Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogja a magyar politika...

Mikor fogja a magyar politika kinőni a vallásosságot?

Figyelt kérdés

Meddig kell még tűrni a katolicizmus lenyomását a torkunkon?


Szeptembertől kötelező vagy a hittan vagy a PC-sített verziója, az erkölcstan az iskolákban. Miért? Előbbi teljesen hülyeség, utóbbi pedig annyira szubjektív, hogy 60-70%-ban a nyilvánvaló politikai befolyásolás alatt működő szabályzatalkotó hivatal, a maradék 30-40-ben pedig a tanár személyes meggyőződéseiből fog állni az óra.


2013-ban minek megy még a felvilágosult világ közepén a vallásos indoktrinálás?


Nem a középkorban élnénk, hogy ne tudnánk felfogni miért hal meg a fél falu pestistől. Nem is élünk olyan társadalomban, ahol akármilyen fajsúlyos szerepe lenne a vallásnak (esetünkben kereszténységnek, de részemről szcientológiától iszlámig akármi más is lehetne).


Nem is élünk olyan társadalomban, ahol a vallás akármilyen értéket adhatna a formálható gyerekfejeknek. Vagy kell a friss hús a papbácsiknak molesztálásra, unják már a kórustagokat?


Érthető, hogy a jobb legfőbb retorikája az istenhazacsalád, de értelme a 21. században az elsőnek miért van? Aki vallásos az járjon magánúton hittanra, eddig is volt rá lehetőség évtizedekig. Járt is rá max. 10-20%, legalábbis az én volt évfolyamomból anno. Ők is csak muszájból, a 7-8 ilyen ismerősből egyetlen tényleges vallásosra emlékszem és akikkel megmaradt a kapcsolat felnőttkorukra se lettek/maradtak vallásosak.


Szóval minek is csináljuk ezt a hülyeséget? Mert 2000 éve elkezdték és mindig majmolni kell a szüleinket, mert nekik is a szüleik mondták, hogy ez jó? Rekurzió, remek dolog vagy.



2013. júl. 22. 10:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
66%

Nekem még a dédszüleim sem jártak templomba, annyira nem érdekelte őket az egész. Természetesen a nagyszüleim sem jártak, én pedig még templomba sem tettem be a lábam, csak egy esküvőn. Nálunk anno lehetett volna általános suliban hittant oktatni, de kikérték a szülők véleményét. Azok meg majdnem felrobbantak, hogy mit képzelnek, hogy ilyet akarnak nekünk tanítani. :D Szóval az nem lett. Lett viszont etikánk. Azon megtanítottak minket a helyes öltözékre egyes alkalmakkor, viselkedésformákra és a helyes megszólításokra, azaz amire tényleg szükséged van az életben. Az erkölcs... azt meg inkább otthon tanulja meg a gyerek a családjától.

Ennek ellenére azért nem vagyok ennyire ellene, mint te. A hittan nem tetszik olyan szempontból, hogy pl. a mi osztályainkban (ált., közép) sok volt az iszlám, a zsidó vallású, többféle ágazata a kereszténységnek (protestáns, katolikus stb.), szóval egyszerűen értelmetlen ráhúzni a gyerekekre egy vallást, amit fent az okosok jónak látnak és választottak.

2013. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
78%
Mikor fogja a magyar politika kinőni a vallásosság felhasználását politikai érdekeinek megvalositásában? No ez az igazi kérdés!!
2013. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
17%

"A vallásoktatás az alapműveltség része, hogy ne legyünk kőbunkók, és ne tegyünk fel ilyen és ehhez hasonló kérdéseket, amikből csak az süt le, hogy gyakorlatilag fogalma sincs az embereknek a vallásról."

Hogyne... A vallás rossz, értem?

2013. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
72%

"Mai világban az új isten a pénz lett én ettől félek igazán . Kell egy ellen pólus a pénz világ istenének rombolása ellen."


Szerintem meg sem a pénz, sem pedig valami képzeletbeli meselény ne legyen isten. Bár mondjuk én azt sem értem, hogy a te értékrendedben minek kell mindenféleképpen valami istennek szerepelnie.

2013. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

Én nem vetten észre, hogy olyan vallásos.

Egyszerűen nem kell bekapcsolni a TV-t és nem látod.

Én jobboldali vagyok, de a vallásosság távol áll tőlem.


A magyarok meg csak kulturális keresztények.

2013. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
24%

Feltétel nélkül bízz a bankban majd ő segít. Ő majd megoldja a problémád, de kételkedj azokban, akik megkérdőjelezik a bankok jó szándékát!


Ugyan az az ideológia csak más köntösben.

Elhitetik vele,d hogy mindent meg lehet venni. Ha fizetsz akkor boldogságot kapsz, ha lesz új kocsid, akkor megbecsülést és elismerést kapsz.

Hagyományos értékeket, pedig lassan feledésbe merülnek.

Becsület, az már teljesen kihalt. Majd akkor leszel megbízható, ha le van írva, 3 tanúval, közjegyzővel aláírod és több ezer forintért megvásárolod, akkor valóban megbízható vagy.

2013. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
79%

Üdv!

Én keresztény vagyok, nem járok templomba (elítélem a történelmi egyházát, hogy néhány személy az emberek boldogságkereséséből akartak hatalomra jutni, meggazdagodni, stb...), de hiszek az Úrban, hogy van egy felettünk rendelkező valaki.

Hiszem, hogy Ő felelős a világ teremtéséért, hogy általa alakult ki a minket minden más élőlények fölé emelő evolúció (a katolicizmus törvényei szerint a Teremtés könyve szemita, sumer mesék elemeit használja fel erkölcsi tanok közvetítéséhez).

Szerintem legalább ennyire kellene minden embernek keresztény hívőnek lenni, nem kell minden szabadidőt templomban tölteni, legalább elfogadni a tanokat. Hogy miért?



Hirtelen két indok jut eszembe. Az első egy idézet Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij-től (Bűn és bűnhődés):

,,Ha nincs Isten, az ember maga szab magának törvényt, ez nem köti igazán, mert bármikor visszavonhatja."


Tehát bármilyen bölcs az ember, a saját maga által formált szabályokat hajlamosabb megszegni.


A másodikat nem olyan régen hallottam, nekem nagyon megtetszett, így szól:

,,Mindenki az ismeretlen istent keresi, csak más szentélyben. Valaki a pénzben, valaki a templomban."


Az úgynevezett ,,ismeretlen isten,, a boldogságot jelképezi. A kereszténynek az jelenti a boldogságot, hogy Isten szereti őt, és a halál után is ez vár rá, a nem hívő ember viszont (az esetek többségében) a pénzben keresi a boldogságot, melynek elérése érdekében sokszor attól sem riad vissza, hogy másokat becsapjon, átgázoljon rajtuk, stb. . A nem hívő út választásánál a módszerek a személy által kreált törvényektől függ, de sajnos sokan a kegyetlen utat választják.


Ez az én szerény véleményem, senki ne vegye támadásnak, szívesen veszek bármiféle megerősítést, cáfolást, hozzászólást, kiegészítést!

2013. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Na igen 16-os, ez teljesen így van.
2013. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

"Tehát bármilyen bölcs az ember, a saját maga által formált szabályokat hajlamosabb megszegni."


Az istenhívők is folyton megszegik az isteni szabályokat. Elég csak megnézni a falusi öregasszonyokat, hogy mekkora ájtatosságot nyomatnak mindenkinek, a háttérben meg folyton pletykálkodnak és áskálódnak az emberek ellen. Szóval az, hogy emberi szabályok vagy éppen isteni szabályok vannak, az teljesen mindegy.

2013. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
89%

Abból a rendkívül naiv feltételezésből indultok ki, hogy aki hisz istenben, az jobb ember lesz kicsit is.

Ez sajnos orbitális baromság.

Egyrészt mert senki nem tartja be az isteni törvényeket, másrészt meg ha mindenki be is tartaná, elég szar világ lenne jelenleg, lennének rabszolgáink, a nők el lennének nyomva és hasonló finomságok...

2013. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!