Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogja a magyar politika...

Mikor fogja a magyar politika kinőni a vallásosságot?

Figyelt kérdés

Meddig kell még tűrni a katolicizmus lenyomását a torkunkon?


Szeptembertől kötelező vagy a hittan vagy a PC-sített verziója, az erkölcstan az iskolákban. Miért? Előbbi teljesen hülyeség, utóbbi pedig annyira szubjektív, hogy 60-70%-ban a nyilvánvaló politikai befolyásolás alatt működő szabályzatalkotó hivatal, a maradék 30-40-ben pedig a tanár személyes meggyőződéseiből fog állni az óra.


2013-ban minek megy még a felvilágosult világ közepén a vallásos indoktrinálás?


Nem a középkorban élnénk, hogy ne tudnánk felfogni miért hal meg a fél falu pestistől. Nem is élünk olyan társadalomban, ahol akármilyen fajsúlyos szerepe lenne a vallásnak (esetünkben kereszténységnek, de részemről szcientológiától iszlámig akármi más is lehetne).


Nem is élünk olyan társadalomban, ahol a vallás akármilyen értéket adhatna a formálható gyerekfejeknek. Vagy kell a friss hús a papbácsiknak molesztálásra, unják már a kórustagokat?


Érthető, hogy a jobb legfőbb retorikája az istenhazacsalád, de értelme a 21. században az elsőnek miért van? Aki vallásos az járjon magánúton hittanra, eddig is volt rá lehetőség évtizedekig. Járt is rá max. 10-20%, legalábbis az én volt évfolyamomból anno. Ők is csak muszájból, a 7-8 ilyen ismerősből egyetlen tényleges vallásosra emlékszem és akikkel megmaradt a kapcsolat felnőttkorukra se lettek/maradtak vallásosak.


Szóval minek is csináljuk ezt a hülyeséget? Mert 2000 éve elkezdték és mindig majmolni kell a szüleinket, mert nekik is a szüleik mondták, hogy ez jó? Rekurzió, remek dolog vagy.



2013. júl. 22. 10:43
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

40: Történelem órakeretén belül tanulnak a történelemről, irodalom órán a szent könyvekről (Biblia, Korán, stb), rajzórán a művészetekről. Ennél több a hitről már az én magánügyem, hogy a gyerekemnek mit akarok átadni.


Amúgy meg megnéztem a hittan 12 évfolyaos tantervet, az van benne hogy Isten, Isten, Jézus, stb, na meg vannak hittanra járt barátnőim, akik a személyes élményeiket hozzátették, úgyhogy NEM egyszerű történelmi áttekintést ad, hanem kő keményen térítés folyt. Pár napja meg azt hallottam az egyik katolikus hittanról (szülőtől), hogy jól bef.satták a gyerekeket a pokollal meg bűnnel. Kösz, mi ebből nem kérünk.

2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

38-as, a neten megtalálod az erkölcstan órák tananyagát (ez a kérdezőnek is szól), először érdemes lenne megnézned, azután mégiscsak könnyebb lenne értelmes véleményt formálni.

Amiről te beszélsz, arról szó sincs.

2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

42: Megnéztem. Mint ahogy a 12 évfolyam hittan tantervét is.

Az erkölcstannal általában nem lenne kifogásom, ha minden diáknak egyformán lenne.

Egyrészt az a bajom, hogy a hittan sokkal beszűkültebb, tehát ezt vagy/vagy alapon nem lehet oktatni. Az erkölcstan sokkal szélesebb, olyan mint egy svédasztal, míg a hittan olyan, hogy azt mondod, hogy a svédasztalról csak a sült husit eheted. A tanterveket hasonlítottam össze.


Azzal sem értek egyet, hogy a tanulókat szétválasszuk. Az erkölcstan pont úgy lenne jó, hogy közösen átbeszéljék az egyes témákat.

Nem tudom miért volt az rossz, hogy a legtöbb állami iskolában volt lehetőség különóra keretén belül hittant kérni, aki akarta, a gyerekét járatta. Aki nem, az ment táncra, focira vagy csak üldögélt a napköziben.

Ha nagyon akartan volna erkölcstant, be lehetett volna vezetni, a hittan meg megmaradt volna választható különórának.


Azzal sem értek egyet,hogy a szülőknek így az állami iskolák felé nyilatkozniuk kell. Nekünk még megvannak azok a papírok, amikor a felmenőinknek igazolni kellett a háború alatt, hogy nem zsidók. Sosem tudhatod, hogy a jövőben kik lesznek sz..póágon, én nem szeretném, ha az állam rólam meg a családomról ilyen adatot nyilván tartana, mert nem bízom abban, hogy a jövőben nem éri hátrány (vagy mást meg pont a hittan miatt) a gyerekeimet egyetemi felvételkor, álláskereséskor.


Ráadásul az egyházak sem tapsikoltak az új rendszernek.

Ez az egész átgondolatlan, "legyünk keresztényebbek a pápánál is" a ló túloldalára esés kategóriája.


Ha meg annyira aggódnak a gyerekeink erkölcsi neveléséért, akkor kezdjük ott, hogy a szülőket nem préseljük ki mint egy citromot, a gyerek ne úgy jöjjön haza az iskolából hogy ezt vagy azt kiadta a tanár gyakorolni, hanem legyen időnk beszélgetni, legyen lehetőség sportolásra, de nem csak az élsporton belül, hozzanak létre ifjúsági központokat, ahol a gyerekek tartalmasan szórakozhatnak.

Ja, a sport: ahová most járnak a gyerekeim iskolába (Spanyolország), ott az iskolaudvart 6-kor megnyitják az iskola felőli részt lezárják. Aki sportolni szeretne (focizni, kosarazni), az bemehet.

Unokaöcsém mesélte, hogy otthon nem találnak rendes pályát ahol lehetne focizni, vagy kapu nincs, vagy ahol rendezett a hely onnan kizavarják őket, mondván nem nekik van, hanem a sportolóknak.


Ne mondom,hogy itt minden szép és jó meg a kutyasz.r se büdös, de egyenlőre gyereknevelésre megfelelőbb a környezet.


Ja, és persze otthon tarthattak volna erkölcstan órát a gyerekeimnek, ha közben felszállunk a villamosra és a BKV telephelyéről kijövő munkások is felszálltak, és üvöltve-röhögve beszélgettek egymással a gyerekeim feje fölött, hogy minden mondatukban ott volt a b....zi, g.....ci.

Na és akkor a tanárnő kiáll az osztály elé, hogy gyerekek, nem szabad csúnyán beszélni. Hát tényleg nagyon sok értelme van!

2013. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

43-as, azt majd a gyakorlat eldönti mennyire működik a dolog. Nem hiszem, hogy az erkölcstan oktatás rosszabbá tenné a magyar oktatást, ami előtte is szörnyű volt.

Azért hozták ezt a törvényt, mert amíg a hittan csak délutáni szakkörként oktatták plusz órában, igen népszerűtlen volt, így viszont mivel úgyis kötelező valamit választani, a kevésbé elkötelezett keresztények is beiratják hittanra a gyereküket. Miért ne tehetné meg ezt egy konzervatív kormány?

A listázástól való félelem meg csak paranoia, amúgy is olyan világban élünk, hogy már mindent tudnak rólunk (lásd kémügy, vagy sokszor mi magunk tesszük fel a facebookra). A többség úgyis az erkölcstant választja, nem sok mindent tudnak azzal kezdeni.

2013. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Akit nem érdekel a vallás, elutasítja az egyházakat, az választhatja az erkölcstant.

Nem hiszem, hogy megártana az ifjúságnak.


Vannak egyetemes értékek a világban, amelyek a 21. században is érvényesek. A modern világ nem azt jelenti, hogy amit régen kitaláltak, az mind hülyeség, nincs rá szükség.


Ez sem nagyobb hülyeség, mint a Walesi bárdok bemagolása, az Antigoné kötelező elolvasása vagy a római császárok tanítása 6 héten keresztül.

2013. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
65%

44: "Azért hozták ezt a törvényt, mert amíg a hittan csak délutáni szakkörként oktatták plusz órában, igen népszerűtlen volt,"



Egyrészt maguk az egyházak is értetlenül álltak a döntés előtt, nem ők kérték. Másrészt ha meg népszerűtlen: éééés? Magánügy ha nekem nem tetszik, ebbe ne másszon bele a politika.



"Miért ne tehetné meg ezt egy konzervatív kormány?"


Mert ne szóljon bele olyanba, ami a szülő joga. Addig amíg a gyerekeim rendesen járnak iskolába, betartják a közösségi szabályokat, addig a kormány nem mászhat bele a családi életünkbe. Jelen esetben amilyen a politikai elit (elit... haha) jobbról és balról, kifejezetten sértésnek veszem, hogy a gyerekek körében morális válságról beszélnek.


"A listázástól való félelem meg csak paranoia,"


Volt már rá példa a történelemben és sosem tudhatod mit hoz a jövő. Aki magától osztja meg az információkat a facebookon vagy máshol az az ő dolga, de nem kötelezhetnek rá. Még szerencse, hogy mielőtt aktuális lett volna a nagyobb gyerekemnek hogy nyilatkozzak mi elhúztunk, mert ha maradtunk volna, én megtagadtam volna a nyilatkozatot. Persze akkor is erkölcstanra tették volna be, de legalább a lelkiismeretem tiszta maradt volna, hogy nem feküdtem le nekik birkaként.


És persze ki lehet bírni, én is kibírtam a kötelező úttörősdit, de elegem van abból, hogy mindig bikaként kell tűrni minden hülyeséget amit a politika ránk erőszakol. Amíg normálisan él az ember, nem bűnözik, csendben gyereket nevel, addig miért nem lehet békén hagyni? Miért kell a világnézetébe, a gondolataiba, a családi életébe belemászni?????

2013. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

46-os amit írsz, az egyszerűen nem igaz, már ne is haragudj. Senki nem mászik be a családi életedbe azzal, hogy erkölcstant oktatnak az iskolában, nincs semmi értelme annak, amit mondasz.

A zsidók listázásához hasonlítani ezt meg igen szőrnyű vád, becsületes ember ilyen aljas váddal alaptalanul, bizonyíték nélkül nem vádolhat senkit.

Egyébként is az emberek 75%-a úgyis erkölcstanra fogja iratni a gyerekét. A listázás csak egy kisebbségre lehetne veszélyes, nem a többségre.

2013. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Szükség van az erkölcs tanra, otthon nem kapják meg a támogatást!

http://www.youtube.com/watch?v=nLMvamFPUhs

https://www.youtube.com/watch?v=cI_xopJcaiI

2013. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
72%

"Senki nem mászik be a családi életedbe azzal, hogy erkölcstant oktatnak az iskolában,"


Nyilatkozni kell, továbbá egy korábbi szülőin elhangzott, hogy micsoda erkölcsi nulla lesz annak a gyereke, aki nem jár majd hittanra. Nézd, amíg el nem mentünk én azt éreztem, hogy beleszólnak olyanba, amihez nincs közük. Aki esetleg vallásos, az lehet, hogy nem érzi ennyire erősnek a nyomulást mint én. Ha egy átlagosan étkező embernek a húsfogyasztást népszerűsíted és kéred, hogy kóstoljon meg egy szeletet, azt egyáltalán nem fogja zavarni, míg egy vegetáriánus ki fog akadni, hogy mit erőlteted. Na ebben a példában a hús a vallás én meg a vega....


"A zsidók listázásához hasonlítani ezt meg igen szőrnyű vád,"


Én nem is mondtam, hogy most ez lenne a cél, de később ki tudja milyen következménye lehet. A délszláv háborúra senki sem gondolt régen. Apám elhűlve nézte a tévében, hogy a szarajevói sportcsarnokban halottakat temetnek, amikor ő régen sportversenyt nézett ott. Nem tudjuk, mi lesz 5-10-20 év múlva.

Amúgy nem kell a legrosszabbra gondolni, elég ha csak egy egyetemi felvételinél jelent bármi hátrány, ha valaki megbízhatatlan családból származik.


Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a vallásos és erkölcsi nevelés családi magánügy, és az aktuális hatalomnak ehhez semmi köze, különben is először söprögessen a saját háza táján és mutasson erkölcsből jó példát.

2013. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Hú, kérdező.. te aztán nagyon felvilágosult ember vagy. Nyilván sokkal jobban tudod, hogy mi jó, és mi rossz, mint bárki más.

Látványosan nem értesz hozzá (az erkölcs szubjektív? WTF?), szóval a te szinteden próbálom elmagyarázni. A vallás FONTOS DOLOG! Ez teremti meg az egységet. Attól még, hogy a magadfajta "felvilágosult" emberek megmagyarázzák, miért jó, ha nincs összetartó erő az emberek közt, nem kell felháborodni, ha más nem így gondolja.


De ha téged annyira zavar ez a vallás dolog, akkor kulturált ember módjára (nem fröcsögve, ahogy a kérdésedet feltetted) próbáld meg tolerálni azt. Ennyi..

2013. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!