Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket is idegesít ez a...

Titeket is idegesít ez a "keresztény ország vagyunk" duma?

Figyelt kérdés

Mégis miért lennénk azok? Meg lehet nézni a legutóbbi népszámlálást, hányan is vallották magukat kereszténynek.


Ennek ellenére azt látom, a keresztény egyházak nagyon gusztustalanul nyomulnak, a valós társadalmi súlyuknál jóval nagyobb befolyásuk van a hazai politikára. Ez titeket nem háborít fel?


2013. ápr. 9. 16:15
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

"De irigylem a kérdezőt, hogy őt ez idegesíti. Ezek szerint akkor más nagyobb gondja nincs."


Már hogy ne idegesítene?! Én nem vagyok keresztény, a népszámlálást (és a templomok látogatottságát) elnézve eléggé sokan vannak még így. Elképesztőnek tartom, hogy ennek ellenére a keresztény egyházaknak ekkora a hatalma.


Azokban a falvakban például, ahol (állami pénzből) "segítve" átvették az oktatást, az oda járó diákokra és az ott tanítókra ráerőltethetik a vallási szokásaikat. Ez megengedhetetlen. Ezt persze ti is rögtön érzitek, ha mondjuk a Hitgyüli szeretné ugyanezt csinálni.

2013. ápr. 9. 17:58
 12/46 anonim ***** válasza:
33%
Itt nem a vallásosságokról van szó. Nem kell annak lenni de ez az ország keresztény állam. Érdekes hogy azoknak akik ez a kijelentés fáj valószínűleg baloldaliak és és pár kérdés után kiderülne hogy valójában milyen értékek és érdekek mellet állnak.
2013. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
86%
Csak egy politkai lózung nem több... Hallottunk már nagyobb ökörségeket is.
2013. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem vagy keresztény, honnan vagy ennyire jól értesült a templomok látogatottságáról? A népszámlálást meg hagyjuk, annak annyi értéke van, mint a darab papír amire írták.


Az is érdekelne, hogy te miben érzed azt, hogy az egyházaknak olyan óriási hatalmuk lenne. Állítod, hogy nem vagy keresztény. Feltételezem, hogy ebből még hátrányod nem származott. Ha gyermeked van, nyugodtan írathatod nem egyházi iskolába. Sőt kérheted, hogy ne hittant, hanem erkölcstant tanuljon. Húsvétkor gondolom nem támadt rád senki, nem hurcoltak el a templomba sem. Akkor nem értem miben nyilvánul meg ez a hatalom?


És még egyszer mondom, hihetetlenül irigyellek, hogy ez neked ekkora problémát jelent.

2013. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

"Ha nem vagy keresztény, honnan vagy ennyire jól értesült a templomok látogatottságáról? A népszámlálást meg hagyjuk, annak annyi értéke van, mint a darab papír amire írták. "


Itt van az utcánkban a templom, rálátok az ablakból. Esküvőkön kívül itt az égvilágon senki sincs. De ha nekem nem hiszel, akkor álljon itt Kallós Péter, cecei plébánostól egy idézet.


"De ha körülnézünk, mit látunk manapság? A templomok konganak az ürességtől. Pedig most nincs üldözés, nyitva vannak a templomok kapui, szólnak a harangok, az emberek mégsem jönnek. Szerintem azért, mert nem tudják, hogy ott kellene lenni minden vasárnap, hiszen az az Úr napja, vagy keresnek valami olcsó kifogást."


Az meg hogy az egyetlen hivatalos, országos szintű reprezentatív felmérést értéktelennek tartod, eléggé nevetséges.


"Ha gyermeked van, nyugodtan írathatod nem egyházi iskolába. Sőt kérheted, hogy ne hittant, hanem erkölcstant tanuljon. Húsvétkor gondolom nem támadt rád senki, nem hurcoltak el a templomba sem."


Járjon a ti gyereket 30 km-re iskolába, ha olyan erős a hitetek! Pláne hogy adóforintokból működik a dolog. És nem, még nem támadt rám senki szerencsére, de voltam már "hazaáruló", meg "mocskos kommunista zsidóbérenc", csak mert kritizálni mertem a szent egyházatok ténykedését.



"Akkor nem értem miben nyilvánul meg ez a hatalom? "


Végül is csak az oktatási és családjogi törvényekre van hatásuk. Ja, meg az Alkotmányra.

2013. ápr. 9. 18:38
 16/46 Dick Esmen ***** válasza:
Egy kicsit.Attól függ ki mondja.
2013. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
20%
Az idegesít, hogy vannak hitetlenek akik fenn vannak akadva attól, hogy vannak még ŐSEINKHEZ MÉLTÓAN keresztény emberek...
2013. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
19%

Akkor tisztázzunk pár dolgot. Engem egyáltalán nem zavar, ha a gyerek nem egyházi iskolába jár. Az zavar, ha olyat tanítanak neki, ami gúnyt űz a vallásos meggyőződéséből.

Az egyházi iskolákban SINCS kötelező hittan, így a lelkiismereti szabadság érvényesül. Számos iskola csak úgy működhetett tovább, ha valamelyik egyház átvette, így pedig éppen az nem történt, amit te írtál: megmenekültek a gyerekek és a szülők attól, hogy egy távolabb lévő városba kelljen íratni a gyereket. Azokról meg akik azért viszik mégis máshová, mert félnek hogy egyházi iskolában valami rosszat tanul vagy rossz történik vele... inkább nem írom le a véleményem, mert jobb a békesség.


A népszámlálásnak meg tényleg semmi értelme. Mert egyetlen egy adat van, ami valóban reprezentatív: a lakosság száma 2011-ben. A nemzetiség, a vallás mind olyan amire nem volt kötelező válaszolni sőt - ezt én magam is tapasztaltam - a rendszer hátráltatta a megfelelő válaszadást(lefordítom: manipulált).


Azon meg ne csodálkozz ha "megcímkéznek" , mikor a te stílusod is olyan, ami kiveri a biztosítékot.


A törvényekre és az Alaptörvényre kb. annyi hatásuk volt mint bármelyik másik civil szervezetre. A kormány elképzelt magának egy új alkotmányt és azt minden áron keresztül akarta vinni. Erre az egyházaknak ha akarták se volna lett volna nagyobb befolyásuk.

2013. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pont a politika mászott bele az egyházak dolgaiba és ne említsük azt meg, hogy egyrészt nagy tömegekhez tudnak szólni az egyházon keresztül, másrészt fáj a foguk a perselyre...

Másodszor az hogy hányan vallották magukat kereszténynek és hányan azok az két külön kategória, a népszámlálás ne legyen mérvadó senkinek se nem volt kötelező elárulni és a vallási hovatartozás senkinek sem a dolga. Csak a gyengébbek kedvéért mondom, azért vagyunk keresztény ország, mert a keresztények vannak többségben még mindig... hülyén festene ha azt mondanák ateisták országa vagyunk... ilyet egy ország se mond, ettől úgy tűnnénk mint akiket most olvasztottak ki egy gleccserből...

2013. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

"Akkor tisztázzunk pár dolgot. Engem egyáltalán nem zavar, ha a gyerek nem egyházi iskolába jár. Az zavar, ha olyat tanítanak neki, ami gúnyt űz a vallásos meggyőződéséből. Az egyházi iskolákban SINCS kötelező hittan, így a lelkiismereti szabadság érvényesül. "


Hol az istenben tanítanak ilyet? Hol történt ilyen egyszer is? Én egyszer gyerekként a 90-es évek elején átéltem milyen, ha egy intézményt átvesz az egyház (történetesen a Református Egyház). Pontosan tisztában vagyok vele miféle nevelési elvek mentén megy az oktatás az ilyen helyeken, s eszem ágában nem lenne a gyerekemet ilyenbe járatni. Én ebből nem kérek, s befizetett adómért cserébe elvárom, hogy az állam ezt biztosítsa minden állampolgára számára.


"Számos iskola csak úgy működhetett tovább, ha valamelyik egyház átvette, így pedig éppen az nem történt, amit te írtál: megmenekültek a gyerekek és a szülők attól, hogy egy távolabb lévő városba kelljen íratni a gyereket. "


Ez egy nettó hazugság! Az egyházak is ugyanúgy a normatív támogatásból működtetik az iskolákat. Az egyéb úton becsatornázott pénzeknek meg persze érdemes lenne utánanézni, különösen olyan időkben, mikor az önkormányzatok rengeteg bevételtől esnek el.


"Azokról meg akik azért viszik mégis máshová, mert félnek hogy egyházi iskolában valami rosszat tanul vagy rossz történik vele... inkább nem írom le a véleményem, mert jobb a békesség. "


Gondolom pontosan ugyanígy gondolnád, ha a Hitgyüli készülne átvenni a gyereked iskoláját.


"Azon meg ne csodálkozz ha "megcímkéznek" , mikor a te stílusod is olyan, ami kiveri a biztosítékot. "


Hát én még úgy tanultam, hogy nálatok van valami mondás erre. "Ne ítélj, hogy ne ítéltess." Érdekes módon nem látom, hogy sokan tartanák magukat ehhez hívő körökben.


"A törvényekre és az Alaptörvényre kb. annyi hatásuk volt mint bármelyik másik civil szervezetre. A kormány elképzelt magának egy új alkotmányt és azt minden áron keresztül akarta vinni. Erre az egyházaknak ha akarták se volna lett volna nagyobb befolyásuk."


Ne legyünk már álszentek! Ahol egy református lelkész miniszterként felel az "Egészségügy, Szociális, ijfúsági- és családügyek, Oktatás, Kultúra, Sport, Egyházi, nemzetiségi és civil ügy, Társadalmi felzárkózás ügye" területekért, ahol egy önmagában nulla támogatottsággal rendelkező keresztény párt politikusai irányítanak minden az egyház számára fontos területet, ott ne mondjuk már hogy semmi politikai befolyása nincs.

2013. ápr. 9. 20:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!