Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az árnyékkormány / háttérhatal...

Az árnyékkormány / háttérhatalom témákat miért sorolják az összeesküvés-elméletek közé?

Figyelt kérdés
Mi az összeesküvés abban, hogy a vagyonosabb emberek irányítanak / osztják a lapokat a politikusoknak?
2013. ápr. 18. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem miért olyan hihetetlen.

Ha pénzes lennék én is így csinálnám, h mást állítanék ki, én meg a háttérben lapítanék.

2013. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Appomattox ***** válasza:
30%
miért kellene magyarázkodni ennél a kérdésnél? Már a kiírásból látszik nem fogadsz el más választ mint a tiéd. Csak simán veszekedni akarsz.
2013. ápr. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem veszekedni akarok, csak kíváncsi vagyok arra, hogy miért nevezik összeesküvés-elméleteseknek azokat, akik háttérkormányt feltételeznek nemzetállamok helyett.
2013. ápr. 19. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Összeesküvés elmélet az, mikor feltételezzük, hogy a dolgok nem úgy vannak, ahogy azt beállítják nekünk!

Ebbe a megfogalmazásba az árnyékkormány/háttérhatalom tökéletesen bele illik!

2013. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Az egy tipikus összeesküvés, ha valakik a háttérből irányítanak bizonyos folyamatokat, azt a látszatot keltve, hogy valójában transzparens folyamatokról van szó. Persze olyan van, hogy egy politikai pártot és annak kampányát támogató gazdasági elit beleszól a kormányzásba az érdekeinek megfelelően, de ez sokkal nyilvánvalóbb mint a titkos társaságokról és cionistákról szóló rémtörténetekben szereplő rejtőzködő emberek. Ha valakik politikai befolyást vásárolnak az kiderül már másnapra. Ráadásul ezek lokális jellegűek nem globális jelenségek. Nincs olyan háttérhatalom, amely az egész világot irányítaná, ez logisztikailag kivitelezhetetlen. Olyan társadalmi és gazdasági jelenségek vannak, amiket egyesek valamilyen hatalom által vezérelt mozgásoknak gondolnak a tudatlanságuk miatt, vagy pedig olyan konspirációs elméletek, amiket politikai haszonszerzésre használnak fel. Ha például Izrael emberi alapvető emberi jogokat sért mondjuk a Gázai övezetben, akkor az ez után érzett ellenszenvet felhasználva egyesek zsidó világuralmi törekvésekről beszélnek, ami nyilvánvaló túlzás. Szavazókat viszont lehet vele szerezni.
2013. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha így van, ezek a vagyonosabb emberek összebeszélnek, közös döntéseket hoznak, így az egész mögött egy eszme áll. Ezek a vagyonos emberek okos emberek, nyilvánvalóan ők sem akarják hogy sokat beszéljenek róluk, ezért a legkézenfekvőbb és legegyszerűbb módszer ez. Megnevezni őket nagyon nehéz lenne, nevezhetjük őket az orosz, vagy akármilyen maffiánkak, cionistáknak, szabadkőműveseknek, vagy a bilderberg-csoportnak. Konkrét neveket, embereket nehezen tudnánk mondani, ezért látszólag jól is csinálják a dolgukat.
2013. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!