Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért hiszik eggyesek azt hogy...

Mért hiszik eggyesek azt hogy akik a Jobbikra szavaztak azok 2014ben a baloldali pártokra szavaznak? Mivel elég világos a Jobbik programja, akinek nem tetszik a közbiztosnság mért szavazna a baloldalra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 22:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És nem olvassák el a Jobbik programját , az nem számit nekiek hogy több ezeren megprobálnak segiteni pl a devizahitel csalás áldozatai !
2013. júl. 9. 22:16
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem senki nem hiszi, hogy aki a Jobbikra szavazott az balosra fog, én ilyet még nem hallottam.
2013. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Mert a Jobbik kimondottan baloldali elveket vall. Csak ezt párosítják az idegengyűlölettel, rasszizmussal és homofóbiával, illetve némileg támogatják a vallásosságot is. Erre már rá lehet fogni, hogy valami jobboldali dolog.
2013. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Ezt az MSZP szokta mondogatni.


Mert az MSZP szerint a Jobbik szavazótábora baloldaliakból áll, aki kiábrándultak az MSZP-ből.

A Fidesz szerint meg ,a Jobbik kiábrándult Fideszesekből áll.


Az MSZP mit sem változott.

Beismerték többször a hibáikat ,de mi a bizonyíték, hogy "megjavultak"?

Mi a bizonyíték, hogy a magyarság érdekeit fogják nézni?


Miért higgyünk nekik, hogyha annyiszor átvertek minket?

2013. júl. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Még én sem hallottam sohasem ilyet. De egyértelmű, hogy aki bármilyen okból a Jobbikra szavazott az biztos, hogy nemfog a baloldalra szavazni, mert az tűz és víz kb. Mint te is írtad a Jobbik erővel lépne fel a közbiztonság megteremtéséért. Ezzel szemben baloldal meg mindig is bűnözők pártját fogta. Szerintem tuti törvénybe iktatnák, hogy nem szabad bezárni az ajtódat éjszakára, nehogy a betörő kezének bármi baja essen az ajtód felfeszítése közben.


A Jobbikra pedig nem az MSZP, vagy a Fideszből kiábrándultak szavaznak, hanem a politikából kiábrándult emberek. Mint például én is. Akik megunták a 23 éves MSZP-Fidesz pingpongot, amit mindig a tisztességesen dolgozó emberek sz**nak be.

2013. júl. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem akkor gondolom olyan emberek véleményére adtam akik el se olvasták a pártok célkitűzéseit , én a liberálisok személyeskedését nem szeretem ha elmondom a véleményem egyből náci jelzőt kapok na igaz mit várunk a nyuger komunistáktól :D ! Na majd meglássuk ki nyeri a választásokat én nem hiszek a közvélemény kutatásokban mert eléggé elvannak ferditve. Amugy
2013. júl. 10. 01:17
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Én minden választás előtt figyelni szoktak napi 10 percben legalább egy-egy párt megnyilvánulásait, honlapjain célkitűzéseit, szóval hidd el, képben vagyok. :)


A Jobbik "értékei" a szavazók szerint elsősorban rasszizmus, idegengyűlölet és homofóbia.

2013. júl. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy valóban igaz, hogy a Jobbikra szavazók nagy többsége a cigányok miatt szavaz rá, szóval baloldalra biztos nem szavaznának, ha egyszer már a Jobbikra szavaztak a cigányprobléma miatt.


Bár egyik rokonom is nagy baloldali harcos és gyurcsányfan, miközben utálja a cigányokat, szóval itt bőven van fából vaskarika, ami nem világos a józan paraszti ésszel megáldott ember számára...

2013. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokan nem veszik figyelembe, hogy mivel 10 millió különböző véleményre alig tucatnyi számottevő ismertséggel bíró párt van, ezért az emberek általában valamilyen nagyon egyszerű és jól körülhatárolható ok alapján - és nem pedig átható megfontolás alapján döntenek a pártpreferenciájukról. Ez azzal jár, hogy a párt programjának nagy részét csak elfogadható kompromisszumnak tekinti, esetleg nem is informálódik kellőképpen. Vannak, akik körültekintően tájékozódnak, viszont rengetegen néhány mondat alapján választják ki preferenciájukat - akkor is, ha a párt teljes programjának néhány százalékát ismerik csak.


Sok Jobbikos ismerősöm van, és csak az igazán elvakultak értenek egyet a párt programjával. A többség nem azért támogatja a pártot, mert egyetért a programjával. Ez csak egy illúzió. Egyébként a többi párt esetében is így van.


Nem olyan nagy ellentmondás tehát, ha eszmeiségében különböző pártok között vált az ember, feltéve, hogy nem az eszmeiség volt a döntő, vagy pedig az eszmeiségnek csupán egy részét vette figyelembe.

2013. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Értem akkor gondolom olyan emberek véleményére adtam akik el se olvasták a pártok célkitűzéseit , én a liberálisok személyeskedését nem szeretem ha elmondom a véleményem egyből náci jelzőt kapok na igaz mit várunk a nyuger komunistáktól :D ! Na majd meglássuk ki nyeri a választásokat én nem hiszek a közvélemény kutatásokban mert eléggé elvannak ferditve. Amugy"


A közvélemény kutatásban én sem hiszek, szerintem ez is a tömeg egyfajta manipulálása, ahogy azt a hírek elferdítésével is teszik. Félrevezetés. A Jobbikkal kapcsolatban ami már jó ideje kérdés, hogy mennyi a "rejtőzködő" szavazók száma. Bárki mondhat bármit, a lényeg hogy mit X-el.


Itt arra gondolok, hogy Miskolcon jó pár hónapja akartak cigány kulturális központot vagy mit csinálni, a Fidesz akarta idehozni. Minden egyes képviselő megszavazta, kivéve a Jobbikosokat. Ők indítottak egy petíciót, hogy ne itt legyen a kulturális központ. És nagy balhévolt utána, hogy a köztisztviselőket megfenyegették itt, a - persze Fideszes - főnökök, hogy aki aláírja ki van rúgva. Persze ki a franc akarna cigány kulturális központot a városába, aki alá akarta írni se engedték ott.


Szóval az ilyen emberek is, de van sok ember is aki mást mond de Jobbikra szavaz. Mint fent is írtam a média addig ferdít, hogy a Jobbik ki lett nevezve rasszista, náci pártnak a médiában. Szóval azokkal az emberekkel sem számolnak aki amúgy Jobbikra fognak szavazni, de ezt nem feltétlen mondanák el egy közvélemény kutatáson sem. Merthogy még a végén lenácizzák az agytrösztök akiket áttudott verni a média. A baloldal ezt nagyon jól kitalálta, így bármikor meglehet kongatni a rasszista harangot, ha nem tetszik nekik valami. Sőt mint láttuk dolgozni sem engedik már a Jobbikosokat, bármit rálehet fogni bármire.


És tudod mit mondanak, a negatív reklám is reklám:) Ha a mostani leszerepelt kormány, vagy egy már leszerepelt párt próbálja lejáratni az vicc, hiteltelen, sőt valakinek imponáló. Nagyapám azt mondta annyira utálja a politikusokat, hogy azért szavaz a Jobbikra, mert a parlamenti közvetítéseken is látni, hogy a Jobbik szálka a többi politikus szemében, és hagy szúrja csak:D:D Na meg persze a cigánykérdés, ami itt nagy probléma, de lassan már mindenhol. Úgyhogy nácizzanak csak, úgy is jönnek majd szavazók, tuti van olyan aki ezért jön, mint előttem is írták:D


#9


Szerinted van olyan ember, aki leül elolvassa az pl. az MSZP programját, elhiszi, és azt gondolja hogy: hu de jó program, adócsökkentés, nyugdíj és fizetés emelés, 124. havi nyugdíj, és rezsicsökkentés... hmm én rájuk szavazok.


Van ilyen ember? Akinek 23 év után se esik le, hogy a program negáltját kell nézni, van aki nem tudja azt, hogy a leírtakból nem az hogy nem valósul meg semmi, de épphogy az ellenkezője fog megvalósulni?


Ezért nem értek veled egyet. Az ember nem olvassa már el a programokat, nem hisz már sok ember a politikában. A választható pártokat a Jobbik kivételével már mindenki látta "működés" (országrombolás, eladás, rablás) közben. Mindenki tudja hogy mit várhat.


Énszerintem inkább a bosszú miatt van az elmúlt 23 év is. Sz*rvolt az MSZP legyen a Fidesz á sz*rvolt a Fidesz MSZP, á sz*rvolt az MSZP legyen Fidesz.

2013. júl. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!