Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túl primitív ez a fideszes...

Nem túl primitív ez a fideszes 12 pont?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én gondolkozok túl bonyolultan, de amikor elolvastam, nem akartam elhinni, hogy ez komoly lehet. De csak az, mert ez volt a szombati tüntetés fő témája, és Kósa Lajos hétfőn a parlamentbe is beviszi. Nem értem, hogy lehet ezzel mozgósítani az embereket. De ha lehet, akkor én is írok ilyen pontokat, amit hozzá lehetne tenni a 12-höz: 13. Minden önkormányzatnak joga van ahhoz, hogy kolbászból fonja a kerítését. 14. Minden önkormányzatnak joga van ahhoz, hogy a kormány komolyan vegye. Stb, stb. Van ennek így értelme? Lehet egy ilyen pártra szavazni?


Itt vannak az eredeti pontok:

1. Minden önkormányzat alapvető célja polgárainak jólétének és biztonságának megteremtése.

2. Minden önkormányzatnak joga van az élethez, sorsáról csak lakói dönthetnek.

3. A magyarok legfontosabb városa a főváros, Budapest.

4. Minden falu, város és megye a mi közös örökségünk, értékünk.

5. A legfontosabb városnak, Budapestnek kötelessége kiállni a legkisebb faluért is.

6. Minden településnek joga van az iskolához.

7. Minden településnek joga van templomához és kultúrájához.

8. Minden településnek joga van legalább egy rendőrhöz, ha ezt az állam nem biztosítja, joga van megszervezéséhez.

9. A kormány csak úgy adhat kötelező feladatot az önkormányzatok számára, ha azoknak feltételeit biztosítja.

10. Minden önkormányzatnak joga van a vagyonház.

11. Minden önkormányzatnak joga van a jövedelemhez.

12. Minden önkormányzatnak joga van az ellenállásra a törvényes keretek között, ha az állam létet, a törvényességet vagy az alkotmányosságot veszélyezteti.


2009. okt. 11. 13:55
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"1. Nem az onkormányzatoknak kell arról gondoskodni, hogy jóllét és biztonság legyen, hanem az ország vezetésének."


Helyi ügyekben nem a kormánynak kell eljárnia. Érdekes elképzelés, hogy ha gázcsövet kell lerakni Lacházán, az a kormány dolga. Nem, nagyon sok, az emberek életét közvetlenül befolyásoló ügy önkormányzati ügy.


"Ha nem ad az ország vezetése pénzt az önkormányzatoknak, akkor hogy legyen munka és biztonság teremtve?"


Kérlek, a Fidesz pont ezt mondja.


"2. Ez a második értelmezhetetlen."


Nem. Azt jelenti, hogy felülről vezérelve nem lehet összevonni a településeket stb.


"3. Ha olyan fontos minden magyarnak Budapest, akkor a vidékiek miért kerülik? És a budapestiek miért vágyakoznak vidékre?"


Ha valami értelmetlen, akkor ez az akadékoskodásod.


"4. És akkor mi van? Ez miért lett pont?"


Azért lett pont, mert vannak bizonyos "értelmiségiek", akik szerint az ország Budapestből áll, meg van egy híres "értelmiségi", aki max. 150 települést szeretne látni az országban.


"5. Nem Budapestnek kell kiállnia, hanem az ország vezetésének."


Budapestnek is ki kell állnia, de a Demszky-vezetésű Bp. nem fog. erre mondom, hogy ez a pont Demszkynek van címezve.


"7. Ki rombol le templomot? Kultúrházakat se szoktak bezárogatni."


Kultúrházat nem szoktak bezárogatni?


"Ez miért pont? Mostanában a vasútvonalakat szüntetik meg, ennyi erővel annak kellett volna lennie a 7-ik pontnak, nem?"


Vagy 13. pontnak. Megint azt látom, hogy próbálsz fogást találni a szövegen okoskodó okvetetlenkedéssel, de az eredmény kínos.


"8. Kell a rendőr, de nem mindegy, hogy milyen rendőr."


Akkor inkább ne legyen rendőr, mint eddig?


"10. Vagyonház? Vagyonhoz? Joga van, de ha nem kap "vagyont", akkor akár mindegy is, hogy joga van-e hozzá"


Van nekik vagyonuk, nem kapják. Csak éppen el kell adogatniuk, mert már 3-4 éve alulfinanszírozza őket az állam, és a vagyonuk feléléséből működnek.


"11. Milyen jövedelemhez? Ennek a pontnak mi értelme van így?"


Úgy látszik, nem hallottál róla, hogy az adók egy részét az önkormányzatok szedik be. Mint ahogy arról sem, hogy régen sokkal nagyobb részét szedték be, de az állam 1990 óta lényegében folyamatosan (különösen az utóbbi néhány évben) egyre többet von el tőlük.


"12. Jó. De pár ezer fős tüntetéssel aztán nem fogják megijeszteni a kormányt. És hol volt ez a pár ezer ember, mikor kormányt kellett volna kergetni 2006-ban?"


Nem ijesztgetni akartak, hanem tüntettek. Kormányt nem pár ezer ember kerget el, hanem pár millió, és nem az utcán, hanem a választáson.


Teljesítményed egyes, az alapfogalmakat még át kell venned, szocikám.

2009. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Teljesítményed egyes, az alapfogalmakat még át kell venned, szocikám.


A válasz megírásának időpontja: ma 12:02


Erre csak azt tudom írni,hogy nem szocikám vagyok,hanem Jobbik.Na erre mit lépsz, zsidesz-fan?

2009. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Itt van még egy elemzés a 12. pontról.


[link]

2009. okt. 13. 17:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!