Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti mihez kezdenétek ilyen...

Ti mihez kezdenétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy éve gazdálkodási és menedzsment szakra járok egy főiskolára. Az előző félévet úgy ahogy megcsináltam, viszont a mostani nem lett jó. Megbuktam vállalatgazdaságtanból és informatikából is. Most mondhatnám, hogy meg tudnám akár ötösre is tanulni mindkettőt, de mégse foglalkoztam a tárgyakkal eleget. Valójában a főiskolával se törődtem túl sokat, és az még csak egy dolog, de mert mivel semmi ambícióm nem volt ezen tárgyak elsajátításához még csak nem is megfelelő stratégiával tanultam. Rájöttem nem érdekel ez a szak. De ez még csak egy dolog. Rájöttem, hogy nem érdekel semmi. Vagy 8 éve írok zenéket, hat éves korom óta zenélek, mindent tudok a zenéből amit tudni lehet, de az se érdekel. Mostanában eszmélek föl, hogy semmi sem érdekel. Se az élet, se a tanulás, se a közgazdaságtan, se a komolyzene se a klasszikus zene semmi.... Nem is tudom miért élek. Arra a következtetésre jutottam, hogy komoly pszichés gondjaim lehetnek évek óta, és ezek a problémák egyre csak fokozódnak. Hová kellene fordulnom? Kb. 15-16 éves korom óta gondolkozok öngyilkosságon, persze sose teszem meg, de ha egy komolyabb érzelmi trauma, vagy csalódás ér folyton ez ugrik be. A másik véleményem szerint patológiás dolog pedig az öntörvényűség. Mindent a saját, társadalmilag igen kevésség elfogadott szabályaim szerint ítélek meg, egyszerűen képtelen vagyok egy szervezet, vagy egy társadalom, vagy bármi normái szerint gondolkodni. Ettől függetlenül betartom a normákat, de fogalmam sincs, hogy internalizáltam őket e vagy sem. És ami a legdurvább az egészben, hogy nem tudom milyen vagyok. 0 önismeretem van. Próbáltam már magam ezerféleképpen definiálni, mégse sikerült. Fogalmam sincs ki vagyok én. Ráadásul ezekről a dolgokról senkivel nem tudok beszélni. Mit kéne tennem ilyen helyzetben, kihez kéne fordulnom?

2012. jún. 22. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hah, kéne egy csaj. (vagy egy pasi ha lány vagy)
2012. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az utóbbi négy öt hónapban volt 6 nőm. Illetve legalábbis ennyi nővel feküdtem le. De egy két éve már nem igazán tudom meghatározni melyik nő a barátnőm, és melyiket dugom meg csak simán.
2012. jún. 22. 23:58
 3/15 A kérdező kommentje:
Amúgy most, hogy leírtam már nem is olyan rossz. :D Egyrészt rájöttem, hogy kva okos vagyok, másrészt pedig, hogy semmivel nem vagyok betegebb, mint a társadalmunk átlagos tagjai. Kösz gyakorikerdesek.hu!
2012. jún. 23. 00:08
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát egy gazd.men. főiskolához olyan nagy ész nem kell, ne bízd el magad. Ha megbuktál, meg főleg ne :D


Ha jól zenélsz próbálj abból megélni. Nem kell hogy érdekeljen, elég ha jó érzés miközben játszol és élvezed amit csinálsz.

2012. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a gazdálkodási és menedzsmentezést. Egyáltalán nem könnyű a közgáz. Csak matek fronton statisztikát, lineáris algebrát, analízist és operációkutatást tanulunk. Vállalatgazdaságtanból egyébként meg azért buktam meg, mert nem vittem számológépet, és csomó mindent elszámoltam fejben.(Egyébként jó fejszámoló vagyok, csak izgultam.) Amúgy nem jelent problémát egy degresszív amortizáció vagy egy készletezés kiszámolása. Dolgoztam könyvelőirodában korábban, és ott kellett é.cs-t számolnom, és készleteznem is.
2012. jún. 23. 14:20
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja és cash flow-t is csináltam.
2012. jún. 23. 14:24
 7/15 anonim ***** válasza:

A gazdaságis matek azért nem szokott olyan komoly lenni és azt sem szokták rendesen tudni. Továbbra se bízd el magad, mert nem láttál még okos embert :D


Akkor neked tulajdonképpen semmi bajod az életeddel, csak néha vannak balf4sz húzásaid (mint mindenki másnak) meg rossz napjaid és túldramatizálod az egészet.

have a nice day

2012. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én rendesen tudom a gazdaságmatekot.... De basszus mondjatok már valami olyan matekot, ami véleményetek szerint nehéz! Megtanulom, írok belőle példákat, és meglátjátok, hogy okos vagyok.
2012. jún. 23. 16:11
 9/15 anonim ***** válasza:

ez pl viszonylag nehezebb (szerintem)


[link]

2012. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az hogy nem találkoztál még nehéz matekkal bizonyítja (de legalábbis mutatja) hogy egy rakás fos a matematikaoktatás egyes gazdasági szakokon.
2012. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!