Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene nagyobb ellenőrzés...

Nem kellene nagyobb ellenőrzés alatt tartani, vagy korlátozni a külföldről finanszírozott civil és politikai szervezeteket?

Figyelt kérdés

Ezek a szervezetek akár nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthetnek.


Véleményem szerint erős ellenőrzés és kontroll alatt kellene őket tartani.


Nem szabad hagyni , hogy a fejünkre nőjenek , befolyásuk legyen Magyarországon.



#nemzetbiztonság #civil szervezet #politikai szervezetek
2013. ápr. 19. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen. Tulajdonképpen minden másképpen gondolkodó nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Mindenkit maximálisan ellenőrizni kell, nehogy eszébe jusson a vezér szavait kétségbe vonni, kellőképpen nem lelkesedni.

Igen. Ez tipikusan a rettegő hatalom alapeszméje. Ugyanis normális helyeken valahogy senkinek nem jut eszébe, hogy saját hazája ellen lépjen fel. Ha pedig mégis, azt nem a központi kontroll buktatja le (látjuk, milyen eredményes az USA-ban), hanem az épeszű szomszédai. Akik naponta találkoznak vele.

De azt készséggel elfogadom, hogy roppant nehéz ezt elhinni.

2013. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ConnectCare ***** válasza:

Én szerintem annyira nem butaság ezt felvetni, mint ahogy előttem is írták, el lehet képzelni, hogy egy ország egy másik ország belügyeibe valamiért így akarjon valamennyire beleszólni, azt befolyásolni, de én is úgy gondolom, hogy semmilyen szervezetet nem jó "túlellenőrizni", főleg nem politikait. Abban mindig ott a veszélye, hogy a végén az egyik párt szívózik majd a másikkal direkt, olyan jogszabályt alkotva pl. ami a másik működését ellehetetleníti.


Egyszerűbb és jogszerűbb lehet talán, ha hagyjuk, hogy ezen szervezetek súlyát a közéletben az határozza meg, hogy hányan azonosulnak az értékeivel, céljaival és így nem szólunk nagyon bele, hogy mit csinálnak.


Az, hogy mit tanítanak, mit terjesztenek már keményebb dió, így szélsőjobbos csoportoktól a szcientológiáig nem is nagyon tudunk azzal mit kezdeni, ha egy szervezet káros dolgokat propagál (már csak azért sem, mert ki mondja meg, hogy mi káros). De az biztos, hogy túlzottan beleszólni a dolgokba itt is kifejezetten veszélyes, mert remek diktatúrát lehet így, "jószándékból" kiépíteni.

2013. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!