Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ember évek óta munkanélkül...

Sok ember évek óta munkanélküli, nekem meg néhány ismerősöm egyszerre több helyen is dolgozik, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Egyik haverom pl. 24/72-ben vagyonőr, mellette pedig amikor szabadnapos, állandó éjszaka árufeltöltő a LIDL-ben.

Másik ismerősöm 12/24-ben van, 2 napos váltással, szabadnapokon az állatokat hizlal, majd eladja.

A harmadik rendes 8 órásban van, mellette számítógépeket javít.


Összesen, mindhárman ilyen 180-200 körül keresnek nettóban. Miért van, hogy valaki 2 munkahelyet is meg tud csípni, "teremteni" más meg egyet sem?


2013. máj. 28. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Egyes emberek ügyesebbek és életrevalóbbak, mint mások, jobbak a kapcsolataik vagy éppen megfelelőbb helyen laknak.
2013. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Sok múlik az akaraton is. De nem mindenhol van tesco lidl stb. Egy kis városban ahol van két kocsma meg egy kis bolt ott mit kezdesz? Ahhoz hogy elköltözz pénz kell, ha meg ingázol egy nagyvárosba a fél fizetést elviszi az utazási költség. Nem mindenhol könnyű a helyzet, vidéken pl elég kilátástalan.
2013. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%
Van, aki dolgozni akar, van benne fantázia és ki tudja találni, hogy mit és hogyan tud dolgozni. Mások (és ők vannak többen) meg arra várnak, hogy majd megoldják helyettük az életüket.
2013. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Merre is laksz te?


Mifelénk se vagyonőr munka nincs se semmilyen, nem hogy egyszerre kettő!


Persze kivételek mindig vannak.


A Tiszától keletre megszűnt az élet, ezt hidd el.


Debreceni vagyok, van tőkém végzettségem tapasztalatom

2013. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Közép-Dunántúl.
2013. máj. 28. 14:38
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer!


Van tőkém(egy átlagos vállalkozáshoz 2× elég)

Építész energetikus vagyok

De számtalan dologba otthon vagyok a vendéglátástól(anyáméknak 2 kocsmája volt "az egyiket eladták mert nem érte már meg" a Pc ig (még kazival töltött vinyóval kezdtem" de nincs semmi amibe érdemes lenne belevágni.


Most ügyeskedem és befolyik valamennyi, meg ugye egy kis kamat is leszakad. Elvagyok ennyiből is, de ez nem lehet alternatíva. És már nagyon unom hogy havi 5-10 napot dolgozom és nincs perspektíva. Viszont butaságba ami nem hoz vagy túl kockázatos nem fogok belefolyni.

Pedig még 5 éve 4 embernek is adtam munkát.


Na ez a helyzet, válság van.

2013. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Közép-Dunántúl.



Örülj hogy ott van valami.

Nekem is csak úgy van hogy a fele munkám Bp s a másik fele meg félárba Debreceni. De a Debrecenivel leállok mert annyiért nem sok értelme. Lehet hogy költöznöm kellene, de mire a házat eladom féláron az is sok sok idő.

Ha bérbe adom és Bp n bérlek akkor az sok bukó pénzbe és nem éri meg.


Elég érdekes a mai helyzet.

2013. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

"Van, aki dolgozni akar, van benne fantázia és ki tudja találni, hogy mit és hogyan tud dolgozni. Mások (és ők vannak többen) meg arra várnak, hogy majd megoldják helyettük az életüket.



Tessék ha ennyire okos vagy!

Mibe érdemes ma belekezdeni?

2013. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:29


Nálad az igazság.


Egy kisvárosban nem sok lehetőség van. Sőt, teszem azt egy keleti nagyobb városban sem. A vagyonőri hivatás meg a lehető legrosszabb példa, mert köztudott, hogy legtöbbször nyugdíjazott rendőrök csinálják, vagy olyanok, akiket a kérező felsorolt. Ott van lehetőség egyszerre több munkahelyet csinálni.

2013. máj. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"ma 14:29


Nálad az igazság.



Ezt egy Bp i soha nem fogja megérteni.

Ott 2-3× os a jövedelem szint (nekem is megéri az 500km) és sokkal több a munka. Persze érdekes hogy a Debreceni cégek egy jelentős része is Pesti bejegyzésű az az oda fizet, ahogy sok sok multinak is ott a központja, stb stb.

Szóval minden tekintetben könnyebb , csak ezt nem akarják felfogni.

2013. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!