Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek a Kendermag...

Egyetértetek a Kendermag Egyesület drogpolitikájával?

Figyelt kérdés

Itt a rövid változat:

[link]

Tudom már megszűnt, de kíváncsi vagyok, hogy valaki egyetért-e vele.



2013. júl. 6. 23:26
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
56%

" baromi szép látvány lesz, ahogy a sok kisgyerek füves cigivel a szájában grasszálna iskolába... "


Tényleg a fűvel akarsz riogatni, amikor bármelyik gyerek grasszálhat suliba sima cigivel a szájában és piás üveggel a kezében? (A nikotin és az alkohol fizikai függőséget okozó keménydrog.) Ne viccelj.

2013. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy a mák még legális főzz mákteát!:D:D
2013. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 brigivagyok válasza:
100%

amúgy a legtöbb marihuána ellenes emberke túloz. most komolyan. én is füveztem fiatalkoromban, de nem lettem 'huligán'. most 30 éves vagyok, van egy szép kislányom, boldog házasságban élek, rendesen dolgozom. annak ellenére h minden drog ellenes kampány azt hangoztatja, hogy ha elkezdesz füvezni, akkor rögtön függő leszel, más drogokhoz nyúlsz meg ilyenek..

semmi baj nem lenne, ha legalizálnák a füvet. példa: Hollandia. nemhiszem hogy sokkal több drogos van ott, mint hazánkban.. max ha legalizálnák, akkor több pénzbe kerülne azoknak akik használják...

2013. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
Bizony
2013. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

A kerdezovel teljes mertekben egyetertek. A funek nincsenek olyan veszelyes hatasai, mint az alkoholnak. Mindkettot mertekkel kell fogyasztani, es az egvilagon semmi problemaja nem lesz az embernek.


A Magyar Allam bevetelet novelne, es a gazdasagra is jo hatassal lenne a fu legalizalasa, illetve nem csavarlazitoba aztatott dohanyt es hasonlo egeszsegtelen vackokat szivnanak az emberek, hanem garantalva lenne egy minoseg, ha mar fustolve akarsz szorakozni.

2013. júl. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ennyi erővel legalizáljuk a pedofíliát, így is sokan művelik az ipart, akkor meg legalább törvényesen működne.
2013. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim válasza:
94%

A Kendermag Egyesület gondolom a marihuána legalizálását kívánta volna elérni. De ha rosszul tudom, nyugodtan javítsatok ki.


A marihuánát így is elérik a tinédzserek, ha pedig netán mégsem, akkor dizájner drogokhoz nyúlnak (biofű, vagy herbál, és a sok más új drog) ezek olcsóbbak, és könnyebb is hozzájuk jutni, mivel nem kimutatható a fogyasztása, és folyamatosan a legális-illegális határon mozognak, a hatóanyagok változtatásával.


Az alkohol, a cigi, és a kávé is drog. De nem kábítószer.

Az alkohol, a cigi, és a kávé is függőséghez vezethet.

Ezek mind tények. Aki ezek egyikét kipróbálta, arra joggal lehet mondani, hogy drogos.


A kábítószerek között is vannak keményebbek, és nem annyira kemények.


Nekem van sok ismerősöm - ügyvéd, rendőr, orvos, valamint más hivatali dolgozó - aki nem most kezdte a marihuána fogyasztását. Egyiken se látom, hogy züllött, lepukkant ember lenne, mint ahogy azt a társadalom beállítja a füvesekről. Ugyan olyan emberek mint bárki más. Viszont aki a keményebb drogokhoz nyúl (mint pl. a heroin, vagy kokain, metamfetamin, stb.), azokon már meglátszik a függőség. Ugyan úgy, mint az alkoholistákon, cigaretta függőkön.


Én magam még soha nem fogyasztottam kábítószert, viszont más drogokat már kipróbáltam (alkohol, kávé, cigi). Mégsem lettem egyiknek sem a rabja.

Ha az ember felelősség teljesen fogyaszt valamit, akkor szerintem elkerülhető a függőség.


Aki vakon állítja, hogy a drogok rosszak, az épp olyan agymosott, mint aki szintén vakon állítja, hogy a drogok nem ártalmasak. Ahogy a mondás is tartja: minden rosszban van valami jó.


Ahogyan már említette más előttem, a nagy Amerikában is kezdik belátni az emberek, hogy a marihuánában több jó van, mint rossz. Gyógyítanak, fájdalmat csillapítanak vele nagyon sikeresen. Van mellékhatása, ezt nem vitatom. De minden gyógyszernek van valamilyen negatív hatása a szervezetre.

De szerintem aki elszív egy füves cigit, az semmivel sem lesz rosszabb, vagy jobb ember. A marihuána fogyasztásba még nem halt bele senki. Egyik orvos barátom mondta, hogy a marihuána egyszer megölt egy egeret, azt is csak azért, mert egy 10 kilós tömb ráesett. Az alkohol, és a cigaretta pedig, mint tudjuk, káros a szervezetre. A kutatások szerint károsabb mind a kettő, mint a marihuána.


Szóval aki reálisan látja a dolgokat, és kicsit gondolkodik, és olvas, az beláthatja, hogy ha valamit felelősségteljesen használnak, akkor az nem lehet veszélyes. Ez is emberfüggő, mint sok minden más.

Aki pedig szemellenzővel jár, és meghallja azt a szót, hogy drog, kábítószer, vagy marihuána, és rávágja, hogy az márpedig rossz, az előbb nézzen kicsit magába, aztán olvasson, művelődjön, tájékozódjon egy kicsit, és utána alkosson véleményt a szóban forgó szavakról, vagy témáról.


Szóval a részemről a marihuána legalizációja, vagy az orvosi célokra való felhasználása járható út lenne.

2013. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
4%

"Ha az ember felelősség teljesen fogyaszt valamit, akkor szerintem elkerülhető a függőség."


Mondj EGYET az általad felsoroltak közül, amit ebben az országban az emberek felelősségteljesen fogyasztanak!


Nem kell egy újabb méregforrást a kezükbe adni, még az is sok, ami most van.


Köszönöm szépen én jól megvagyok alkohol, kábszer, cigi, kávé és gyógyszerek nélkül.


Sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, hogy nem élek egyikkel sem. Nincs hiányérzetem.


Próbáljátok ki.

2013. júl. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 an00nym ***** válasza:
100%

méregforrás??


tudod mennyi minden gyógyítható vele??


Glaucoma, Sclerosis Multiplex, epilepszia, herpesz, asztma, gliómák, alzheimer(csak lassítja), reumatoid artritis, pruritus, Osteoporosis, Dystonia, hipertónia, hepatitis c, migrén és számos daganatos betegség


okos ember lehetsz...mégis mi mérgező benne, mondj 1 vegyületet a kenderben amitől bármi bajod lehet, biológiai indoklást is kérek! (ne fáradj, ha lenne tudnék róla)

2013. júl. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

"Az alkohol, a cigi, és a kávé is drog. De nem kábítószer."


Az alkohol nem kábítószer? Mit csinál, ha nem kábít? Nincs olyan anyag, amit jobban kábítószernek lehetne nevezni, mint az alkoholt. Jó, tudom, hogy a kábítószer egy jogi fogalom (az illegális drogok szinonimája), de pont az a baj vele, hogy értelmetlen, sok mindenre mondják, ami nem az (pl hallucinogének, stimulánsok - ezeknek a kábulattal pont ellentétes hatásuk van), és sok mindenre nem használják, ami kábít (pl alkohol, barbiturátok).

2013. júl. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!