Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mihez kezdenétek egy ilyen...

Ti mihez kezdenétek egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nincs köze a politikához, csak nem tudom hova rakni. Szóval egyetemista vagyok, kollégista. Anyagi helyzetünk szinte semmi. Ami pénzt kapok az az ösztöndíj és ha tudok dolgozni az, valamint van kevés megtakarított pénzünk még régről, abból élünk de nem tart sokáig. Nem szeretném abbahagyni az egyetemet, de ha nem javulnak a dolgok, muszáj lesz. Anyukámmal élek, ő semmit nem kap, munkát se talál. Tesómra nem számíthatunk. Ha tegyük fel otthagynám az egyetemet, pl halasztok egy évet, hova mehetek dolgozni érettségivel? Ez az első évem. Gondoltam rá, hogy kimegyek külföldre és egy év alatt tudok összegyűjteni pénzt, de szakma nélkül lehetetlen.
2013. máj. 6. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

sima érettségivel szinte sehová sem mehetsz el:/

nővérem is így járt,de ő a saját ostobasága miatt halasztott

a tescoban közölték hogy mivel már megkezdte a tanulmányait nem veszik fel,mivel már túlképzett,az irodákba nem hívták vissza,most az avon gyárban dolgozik,de siralmas a fizetése(2hét nettó 16500)

szerintem keress részmunkaidős állást amit az egyetem mellett is csinálhatsz,pl rengeteg szálloda hirdeti hogy diákokat is felvesznek részmunkaidőre takarítani stb

ezekkel még mindig jobban jársz mintha halasztanál,de ez csak az én személyes véleményem(am én is így dolgozok,igaz,nem egyetemista vagyok,de elég laza a munkaidő úgyhogy kilehet bírni)

19L

2013. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kiszeretnél menni külföldre,akkor próbálj ismerőst keresni,aki tud segíteni kint munkát keresen,vagy Munkaügyi Hivatalon kersztül,mert egyre több az átverés. Sok ismerősöm dolgozik kint, sokat dolgoznak,de az itteni életszinvonaluk felett élnek,és spórolni is tudnak. Érettségivel el tudsz helyezkedni kint pl étterem,pizzéria stb nem az iskolai végzettséged fogják nézni,fontosabb nekik hogy megértsd őket.
2013. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!