Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ember évek óta munkanélkül...

Sok ember évek óta munkanélküli, nekem meg néhány ismerősöm egyszerre több helyen is dolgozik, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Egyik haverom pl. 24/72-ben vagyonőr, mellette pedig amikor szabadnapos, állandó éjszaka árufeltöltő a LIDL-ben.

Másik ismerősöm 12/24-ben van, 2 napos váltással, szabadnapokon az állatokat hizlal, majd eladja.

A harmadik rendes 8 órásban van, mellette számítógépeket javít.


Összesen, mindhárman ilyen 180-200 körül keresnek nettóban. Miért van, hogy valaki 2 munkahelyet is meg tud csípni, "teremteni" más meg egyet sem?


2013. máj. 28. 14:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Na most aki főállásban munkanélküli annak szerinted nincs másodállása, vagy mivan?
2013. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"Mibe érdemes ma belekezdeni?"


Bármibe. Ha konkrét példa érdekel én régebben nyulakat tenyésztettem, ma asztalos műhelyem, valamint üvegezek és gravírozok is.

2013. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Ja és főállásban én is munkanélküli vagyok. Ezek csak mellékállások.
2013. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

""Mibe érdemes ma belekezdeni?"


Bármibe. Ha konkrét példa érdekel én régebben nyulakat tenyésztettem, ma asztalos műhelyem, valamint üvegezek és gravírozok is.



Köszi de nem.

Elegem volt az építőiparból.

Nem a szakmákból, hanem a pénztelenségből.

Alig bírtam behajtatni a kintlevőségeim és eladni a gépparkom.


Tudod az építőiparnak befellegzett.

Nem tudom te milyen asztalos vagy és merre élsz, de felénk nagyon valószínű hogy bezárnád a boltot.

Itt Debrecen környékén pld a saját tapasztalatom alapján lenegyedelődtek a megrendelések. Nem hinném hogy egy nem kompletten érinti az egész ágazatot, az az ha nem épül a ház akkor nem kell üveg sem. A lakosság meg errefelé nem cseréltet ablakot sőt még üveget is csak akkor ha a kényszer ráviszi.


Az az, errefelé mint kezdő asztalos üveges hamar padlót fognál. Pedig pld nekem a helyem is adott lenne (van egy 5×12 es garázsom illetve annak használom, és lenne elég pénzem jó maró csiszoló vagy akár fűrészgépeket is megvenni. Csak ugye ha befektetek 10-20 misit az soha nem térül meg, pedig betudnék. Csak értelmetlen mert nincs annyi megrendelés hogy havi 2-3misi kiszakadjon. Ha az nem szakad ki akkor meg egyszerűbb kamatoztatni a pénzt és ügyeskedni, adni venni éppen mi a jó a számomra. Mind ezt kockázat mentesen. Tudod ha van 30 misid és befekteted gépekbe meg alapanyagokba és nincs hozzá elég munka akkor csak a likvid pénzed értékének legalább a 30-3

5% át kidobtad az ablakon, mert eladni már nem leszel képes annyiért.

2013. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Gravírozni?


10000 emberből egy ha megteheti, és akkor még az is kell hogy valami miatt szüksége is legyen rá.


Debrecenbe 1000% hogy éhen vesznél.

Egyszerűen nincs annyi ember aki igénybe vehetné a szolgáltatásaid.

2013. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 rémuralom ***** válasza:
25%

Tessék, ezért tartunk itt. Mindenki csak panaszkodni tud. Ha valaki felvet egy-két ötletet, hogy mit lehetne csinálni, akkor nekiesünk, és elmondjuk, hogy mit miért NEM lehet. Hát jó, persze, nem muszáj kockáztatni, vállalkozásba kezdeni, elköltözni az ismeretlenbe stb., de ha semmit nem teszünk azért, hogy javuljon a helyzet, akkor ne is panaszkodjunk.


Lehet lepontozni.

2013. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Te marharépa!

Ha nincs annyi megrendelés ami kitermelhetné a befektetést, az nem kockáztatás hanem előre megjósolható csőd!


Ha az új környezeted munkalehetősége nem kecsegtet annyival több jövedelemmel mit amivel többe van a megváltozott lakhatásod stb stb akkor az is = csőd!


Ne legyünk már ostobák.

Az ember nem tesz maga ellen.

Ha csak kockázatról lenne szó, az azt jelentené hogy pld a gépek nem 6 hanem 8 év alatt hozzák be az árukat.

De itt arról van szó hogy lehet soha, mert meg sem élsz belőle. Nem a többségi társadalomban kell a hibát keresni mert az emberek nagy része csak alkalmazkodik a lehetetlen állapotokhoz.

2013. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen, le is pontoztalak.


Azért, mert aki ma Magyarországon (nem kis részben az új kormány áldásos tevékenységének is köszönhetően) önállóan vállalkozásba kezd az hülye. Kidob az ablakon alsó hangon 1-1,5 millió forintot a semmiért. Persze a csókosokat leszámítva.

2013. máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Napjainkban kevesebb munkahely van, mint amennyi álláskereső. Sokan szeretnének, dolgozni, de nem sikerül állást találniuk, ezzel szemben sok ember dolgozik 10-12 egy nap. Van aki azért mert a munkaadója úgy spórol, hogy kevés embert vesz fel. Talán nincs is pénze több ember felvételére.


Más embereknek több állása is van, talán mert nagyon magas hitel miatt kell a pénz, vagy többet várnak el az élettől, mint amit egy fizetéssel meg tudnak teremteni.


Viszont ha mondjuk egy településen lakik 15.000 munkaképes korú lakos, és jut rájuk 14.500 munkahely, viszont 3000 ember 2 helyen is dolgozik, akkor annyival kevesebb embernek lesz munkája.

2013. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!