennyit, ez midenképp benne van a pakliban.


"Kereszténynek lenni annyit jelent, mint a emberszeretet, igazságérzet, a jó akarása, és egyben az iránta való tevékeny cselekvés. "


a homoszexuálisoknak más a véleményük erről.

2013. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Pro Patria ***** válasza:

"de azért többnyire ezt jelenti. ha nem is cak ennyit, ez midenképp benne van a pakliban."

- Nem. Gondold csak végig, hogy azoknak, akik magukat kereszténynek tartják és mondják, mekkora részét teszi ki, akik nem hisznek a dinoszauruszok egykori létezésében, nem hiszik el, hogy a föld nem néhány tízezer éves, és egyebek. Hány ilyet találsz a templomba járó, egyébként hívő emberek között? Hiszen vannak még közöttük orvosok, tanárok is.

Én magamat például csak erkölcsi irányadás, életszemlélet tekintetben, kulturálisan tartom kereszténynek, ám a vallással ideológiailag nem azonosultam.


"Kereszténynek lenni annyit jelent, mint a emberszeretet, igazságérzet, a jó akarása, és egyben az iránta való tevékeny cselekvés.

-> a homoszexuálisoknak más a véleményük erről."

- Jól érzékelem, hogy személyes sértettség beszél belőled?

2013. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"Én magamat például csak erkölcsi irányadás, életszemlélet tekintetben, kulturálisan tartom kereszténynek, ám a vallással ideológiailag nem azonosultam. "


igen, itt bukik ki, hogy én is keresztény vagyok, csak épp nem hiszek istenben meg jézusban, d eminden mást elfogadok, blabla.

az ilyen nem keresztény. sőt, a keresztény fogalma akkor is kérdéses, ha valaki mindent elhisz a bibliában, hisz az önellentmondó.


"Jól érzékelem, hogy személyes sértettség beszél belőled?"


szerintem itt szorítkozzunk a látásra és a gondolkodásra, ne a 6. érzékszerveinkre...

de ha már itt tartunk, elmondhatnád, hogy homofób-e vagy...

2013. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Pro Patria ***** válasza:

"igen, itt bukik ki, hogy én is keresztény vagyok, csak épp nem hiszek istenben meg jézusban, d eminden mást elfogadok, blabla. 

az ilyen nem keresztény. sőt, a keresztény fogalma akkor is kérdéses, ha valaki mindent elhisz a bibliában, hisz az önellentmondó."

- Elsőként: Jézusban nem kell "hinni", hiszen ő valóban élt történelmi személy volt. Ő csak utmutatást ad. Magáról sosem mondta, hogy Isten egyszülött fia lenne. Az ima is így szól, amit tanított: "Mi atyánk..."

Arról pedig, hogy ki a keresztény, ez az egyetlen, ami eldönti a kérdést:

"Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást.  

Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt."

Mutattam már, és most is ezt mondom.


Hiszem, hogy ez az egyetlen, ami számít. Nem hiszek a gyónásban, mert úgy gondolom, önmagamnak tartozok elszámolni, és magamnak kell megbocsáltanom, belül. Mással nem tudom elvégeztetni, de itt is az emberi kényelem győz legtöbbször, a lelkiismeret gondozása helyett. Amihez elsősorban őszinte megbánás kell, ami sok, a gyónást mint valamiféle "szappant" használó emberről nem mindig mondható el.

Nem tartom a vallási rítusokat, mert mindezek Jézus halála után, tőle függetlenül kerültek megalkotásra. Azt gondolom, minden ilyen csupán pótcselekvés, amiket azért találtak ki, mert könnyebb egy ideig nem enni húst (és még abban is találtak kibúvót, mert a nőkre, gyerekekre, idősekre, és a kemény munkát végző férfiakra - azaz tulajdonképpen senkire - nem vonatkozik, sőt, egy francia szerzetes a kölyök nyulakat "halnak" minősítette, hogy ehesse, állítólag innen ered a húsvéti nyúl), mint valóban lélekből és akarattal követni az élethez való tanításokat. Egyszóval ezek csak a buzgó hit látszatára valóak, annak gyakorlati rétege helyett.


"Jól érzékelem, hogy személyes sértettség beszél belőled?" 

-> szerintem itt szorítkozzunk a látásra és a gondolkodásra, ne a 6. érzékszerveinkre... 

de ha már itt tartunk, elmondhatnád, hogy homofób-e vagy..."

- Azt hiszem, célbataláltam.

Egyébként nem vagyok homofób, a homoszexualitást mentális betegségnek, viselkedészavarnak tartom (ahogyan a kisgyerekekhez, állatokhoz, tárgyakhoz, halottakhoz való vonzódás, mindegyik rendellenes fejlődés, valamilyen zavar eredménye), amit el kell fogadni, mint betegséget, de nem szabad törvényi szintre emelni (így például házasság), hiszen a pedofilizmust sem engedélyezzük (pedig az is valós betegség, bár vannak olyanok is, akik csak a védekezésképtelen áldozat miatt tesznek ilyet), noha Hollandiában pedofilpárt is alakult. Tehát: nem szabad úgy tenni, mintha ez a dolog teljesen rendben lenne - hiszen nincs, ha ez lenne a természetes, már kihalt volna az emberi faj -, de pusztán emiatt megbélyegezni, utálni valakit, nem lehet.

2013. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!