Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes Bajnai Gordonra szavazni?

Érdemes Bajnai Gordonra szavazni?

Figyelt kérdés
Nekem egész szimpatikus, illetve lettek volna jó dolgai, ha ezt nem 1 év alatt kellett volna megmutatni. Amondó vagyok, ha ilyen Gyurcsány meg Orbán-fele emberek megérdemelték a hatalmat nem is 1x akkor Bajnai is kaphat egy esélyt.

2013. ápr. 11. 03:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
8%
Hát szavazhatok rá, ha belép a Jobbikba. Csak félek, nem fogják felvenni...
2013. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal összetettebb a kérdés. (Legalábbis úgy vélem, erre lennél kíváncsi)

1) Szerintetek szükség van-e kormány (és most már ott tartunk megint hogy) "rendszerváltásra"

2) Szerintetek Magyarországon (esetlegesen majdani Magyar Köztársaságban) demokráciára vagy diktatúrára, netán autokráciára van szükség?

3) Ki lenne a legalkalmasabb miniszterelnök-jelölt, aki az első két pontra adott válasznak meg tudna felelni (szempontok: rátermettség, támogatottság, hitelesség...)

2013. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
8%
aki őrá szavaz az hazaáruló!olvasd csak el a miniszterelnöksége idején hozott törvényeket!sírva fakadsz milyen gyalázatos dolgokat tett,pl:bizonyítottan 9 ember lett öngyilkos miatta!olvass inkább,mint a szektATV-t nézd,ja és ne indexet.....hanem az általuk meghozott törvényeket!az első oldal után, úgy fogod érezni hogy,még a nevét sem akarod többet hallani............
2013. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
6%

A kérdéseidre a válaszok:


1) Mivel a kormány, párttól függetlenül, több kárt csinál mint hasznos, alapból kormányra se volna szükség.

2) Bánom is én az államformát, csak oldja meg a jelenlegi helyzetet. Ha az anarchia orvosolná, akkor az.

3) Freddy Krueger

(Orsós Viktornál, LiBajnainál meg Szarházynál még ő is fényévekkel jobb)

2013. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Legalabb 3 fontos szempont jut eszembe az ilyen kérdésekre válaszként.Azt hiszem mind a 3 kellene nekem ahhoz, h valakit szivesen lássak Miniszterelnöki pozicioban.

Azért ezt máshogy is meg lehet fogalmazni, csoportosítani:


1. Emberi minöség, szakmai minöség: mennyire bízol a személyben és a mögötte-körülötte állók közösségében. Szakmai szempontok.

2. Vezetöi rátermettség, támogatottság: mennyire tudja pártját összefogni, választókat meggyözni

3.elfogadható-e az ideologia ami mögötte áll.

--------------------------------------------

Bajnaira az én válaszaim:

1. jó, söt talán tényleg jó...?

2. közepes. Reméljük...

3. Bajnai tudtommal "third way" (Tony Blair-i) szociáldemokrata irányként írható le, tehát egyértelmüen kapitalizmus, de vszlag sok állami szabályozóval, szerepvállalással (mondjuk a USAhoz képest). Számomra ez jó, vagy legalábbis elfogadható.



Orbánnak én ezt adnám:

1: nagyon rossz, lassan a realításérzékében kételkedem

2. kiváló, over-the-top (bár az 1. lassan állítólag belezavar)

3. hm... hát most éppen ateista(nem igazán hívö) irániakkal voltam három napig, szóval Teheránból nézve: No Problem!!! (gyengébbek kedvéért: irónia bakker!)


Gyurcsány:

1. szerintem okés: okos és eléggé ért is a gazdasághoz, de azért politikus(ezt nem dicséretnek szántam).

2. zéró - miután az ország kb.60%-a utálja, nincs miröl beszélni.

3. hasonló mint Bajnai, talán egy árnyalattal balosabb.

2013. szept. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
25%
A Jobbikra szavazz!
2013. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem Bajnai vonala és szellemi színvonala bejön (lehetne egy kicsit ilyenebb-olyanabb, de ez mellékes), valóban értelmes, európai értelmiségi - de ezt nem jól titkolja, és attól tartok emiatt az ország nagyobb részének nem a zsánere...

Az, hogy én vagy 5-10%-nyi más szavazó szimpatikusnak találjuk, nem jelenti azt, hogy érdemes rá szavazni, pl. mert most pont úgy áll, hogy be sem jut a parlamentbe. Miután közel állt az MSzP-hez, az emberek egy része igencsak elutasítja, igaz, ez csak egy miniszterelnöknek, államelnöknek igazi probléma)

Most úgy tünik, el***ták amikor nem egyeztek meg Mesterházival.


Én pl. úgy érzem, hogy Gyurcsány is jó vezetö lenne elméletben, de miután az ország fele utálja, nem igazán alkalmas a kormányfö szerepére, rá sem szavaznék. Jó lenne leváltani az MSzP-t mint a baloldal vezetö pártját:-( Nnapersze, a fidesz helyett is jó lenne egy európaibb "CDU"...


Azt is fontos fölismerni, hogy a politikusokat szidjuk, csakhogy mi szavazók alkotjuk a társadalmat, amiböl a politikusok kinönek, és még szavazhatunk is rájuk - Bajnai mondhatni túl színvonalas ide.

Itt a GYKn volt egy kérdés:

"loptam egy laptopot a munkahelyemröl, lebukhatok az interneten"? a tanácsok között rajtam kívül egy célzás sem érkezett arra, hogy ez esetleg erkölcsileg nincs rendben...

De persze a politikuskaszt az lopcsalhazudik.

2013. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
36%

12:07, a húszforintos csokilopást összemosni a napi 80 millás sikkasztással kicsikét bazinagy csúsztatás...

De mindegy, szavazz csak nyugodtan LiBajnaira :) Majd rá 6 hónapra teli tüdőből fogod kvaanyázni.

2013. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Normális ember se a Fideszre, se az MSZP-re nem szavaz soha többet! Magyarországot 24 év alatt tönkretették, kifosztották, hazudtak, loptak, csaltak, aprópénzért eladták az ásványkincseinket, földünket, emelett a cigány, és zsidóknak a seggét full kinyalták, még a magyar embereket belökték az árokba az intézkedéseikkel!


Normális ember CSAK A JOBBIKRA FOG SZAVAZNI! Ezt véssétek kőbe!!!

2014. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!