Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tankönyvellátó, teljesen...

A tankönyvellátó, teljesen váratlanul, augusztusra kéri a tankönyvek árát. Titeket ez nem háborít föl?

Figyelt kérdés
Ugyanakkor ez a cég csak október-novemberben fogja a nyomdákat kifizetni, és ráadásul a munkáltatók sem tudják az iskolakezdési támogatások kifizetését előbbre hozni.Ez nem megint állami pénzbegyűjtés, hogy aztán üljenek rajta vagy elherdálják a milliárdokat pl. repülőgépre OV segge alá ?

2013. jún. 28. 14:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sokkal drágábban jutsz hozzá, ha utólag veszed meg a tankönyveket.
2013. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Elöljáróban annyit, hogy nem vagyok fideszes. Eddig még nem volt a közoktatást érintő olyan intézkedésük, amivel egyetértenék. Egyetlen egy sem.


DE:

Ezt most speciel nem értem, miért probléma. Én úgy tudom egyébként, hogy júliusban kell fizetni, tehát kb. egy hónappal előbb, mint _általában_ eddig. Ez nem egy nagy változás.

És azért "általában", mert vannak iskolák, amelyek már ÁPRILISBAN beszedik a tankönyvek árát. (Konkrétan érintett voltam 1997 és 2001 között, tehát személyes tapasztalat.)


Azt még megjegyezném, hogy a tankönyvrendeléseket az iskolák februárban, de legkésőbb márciusban le szokták adni; tehát egy-egy tankönyvkiadó ezek alapján aránylag pontosan el tudja dönteni, melyik könyvből mennyit nyomtattasson ki. (Figyelembe kell venni persze, hogy a későbbiek során lehet plusz-mínusz; mert le is mondhatnak néhány könyvet, ill. érkezhet pótrendelés is, akár még augusztusban is.)


És még egy: még ha többet is nyomtatnak egy-egy tankönyvből a szükségesnél, az nem egy nagy veszteség. A magyar könyvpiacon évtizedek óta a tankönyvkiadás a LEGJOBBAN menő ágazat: évente közel kétmillió diáknak fejenként legalább 10-15 könyvet és munkafüzetet gyártanak le. Tankönyvkiadókra és tankönyvekre lebontott adatokat nem tudok, és nincs kedvem keresgélni; de ez egy-egy könyv esetében evidensen a több ezertől kezdve akár több tízezres darabszám is lehet ÉVENTE. Minden egyes évben. (Az újabb kiadások vagy csak egyszerű utánnyomások szoktak lenni, vagy minimális változtatásokkal ugyanazok, mint az előző éviek.)

Miközben pl. egy-egy szépirodalmi könyvet kb. háromezer példányban nyomtatnak ki a kiadók, és örülnek, ha egy év alatt el tudják adni...

Szóval EZÉRT nagyon jó üzlet a tankönyvgyártás.


Ehhez képest már az az egy hónap szerintem teljesen mindegy.

2013. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!