Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pártállami korszak politikus...

A pártállami korszak politikusai voltak pimaszabbak vagy a maiak?

Figyelt kérdés

Nekem nyilvánvaló, hogy a maiak, de kíváncsi vagyok, más hogy látja. A pártállamiak jövedelme sokkal kevésbé haladta meg az átlagot, mint a maiaké, nem szereztek vagyonokat, nem sajátították ki a maguk és a bandájuk számára a nemzeti vagyont, és összességében sokkal szerényebben éltek. Voltak persze bizonyos kiváltságaik, amik az akkori elosztási rendszeren keresztül illeték meg őket (jobb lakás, kocsi, pár egyéb természetbeni juttatás), de ezek messze eltörpülnek a mai maffia- és oligarchapolitikusok jövedelmei mellett.


Példaként említeném Biszku Bélát, akit ma a havi 200 valahány ezer forintos nyugdíjáért illik köpködni. De hol van ez attól, amit a maiak lenyúlnak, kisajátítanak maguknak?



2013. jún. 23. 17:58
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
1/20,ha Biszku olvassa amit itt írtál,kezdheted gyűjteni a lóvét!Ugyanis még soha senki ,jogerősen nem bizonyított rá egyetlen ember halált sem! Persze a jövőben mi történik azt még nem tudjuk,de én biztos óvatosabban fogalmaznék !
2013. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz te? Kisajátított villákban éltek az elvtársak, hétvégente vadászni jártak és olyan élelmiszerekhez, használati tárgyakhoz, élvezeti cikkekhez jutottak hozzá, ami a nép (vagyis a prolik) számára elérhetetlen volt.
2015. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!