Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan nem értem miért...

Komolyan nem értem miért szidják Orbán Viktor Miniszterelnök Urat? - A Szidalmak nem állnak egyensúlyban a teljesítménnyel?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kiváló intézkedése volt ennek a kormánynak, amely Orbán Viktorhoz ered. Most nem részletezem, ne mondjátok hogy elfogúlt vagyok. A szidalmak súlyosak, amit itt a forumban olvasok. Szakított az előző évek költekezésével és stabilizálódott az adósság, ez miért baj?
2013. máj. 29. 00:51
1 2 3
 11/24 ConnectCare ***** válasza:
100%

Igazából szerintem a kritikák függetlenek a teljesítményétől. Ezeket a kritikákat akkor is megkapná (és szerintem jogosan), ha az egész pont olyan hatékonyan működne, ahogyan azt a kormány kitalálta.


A dolog gyökere pedig onnan ered, hogy egy miniszterelnök és a kormánya sem azt csinál elméletileg, amit akar, hanem megvan a feladata és a tevékenységének korlátai. A feladat az, hogy a társadalom minden részét egyenlően és pártatlanul képviselve, indokolatlan korlátozásoktól és szabályozásoktól mentesen, a szabadság legnagyobb fokát biztosítva intézze a közös(!) ügyeinket. A korlátok is ebből adódnak.


A mostani kormány viszont szeret "privilégiumokat" osztogatni, nem a teljes társadalmat akarja képviselni, hanem annak csak a vele egyetértő részét, felesleges korlátozásokkal (Bp. taxis szabályozás, trafiktv. stb.) jogokat von el, hogy másoknak többletlehetőségeket biztosítson, részrehajló és a feladatkörét ott is túllépi, hogy a közös ügyeken kívül esetenként már-már a magánszférába is behatol.


Az ideális magyar polgár ma szerintük családban él, gyerekei vannak, keresztény vallású, hisz a társadalmi szolidaritásban, nem dohányzik, nem iszik és úgy gondolja, hogy Magyarországot külföldről meg akarják támadni gazdasági eszközökkel. Ha ebbe a keretbe valaki nem fér be, akkor az ő jogai csökkennek, az ő véleménye nincs figyelembe véve és őt lehetőség szerint át akarják nevelni (ha őt nem is, hát a gyerekeit, lásd egyházi iskolák számának megnövekedése).


Ez pedig nem összeegyeztethető azzal a feladat- és korlátkörrel, amit fentebb leírtam.

2013. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Szakított az előző évek költekezésével "


Ez igaz. Az én családom költekezését pl. erősen megnyírbálta:(

2013. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

Nem kap annyi szidalmat, csak az MSZPnek vannak ilyen kis fanatikusai akik küldetésnek érzik, hogy itt folyton ugassanak, nem mintha ez a kb 500 ember akik olvassák a politika fórumot bármit is számítana. Életben teljesen más a helyzet, én munkahelyemen pl 1 kivétellel mindenki meg van vele elégedve, de ami tény Gyurcsányéknál biztos jobb, hiszen "európában ilyen böszmeséget még kormány nem csinált" mint amit ők csináltak :) meg "annyival vagyunk túl, az ország lehetőségein, hogy azt mi korábban nem tudtuk elképzelni" :D

Jó mondjuk az MSZP-nél mindenki jobb.

2013. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Don't feed the troll.
2013. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Joe Makepeace ***** válasza:
Csak nem Simicska úr személyesen, vagy a (K)Áder Jancsi?
2013. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

# 13/15 Időpont ma 11:42


Örvendek akkor nektek legalább van hol dolgozni.


Egyszerű ember nem érzi az "Orbán úr" jóságát.


A csókosok és nyalisok amilyenek ti vagytok pedig nem számítanak.


Csak nem egy Leendő trafikos?:)

2013. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Ha arányban állnának a teljesítményével, akkor nem csak szidalmakat kapna.



Az emberek TÖBBSÉGE egyetértett az évértékelésével és rá bízná az országot.

2013. máj. 29. 14:42
 18/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Az emberek TÖBBSÉGE egyetértett az évértékelésével és rá bízná az országot."


Engem senki sem kérdezett meg.

Most viszont abba lehet hagyni a 'kettősmércézést'.

2013. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Joe Makepeace ***** válasza:
90%

A 13-as a tipikus birka, azt inkább hagyd is hiába dumálsz neki! Nézd meg a "hivatkozási alapot"! Ennyit fogtak fel a Gyurcsányék kormányzásából! Valaki egyszer azt mondta ezen az oldalon, és totál szívemből szólt, hogy nem is érdemel ez a nép, meg ez az ország olyan vezetőt, mint a Gyurcsány!!!

Az meg ha ilyen k**rva jó volt a Rákosi-rendszer hogy aViktorka, meg a Vona is azt akarja visszaállítani, akkor a f**ért kommunistáztok istenverte hülyék?

2013. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Már az is röhejes, ha valaki bizonytalanságból eredendően szavazna jövőre a Fideszre, azzal a magyarázattal, hogy még az a "legkártékonyabb", mivel az MSZP feleannyira sem ártott az országnak. De az, hogy valaki ily módon még el is ismerje a munkásságát, az már szánalomra méltó. És sajnos elég sokan így vannak, hiszen a Fidesz népszerűségét jelenleg sem lehet vitatni. Sajnos kegyetlenül sok birka ember van a magyar nemzetben, akik azt látják, hogy volt egy őszödi beszéd, ahol elhangzott a hazudtunk szó, ez akormány innentől maga lett a sátán, most van egy hallgató kormány, akiről nem került ki ilyen hangfelvétel, ellenben a nép életét 10x-esen megkárosítja. De mivel nem mondják bele a nép fülébe, hogy hazudtak, ezért nyugodtan hagyjuk őket tovább élősködni saját magunkon.
2013. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!