Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország hivatalos zászlaj...

Magyarország hivatalos zászlaja miért nem az Árpád-sávos zászló lett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a királyi ház kihalt, de akkor is. Honnan jött a piros-fehér-zöld?

Hiszen az Árpád-sávos zászló régebbi és ősibb mint a mostani.


Hogy hogy nem ez lett a hivatalos zászló?


Hasonló a zászlaja egyébként pl Katalóniának is.



2013. jún. 6. 11:10
1 2 3 4
 21/39 tetro ***** válasza:

Továbbra sem érted. Valaminek a jelentése kontextustól függően változhat. Ha a pincértől megkérdezed miből van az ebéd, és azt mondja, hogy marha, azt nem ugyanazt jelenti, mint mikor én azt mondom rád, egy hatalmas marha vagy.

hátha így megérted: [link]

ez itt szerinted egy hagyomány őrző játék a visegrádi várba vagy egy neonáci tüntetés?

2013. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem érted a lényeget, mert csak a saját szemszögedből vagy képes a dolgokat látni.


Történjék bármi, a hat hónapos nyilas-éra nem konkurálhat 1000 év magyar történelmével!

A nemzeti jelkép mindenek felett áll. Ezt kéne megértened.


Milyen érdekes, hogy ez is csak nálunk lehet "probléma", más országokban használható korlátozás nélkül minden történelmi szimbólum.


Mindig csak egy biz. nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon szűk, de annál befolyásosabb körnek csípi a szemét a magyar hagyomány.

2013. jún. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 tetro ***** válasza:
Hagyomány? Hol volt ez a hagyomány 2000ben? A képen amit linkeltem hagyomány őrzök vagy neonácik vannak?
2013. jún. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

"Hagyomány? Hol volt ez a hagyomány 2000ben? A képen amit linkeltem hagyomány őrzök vagy neonácik vannak?"


Amikor gimnáziumba jártam , akkor ott minden ünnepségen ki volt rakva a magyar zászló mellé.

2013. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
*A piros fehér zöld zászló mellé
2013. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 tetro ***** válasza:
Mert ott a hagyományt szimbolizálja. És tüntetéseken lóbáltak-e ebből a hagyományos zászlóból több tucatot egy-egy tüntetésen?
2013. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Hagyomány? Hol volt ez a hagyomány 2000ben? A képen amit linkeltem hagyomány őrzök vagy neonácik vannak?"


1, ha tetszik, ha nem, az Árpád-házi zászló a magyar hagyomány részét képezi

2, a képből nem derül ki

3, a kettő nem zárja ki egymást

2013. jún. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 tetro ***** válasza:

1. ha tetszik, ha nem, a marha egy párosujjú patás és az agrárkultúránk része. kb ennyire erős az érved azzal szembe, mintha lemarháználak

2. azt most már tudjuk, hogy nem hülye vagy, hanem vak. nem látszik a képen, értem én... kíváncsi lennék azért akkor te mit látsz rajta.

3. a kettő persze, hogy nem zárja ki egymást. csak egy időben nehéz mindkettőt kivitelezni. az hogy épp mit jelent egy szimbólum, az a helyzettől függ. kár hogy nem látod, hogy mi van a képen...

2013. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
48%

"Mert ha most kiviszel egy tüntetésre egy ilyen zászlót, akkor senkinek sem Árpád jut eszébe, hanem az, amiért ez a zászló ilyen közkedvelt lett az utóbbi években."


Az a "senkinek sem" valójában 1000-ből max 2 ember és 2 emberhez nem fog egy egész nemzet alkalmazkodni, bárhogy is szeretnék.


Volt egy vicces South Park epizód, ami pont a hozzád hasonlókat karikírozta ki. Szokásos karácsonyi műsorra készültek a gyerekek, a zsidó mama berohant, hogy az ő kisfia nem vehet részt a műsorban, mert nem keresztény, hanem zsidó és mégis ezt hogy képzelik...

Erre jött a polkorrektség, hogy na most akkor mindenki húzza ki a szövegből és a díszletből azt, ami őt sérti.

A vége egy botrányba fulladó előadás lett, ahol se karácsonyfa, se betlehem, se szent család, se Mikulás, se karácsonyi ének nem volt, helyette mindenki testhez simuló barna ruhában tuc-tuc zenére ugrált, ami teljesen semleges és nem sért senkit.


Ez kéne neked? Hát gratulálok!

Mert MINDEN, azaz MINDEN EGYES DOLOGBA bele lehet kötni, hogy kit sért, mit sért, miért, hogyan, mikor sért.

Ez a hiper polkorrektség, az a világ, ahol értelmes ember nem érzi jól magát.

2013. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 tetro ***** válasza:

Ehhez kell némi empátia is már, a gondolkodás képessége mellett.

Nem tudom miért nehéz megérteni, hogy ugyanazt a szimbólumot, ami alatt magyarokat gyilkoltak le, a gyilkosokra való kacsintásból lóbálni bánt egyeseket. Hozni akartam ellen példát, de nem igazán találok...

2013. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!