Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pártállami korszak politikus...

A pártállami korszak politikusai voltak pimaszabbak vagy a maiak?

Figyelt kérdés

Nekem nyilvánvaló, hogy a maiak, de kíváncsi vagyok, más hogy látja. A pártállamiak jövedelme sokkal kevésbé haladta meg az átlagot, mint a maiaké, nem szereztek vagyonokat, nem sajátították ki a maguk és a bandájuk számára a nemzeti vagyont, és összességében sokkal szerényebben éltek. Voltak persze bizonyos kiváltságaik, amik az akkori elosztási rendszeren keresztül illeték meg őket (jobb lakás, kocsi, pár egyéb természetbeni juttatás), de ezek messze eltörpülnek a mai maffia- és oligarchapolitikusok jövedelmei mellett.


Példaként említeném Biszku Bélát, akit ma a havi 200 valahány ezer forintos nyugdíjáért illik köpködni. De hol van ez attól, amit a maiak lenyúlnak, kisajátítanak maguknak?



2013. jún. 23. 17:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Most amúgy konkrétan miről beszélsz? Évente van pár korrupciós ügy, de hol nincs. Egyesek Nokiás dobozban kapnak pár milliót, mások Zuschlagoskodnak, de ez régen is ugyan így ment, a szenteknek is maguk felé hajlik a keze. Ha hü.lyeséget mondd valaki, attól viszont az még nem lesz bűnöző. (Amúgy nem tudom, melyik nagyobb hü.lyeség, hogy meg lehet élni 47 ezer forintból, vagy az, hogy szövegkörnyezetükből kiragadunk mondatokat és azokat önállóan értelmezzük.)
2013. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Milyen mondatot ragadtam én ki hülyeségből a szövegkörnyezetéből?
2013. jún. 23. 22:07
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem csak te, az egész politikai paletta. Ezt a 47 ezer forintból meg lehet élni dolgot.
2013. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nincs nagy különbség
2013. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

# 13

Fejtsd ki bővebben kérlek.


Tudtommal egy olyan fiatal suttyó mondta ezt, aki maga több százezer forintot keres és nincs semmire gondja. Nem volt semmi szövegkörnyezetből való kiemelés. Rá is kérdeztek: "Maga szerint akkor ma Magyarországon meg lehet élni 47 ezer forintból? Szerintem igen, meg lehet." K..va nagy pofátlanság egy milliomos "köz"szolgától ilyent hallani.

2013. jún. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Tudtommal egy olyan fiatal suttyó mondta ezt, aki maga több százezer forintot keres és nincs semmire gondja. Nem volt semmi szövegkörnyezetből való kiemelés. Rá is kérdeztek: "Maga szerint akkor ma Magyarországon meg lehet élni 47 ezer forintból? Szerintem igen, meg lehet." K..va nagy pofátlanság egy milliomos "köz"szolgától ilyent hallani."


Arról volt szó, hogy a harminc valahány ezer forintos segély helyett, ha közmunkán van akkor 47 ezret fog kapni és itt került szóba, hogy ha valaki 30 ezerből eddig úgy meg tudott élni (c kategóriás magyarok), hogy semmi baja nem volt belőle, akkor most 47-ből is meg fognak tudni.

2013. jún. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#16: Azért órisái elvi különbség van a segély és a közmunka-bér között. A segély egy alanyi jogon járó juttatás, nem az a célja, hogy valaki abból megéljen. A közmunka viszont munkaviszony, és mellette nem lehet az embernek egyéb keresete, tehát az valóban munkabér, és tényleg fedeznie kellene a megélhetést.


Amúgy az egész közmunka probgram engem kísértetiesen emlékeztet az átkosban létező "gyáron belüli munkanélküliség"-re, ahol értelmetlen munkáért fizettek minimális összeget embereknek azért, hogy:

1. Javuljon a munkanélküli statisztika

2. Addíg se üljön otthon és gondolkozzon

3. KMK-sok is benyomhatók legyenek vhova


Az ilyes státuszok persze csak veszteséget termeltek, ahogy a közmunkások sem fognak valszeg nívódíjat kapni semelyik produkciójukért (ami ennyi pénzért amúgy teljesen jogos is).

2013. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hasonlít a kapun belüli munkanélküliségre, mert gyakorlatilag ugyan az. A Fidesz ezzel egy teljesen hétköznapi politikát folytat, amit igazából minden populista párt tesz, hogy kifogja az ellenfelei vitorlájából a szelet. A Jobbik népszerű, mert cigány ellenes, ezért hoznak egy olyan intézkedést, ami főleg velük "szúr ki". Az az általános vélekedés (most az teljesen irreleváns, hogy igaz-e), hogy a cigányok nem szeretnek dolgozni és csak segélyen élnek, úgyhogy ez igazából csak őket érinti rosszul, nem hiszem, hogy egy munkához szokott átmeneti munkanélküli ember bármennyire is akadályozna az álláskeresésben, hogy heti pár nap 6 órát kell úgy csinálnia, mintha dolgozna. Ráadásul ezt elvileg egy évben 3 hónapot kell csinálni, mert csak a 3 (vagy 2, már nem emlékszem) hónap hiányában vonják meg a munkanélküli segélyt.
2013. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ezt ki gondolja, hogy csak a cigányokat érinti?


Én bárhol jártam, cigány közmunkásokat még soha nem láttam, csak fehéreket, akik rá voltak szorulva a segélyre, mert konkrétan semmilyen más lehetőségük nem volt a munkára; és így persze csak ők dolgoztak.


A cigányok szerintem ettől függetlenül is kapnak istentelen mennyiségű pénzt.


Ha pedig tényleg ez volt a Fidesz célja, hogy kifogják a "Jobbik" vitorlájából a szelet, akkor nagyon visszafelé sült el a dolog.

2013. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Pedig ez egy értelmes ötlet volt. Igazából mielőtt bevezették kábé az MSZP-n kívül az összes pártnak voltak ilyen javaslatai a kampányában, csak hát nem ők vannak most a húsosfazéknál, ezért fikázni kell.
2013. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!