Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik rajonganak a székelyekért...

Akik rajonganak a székelyekért, tudják, hogy nem minden erdélyi magyar székely?

Figyelt kérdés

Én nem rajongok értük, de nem is utálom őket. Nincs velük semmi bajom.

Azt furcsállom, hogy a földrajzban, történelemben és etnográfiában (állítólag) oly jártas honfitársaink olyanokat mondanak, hogy a 2004-es népszavazás miatt a SZÉKELYEK nem kaphattak állampolgárságot; vagy lepontoznak valakit azért, mert megkérdezi, hogy székelyekről, vagy "csak" erdélyi magyarokról van szó.



2013. máj. 6. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Most az a kérdés, hogy amikor határon túliakról van szó, vagy erdélyi magyarokról, miért mindig a székelyeket hozzák elő? Mivel nagy számban élő összefüggő és legkevésbé asszimilálódott magyar közösség, és nem is a határ mellett hanem Erdély csücskében. Meg rendkívül érdekes a kultúrájuk, a székely kapuk, az ősi rovásírás stb... Egyébként nem csak Székelyföldön laknak magyarok se Erdélyben, se a Kárpát-medencében, se a nagyvilágon, ez igaz :)
2013. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért szokták összemosni a székelységet a partiumi magyarsággal, mert a romániai magyarok döntő többsége székely.
2013. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam erdélyi magyarokat, mert más részeken élő csoportokat, pl. a csángókat meg tudják különböztetni. Az erdélyiek fele biztos nem székely, 2002-ben Erdélyben 1,4 millió magyar élt, a székelyek száma pedig kb. 700 000.
2013. máj. 6. 22:23
 4/8 Komplikato ***** válasza:
100%
Éppen ezért volt érzékeny téma, amiről itthon ugye illett kussolni, hogy a "Székely Autonómia" az gyakorlatilag a nem székely magyarok f*szának a csalánba verése lenne, hiszen egyből buknák a régiók infrastruktúrájára, fejlesztésére, stb. szolgáló anyagi eszközöket, mert elszívná az autonóm terület. És ugye a csángók se székelyek.
2013. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már az is vmi, ha nem románozzák le őket. Sajnos itt tartunk.
2013. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Magyarpatriota ***** válasza:
53%

Én régóta foglalkozok ezzel a témával, igen tudom hogy nem minden erdélyi magyar Székely.

A Székelyek az erdélyi magyarság keleti része, kb 600.000 fő.Főként Maros, Hargita, Kovászna megyékben élnek, illetve egy két brassó megyei faluban. Esetleg még a fehér megyei Aranyosszéket is közéjük vehetjük (Torockó), viszont ez a terület messze elkülönül a többi székelyföldi területtől.

2013. máj. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha a magyart mint melléknevet helyesen írod le kisbetűvel, akkor miért kell az írásképedet csúfítani azzal, hogy a székelyt nagybetűvel írod?
2013. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Magyarpatriota ***** válasza:
66%
Véletlenül írtam nagybetűvel, a magyart is, meg a székelyt is kisbetűvel írom általában.
2013. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!