Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túl primitív ez a fideszes...

Nem túl primitív ez a fideszes 12 pont?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én gondolkozok túl bonyolultan, de amikor elolvastam, nem akartam elhinni, hogy ez komoly lehet. De csak az, mert ez volt a szombati tüntetés fő témája, és Kósa Lajos hétfőn a parlamentbe is beviszi. Nem értem, hogy lehet ezzel mozgósítani az embereket. De ha lehet, akkor én is írok ilyen pontokat, amit hozzá lehetne tenni a 12-höz: 13. Minden önkormányzatnak joga van ahhoz, hogy kolbászból fonja a kerítését. 14. Minden önkormányzatnak joga van ahhoz, hogy a kormány komolyan vegye. Stb, stb. Van ennek így értelme? Lehet egy ilyen pártra szavazni?


Itt vannak az eredeti pontok:

1. Minden önkormányzat alapvető célja polgárainak jólétének és biztonságának megteremtése.

2. Minden önkormányzatnak joga van az élethez, sorsáról csak lakói dönthetnek.

3. A magyarok legfontosabb városa a főváros, Budapest.

4. Minden falu, város és megye a mi közös örökségünk, értékünk.

5. A legfontosabb városnak, Budapestnek kötelessége kiállni a legkisebb faluért is.

6. Minden településnek joga van az iskolához.

7. Minden településnek joga van templomához és kultúrájához.

8. Minden településnek joga van legalább egy rendőrhöz, ha ezt az állam nem biztosítja, joga van megszervezéséhez.

9. A kormány csak úgy adhat kötelező feladatot az önkormányzatok számára, ha azoknak feltételeit biztosítja.

10. Minden önkormányzatnak joga van a vagyonház.

11. Minden önkormányzatnak joga van a jövedelemhez.

12. Minden önkormányzatnak joga van az ellenállásra a törvényes keretek között, ha az állam létet, a törvényességet vagy az alkotmányosságot veszélyezteti.


2009. okt. 11. 13:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
89%

A válasz megírásának időpontja: ma 18:40


látom, közgazdász vagy.


érdekelne a TE programod. de valami sejtésem van. nem kell egyáltalán aszfaltos út, ha az aszfalt eleve olyan állapotban van mint a szántóföld. és akkor autó sem kell, az ökörszekér is megteszi. aztán közvilágítás sem kell, mert azzal is sokat lehet spórolni. és budapestet is meg kell szüntetni, mert felesleges.

2009. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%

„látom, közgazdász vagy.”


Nem vagyok közgazdász, és várospolitikus főleg nem, de vannak elképzeléseim és elég tájékozott vagyok a gazdaság területén. De talán egy kevés logikának is a birtokában vagyok.

Megszüntetni azt amit elértünk szerintem hatalmas vétek lenne.

Bp sajnos azért egy igazi pénznyelő, mert ott a nagypolitika központja és vele a legkiteljesedettebb korrupció. Szerintem mindennek az alapja a tisztességesebb és ésszerűbb működés.

Nem csak annyit nyerünk ha felszámoljuk a korrupció jórészét(teljesen nem lehet) amennyit lopnak hiszen a rendszer is sokkal élhetőbbé és racionáltabbá válik ha nem az az elsődleges és pazarló szempont hogy bújtatottan lopni lehessen. Sajnos egy ilyen oldalon nem lehet leírni mindent mert amit csak csípőből fontosnak tartok az legalább 5-6 A4 es oldal. Ami biztos hogy mindenen változtatni kell, radikálisan de nem átgondolatlanul. A liberális számunkra hasznos értékeit megtartva de nem hozzánőve, valami újszerűt kialakítva. Nincsenek ma már a klasztikus értelembevett, izmusok vagy oldalak csak lokális érdekek.

Hiszen meg kell felelnünk egy globális világnak, amit a liberalizmus nyitottságával és versenyképességével kell megközelíteni, ugyanakkor ha a lokális érdekeinket nézzük akkor kellőképp protekcionistának kell lennünk és a társadalmat kell mindenek elé helyezni. Az IMF el is szembe kell menjünk és egy városállamot is komoly partnerként kell kezelnünk ha ez az érdekünk. Az Eu ban is komolyan az érdekeink mentén keményen dolgoznunk kell, de nem szabad más piacokat lehetőségeket sem kihagyni. Tudtad azt hogy „csak” mivel megtanultál magyarul kb 10-11 éves korodig jobb a logikai érzéked a nyelvhasználat miatt mint bárkinek a földön? (persze átlagosan) Csak röviden.

IMF újra tárgyalás 5 év moratórium, EU átértelmezés, Multik, bankrendszer, átgondolás tárgyalás

Új alkotmány, a BTK és a PTK korszerűsítése, pártfinanszírozás-korrupció ellenes törv, parlament csökkentése, közigazgatás átszervezése, önkorm, átalakítás /////// redistridúciós szint 40%, Eü, nyugdíj, szoc rendszer átalakít, Export-import átgondolás, import kiváltás 1000rel, gazdasági irányok kijelölése,

Szinergiák felállítása az új irányokkal párhuzamosan ” hátéripar stb” protekcionista piacgazdaság,

És a végén amire még fut az 5 évből és a megtakarításokból egy anticiklikus gazdaságpolitika.

Nem tudom mit értesz ebből, de ha dobsz egy e-mailt akkor elküldöm részletesebben.

Van sok ötletem, és van közte néhány érdekes is.

2009. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:04


annak ellenére, hogy számomra a magyar nyelv csak a második nyelvem, értettem amit írtál.


veled vagyok, ha a korrupció felszámolásáról és a lopások megakadályozásáról beszélünk.

veled vagyok, ha a közigazgatás hatékonyabb működéséről beszélünk

veled vagyok, ha a gazdaság versenyképességéről beszélünk.

veled vagyok, hogy meg kell őrizni a megszerzett értékeket.


de ez nem zárja ki azt, hogy kivilágítsuk a várost.

ez nem zárja ki, hogy modernizáljuk a várost és az egész országot.


igen, ehhez szükséges egy liberális gondolkodásmód, ami jelenleg nem található meg egyik politikai pártnál sem.


amennyiben te is a liberális gondolkodásmód mellett vagy, akkor nem a FIDESZT teszed felelőssé a lopásokért.

amennyiben te is a liberális gondolkodásmód mellett vagy, akkor te is elítéled és harcolsz a rendőri túlkapások ellen, a gyülekezési jog korlátozása ellen.


és még sorolhatnám én is.

2009. okt. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%

„annak ellenére, hogy számomra a magyar nyelv csak a második nyelvem, értettem amit írtál.”


Iróniát vélek felfedezni, pedig ez nem magyar kérdés, mert ha egy Kubai kezd el magyart tanulni gyermek korában akkor az ő logikai érzékére is hatni fog a tanulási folyamat. (nem is rosszak a Kubai csajok)


Valamit benéztél : Nem vagyok liberális, de alapesetben Európában az, az egészséges.

A demokratikus elvek csak liberálisak lehetnek, csak hogy ma Magyarországon a mai liberálisok is csak addig azok ameddig nekik kényelmes, mert egy szűk réteg akarta ezt az elvet kisajátítani magának.

Nem használják a liberális felfogást hanem kihasználják, felhasználják.

Pld: Homi felvonulás! Engem nem érdekelnek a ratyik, de azt sem nézném el szó nélkül ha hetero párok vonaglanának a városon keresztül a saját izgalmi váladékukban fürödve! Ez nem izmus, ez közízlés!

Teli van kettős mércével a magyar liberalizmus és ferdítésekkel, pedig szükség lenne a tiszta alkalmazására. Ha valaki kiejti hogy magyar az nagy huhogást indít be, ha valaki kiejti hogy zsidó az meg egyből antiszemita lesz. A liberalizmusnak nem az lenne a lényege, hogy védjük akár a saját nemzetünkkel szemben is a kisebbséget, ha nem hogy szabadon gondolkodjunk. Szóval akik most liberálisnak adták ki magukat arról már mindenki tudja hogy nem azok, de még is elérték hogy a liberális gondolkodást az ő általuk megfogalmazott értékek felöl közelítsék. Ezen kell változtatni, a jövőben.

A Fidesznek a ma kialakult helyzethez semmi köze, neki is meg van a szerepe abban hogy idáig jutottunk de az nagyon messze vezetne ha ezt taglalnánk. A Fidesznek a legnagyobb bűne hogy akit nem lehet a nagyszavakkal meggyőzni, hanem inkább a programjából szeretné kiolvasni hogy mit is akar, mik a vektorok, azoknak semmit nem árul el. Rendőri túlkapások! Szerencsétleneket teljesen elbizonytalanították ma már. Teljesen a politika változó széljárásának vannak kitéve, ami hihetetlen károkat okoz.

Ami nálunk lejátszódott, arra van példa máshol is. Egy erodálódott hatalom, mikor a demokratikus megoldások helyet a hatalma kiterjesztésével igyekszik, eszközként használni, az ide vezet.

Öszöd után az MSZPnek mennie kellett volna, és akkor nem járna itt a rendőrség, és nem járna itt az ország. Nem értem miért is kell ahoz liberálisnak lenni hogy elítéld a rendőri túlkapásokat.

A liberálisoknak „” kötelező „ demokratának lenni, de a demokratáknak nem kötelező liberálisnak lenni.

Ahogy a nemzeti radikálisaknak is kötelező protekcionistának lenni, de az nem azt jelenti hogy a liberálisok nem lehetnek nemzetinek, ne adj isten, esetenként nemzeti protekcionistának lenni.

Pld: A liberális gazdasági emberek megőrülnek ha meghalják az import kiváltást, mert nem illik bele a koncepciójukba. De nemzeti felfogású legyen már elsőnek és csak aztán szabadszellemű!

Az Exportunkat nagyrészt a multik uralják amiből nem sok hasznunk, és az importunkat is szinte ugyan azok tartják a kezükben. Tudják hogy az importon lehetne a valuta függőségünkön enyhíteni, és takarékoskodni illetve a mérlegünkön javítani is. Az Export növelése ma nagyon nehéz, és mivel ismerik a szerkezetét tudják hogy ne is lenne sok haszna. Ezért kézenfekvő az import kiváltás, annak lehetnek a legjobb hatásai, mint a gazdaságra mint a társadalomra, és ideje lenne félretenni a demagógiákat hogy

„ kommunista” hiszen senki nem akar tervgazdálkodást folytatni.

2009. okt. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem mond a FIDESZ semmit, akkor vádoljátok, mert nincs programja. Hozzáteszem: egy ellenzéki pártnak nem is kell, hogy programja legyen...

Most, hogy valamiféle iránymutatót, mondjuk azt, hogy programot adnak az önkormányzatok jövőjét illetően: nem tetszik. Kérdem én: mi a kormánypártok programja, akár az önkormányzatokat, akár mást illetően? Egy olyan költségvetés lenne a program, amiről már most tudják, hogy tarthatatlan? (Gyk: össze kell gyűrni és kidobni az első kukába... :))

2009. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdem én: mi a kormánypártok programja, akár az önkormányzatokat, akár mást illetően?"


Leírjam?


1. Minden önkormányzat alapvető célja megmaradt jövedelemforrásairól és vagyonáról lemondva támogatni a kormányt, hogy kihúzzák 2010-ig.

2. Minden önkormányzatnak joga van befogni a pofáját, amikor forrásokat von el tőle a kormány.

3. A magyarok legfontosabb városa a főváros, Budapest, hiszen ez az utolsó szoci fellegvár. Ezért ne bírálgassuk a fővárosi önkormányzatot.

4. Minden falu, város és megye a miénk, ezért azt csinálják, amit mondunk nekik.

5. A legkisebb falu is vegye tudomásul, hogy csak Budapest számít, bár az sem nagyon.

6. Bizonyos településeken lehet iskola.

7. Bizonyos településeken lehet kulturális élet.

8. Egyes településeken lehet rendőr, de ahol nincs, ott ne hozzanak létre az állampolgárok ehhez hasonló szervezetet, mert nyomban betiltjuk. Fasiszták!

9. A települések csak akkor kérhetnek bármit az államtól, ha az arra való érdemességüket (pl. politikailag megfelelő önkormányzat) bizonyították.

10. Az államnak joga van az önkormányzatok vagyonához.

11. Az önkormányzatoknak joguk van hitelt felvenni.

12. Az államnak joga van az ellenálláshoz, ha az önkormányzatok hülye kérésekkel nyúzzák.


Ez is egy program, ne tagadd.

2009. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
97%

„Ha nem mond a FIDESZ semmit, akkor vádoljátok,”


A kormány már nem az orszgy választásokra készül igazán, ott csak aljasítani akar és megalapozni az önkormányzatit. A cél hogy akkora károkat okozzon hogy egy félév alatt ne lehessen mód az érdemi változások elkezdésére, és ha lehet még legyen rosszabb a helyzet. Akkor jön a retorika hogy lám csak ők sem jobbak! Persze kérdezlek én ? Miért nem lehet többet elárulni a Fidesznek ebben a helyzetben ha felelős és az eddigiekkel szembemenő politikát szeretnének folytatni?

Persze van egy olyan felhangja is a korány tevékenységének , hogy hátha akkora bajt okozunk hogy muszáj lesz magántőkét alkalmazni az Eü ben, stb stb. Ha már nem ment hatalmi erőből akkor most a gazdasági oldalról igyekszünk! Ismerős nem? Persze lehet hogy már Bajnai sem tudja hogy mit csinál, de még tartania kell a hídfőt, valami miatt!

2009. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
97%

„Ez is egy program, ne tagadd.”


Haaaah,….Miért is tagadnám!

A baj hogy értelmetlen, ami jól mutatja a hatalmat bitorlók felkészültségét.

Talán ott kezdődik a gond hogy ez az egész banda GYF től Bajnai-ig egy dilettáns versenyközegben életképtelen, vezetőnek nem alkalmas, elvtelen, korrupt, bagázs.

Felkapaszkodtak az oligarchia létráján, meg gazdagodtak a korrupt kapcsolataikat kihasználva, és maguk is elhitték hogy ők az igazi üzletemberek és vezetők. A topp vezetők nem ilyenek, előrelátók, elméleti diagnosztikájuk magasan kultúrált, mindig a jelen előtt járnak szellemileg, konstruktív a helyzetnek megfelelő alternatívákat dolgoznak ki, ezeknek az alternatíváknak a megvalósíthatósági mechanizmusait kidolgozva , igyekeznek a gyakorlati megvalósulásukhoz megtalálni a lehetőségeket, ehez mérten alkalmazzák a megvalósításhoz szükséges humán erőforrásaikat, akiknek ellenőrzik a munkáját.

Ezekből a minimumokból, mi illeszthető rájuk? Mit várunk tőlük ?

Csak az események után kullogva, hihetetlenül gyenge reflexidővel , elképzeléstelenül, a hatásmechanizmusok teljes ismerete nélkül, csak osztással, szorzással, összeadással és kivonással 8 állt iskolás szinten keresik a megoldást. A teljesítményük alapján SEGÉGMUNKÁSOK !

Csak a lopás és a szétkenés érdekli őket.

2009. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Jahh a lényeg!

Ezeknek írhat a Fidesz bármit.

Ezek az alapok ma is megvannak csak nem ennyire populistán, bocsánat vulgárisan, bocsánat a végtelenségig leegyszerűsítve, megfogalmazva. De ezek nem tudnak az alap problémával mit kezdeni.

Már a megoldásokat is elmondták nekik, és mégsem!

2009. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem az onkormányzatoknak kell arról gondoskodni, hogy jóllét és biztonság legyen, hanem az ország vezetésének. Ha nem ad az ország vezetése pénzt az önkormányzatoknak, akkor hogy legyen munka és biztonság teremtve?


2. Ez a második értelmezhetetlen.


3. Ha olyan fontos minden magyarnak Budapest, akkor a vidékiek miért kerülik? És a budapestiek miért vágyakoznak vidékre?


4. És akkor mi van? Ez miért lett pont?


5. Nem Budapestnek kell kiállnia, hanem az ország vezetésének.


6. Jó, iskola. Ez a pont szódával elmegy, mert van értelme.


7. Ki rombol le templomot? Kultúrházakat se szoktak bezárogatni. Ez miért pont? Mostanában a vasútvonalakat szüntetik meg, ennyi erővel annak kellett volna lennie a 7-ik pontnak, nem?


8. Kell a rendőr, de nem mindegy, hogy milyen rendőr. Mennyit ér 1 rendőr egy kis faluban, ahol 500 megvadult bűnöző cigány él? És mit ér a rendőr, ha a törvények nem állnak mellette?


9. Ez a pont rendben van.


10. Vagyonház? Vagyonhoz? Joga van, de ha nem kap "vagyont", akkor akár mindegy is, hogy joga van-e hozzá és úgy nincs pénze, vagy nincs joga hozzá és úgy nincs pénze.


11. Milyen jövedelemhez? Ennek a pontnak mi értelme van így?


12. Jó. De pár ezer fős tüntetéssel aztán nem fogják megijeszteni a kormányt. És hol volt ez a pár ezer ember, mikor kormányt kellett volna kergetni 2006-ban?

2009. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!