Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogja a magyar politika...

Mikor fogja a magyar politika kinőni a vallásosságot?

Figyelt kérdés

Meddig kell még tűrni a katolicizmus lenyomását a torkunkon?


Szeptembertől kötelező vagy a hittan vagy a PC-sített verziója, az erkölcstan az iskolákban. Miért? Előbbi teljesen hülyeség, utóbbi pedig annyira szubjektív, hogy 60-70%-ban a nyilvánvaló politikai befolyásolás alatt működő szabályzatalkotó hivatal, a maradék 30-40-ben pedig a tanár személyes meggyőződéseiből fog állni az óra.


2013-ban minek megy még a felvilágosult világ közepén a vallásos indoktrinálás?


Nem a középkorban élnénk, hogy ne tudnánk felfogni miért hal meg a fél falu pestistől. Nem is élünk olyan társadalomban, ahol akármilyen fajsúlyos szerepe lenne a vallásnak (esetünkben kereszténységnek, de részemről szcientológiától iszlámig akármi más is lehetne).


Nem is élünk olyan társadalomban, ahol a vallás akármilyen értéket adhatna a formálható gyerekfejeknek. Vagy kell a friss hús a papbácsiknak molesztálásra, unják már a kórustagokat?


Érthető, hogy a jobb legfőbb retorikája az istenhazacsalád, de értelme a 21. században az elsőnek miért van? Aki vallásos az járjon magánúton hittanra, eddig is volt rá lehetőség évtizedekig. Járt is rá max. 10-20%, legalábbis az én volt évfolyamomból anno. Ők is csak muszájból, a 7-8 ilyen ismerősből egyetlen tényleges vallásosra emlékszem és akikkel megmaradt a kapcsolat felnőttkorukra se lettek/maradtak vallásosak.


Szóval minek is csináljuk ezt a hülyeséget? Mert 2000 éve elkezdték és mindig majmolni kell a szüleinket, mert nekik is a szüleik mondták, hogy ez jó? Rekurzió, remek dolog vagy.



2013. júl. 22. 10:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

27-es szociáldarwinista, másképp gondolom.. És ha beledöglünk, mind egy szálig a szociáldarwinizmusba, a harácsolásba, az önzésbe - akkor is másképp gondolom.

Mondjuk, úgy, mint József Attila, a Két hexameterében:


"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

2013. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Az erkölcsi nevelés, példamutatás a szülők dolga.

Iskolában ilyesmit nem lehet megtanítani.

Egyébként attól, hogy valaki dolgozik azért, hogy elérje a céljait még maradhat erkölcsös. Nem kéne hozzá mindenki mást eltaposni.

2013. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

28: "25 és Evil

-nézzetek már be egy általános iskolába, üldögéljetek egy kicsit órákon és szünetekben, Miskolcon, vagy .. sok helyen. Hogy oldanátok meg az erkölcsi nevelést?"


Bár nem tőlem kérdezted: nem sokat lehet tenni, ha nem a szülőkkel kezdjük. Hiába mondod Kolompár Rómeónak, hogy ne verje el a Kis Pistikét és ne vegye el a szendvicsét, ha utána hazamegy, apukával közösen mennek lopni és a felébredő nyugdíjast agyonütik.

2013. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szociáldarwinista, az élet az. Én csak alkalmazkodom.

Vagy te tényleg azt hiszed, hogy nekem jó ez? Hogy annak vannak tíz és százmilliói, az kapja meg a legjobb nőket, annak van drága autója, aki hidegvérű és gátlástalan? Francokat! Én ezt nem akarom. De muszáj csinálnom, muszáj magamat átnevelnem és kiölni magamból a legkisebb kétséget is, mert én akarom valamire vinni az életben. És ahhoz, hogy vigyem valamire, le kell győznöm a többit vagyis gátlástalanabbnak kell lennem náluk.


Ez így működik. Undorodom ettől az egésztől. Mondtam már, hogy nekem nem is kell gyerek, mert nem akarom őt egy ilyen világra hozni, hogy itt kínlódjon 70-80 évet. Elég ez nekem. Én leélem még azt, ami hátravan, aztán ágyesz-bugyesz, feldobom a pacskert és nincs több gond.

2013. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
91%

És neked mi a bajod ezzel?

Én Erdélyben jártam iskolába magyar tannyelvű tagozatra, általánosban volt vallás óránk folyamatosan 1-től 8-ig, egy nagyon kedves és jó vallás tanárnő tanította, nagyon szerettük, kellet az az oldottabb hangulatú vallás óra a sok matek, meg román óra után, jól éreztük magunkat, rajzoltunk, olvastunk, énekeket, imádságokat tanultunk, néha írtunk leckét is nagyon ritkán, de az esetek többségében szabad foglalkozásból, és felszabadult beszélgetésből állt az óra. Kibírtuk és nagyon szerettük.

2013. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Vallás fogalma nem feltétlenül jelent isten hitet!

Vallás az utalhat egy közös értékeket valló emberek csoportjára is, akik feltétel nélküli bizalmukat vállalják megosztják egymással.


Vallás, vallomás, bevallás, vállalás, mind mind hasonló őszinteségre és bizalomra utaló szavak.

feltételezhető, hogy isten hit ezáltal fogalmazódott meg az emberekben. Hiszen a közösség vállalás lemondásról is járt és az emberek bíztak benne, hogy ha jó cselekszenek, akkor azt valamikor valamilyen erő által vissza kapják. Ezt az emblematikus erőt nevezik istennek.

Nyilván azokban az időkben, amikor ez a bizalom 0hoz közelít, ez a hit is elvész az emberekben. Utolsó 100 év történelme csak a bűnösöket korruptakat támogatta..

Módszerváltás után is szinte csak azok tudtak érvényesülni, akik gátlástalanul lemondtak a közösségről.

2013. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

29-34 -igen, ez is megoldás.

Arany János válasza:


Ne szülj rabot, te szűz! anya

Ne szoptass csecsemőt!...”

S int a király. S elérte még

A máglyára menőt.

*

- a máglyára menők a már megszületettek és a tanítók.


Azért valamit velük is kell kezdeni.


"33ha nem a szülőkkel kezdjük."

-igen, behívod őket, nevelgeted őket, amíg meg nem forgatják a kést benned.


Milyen megoldást láttok erre az adott helyzetre????

2013. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

35: Nekem konkrétan az a bajom ezzel, hogy elvileg vallásszabadság van és úgy gondolom, hogy a gyermekeim világnézetét jogom van nekem meghatározni. Ahhoz sincs közöm, ha valaki a gyerekét megkereszteli, naponta ötször Mekka felé imádkoznak vagy a zsinagógába mennek, egészen addig, amíg a közösségi együttélési szabályokat valaki betartja és nem áldoz kismacskákat sátánista szeánszon.

Ahogy a keresztény szülőnek joga van a kisfiával este meseolvasás előtt egy imát elmondani, úgy nekem is jogom van azt mondani a gyerekemnek, hogy nem hiszek Istenben. Az állam - ha már kötelező a közoktatás - akkor tanítsa meg őket olvasni, számolni, de hogy mit higgyünk, az a mi magánügyünk.

2013. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

38-as válaszomhoz folyt.:

Ja, és persze kibírná a gyerek a hittant, de miért kell birka mód mindent kibírni? Persze én is kibírtam a kötelező úttörősködést, de miért kell a gyerekeinket is arra nevelni, hogy nem mondhatják ki, hogy mi a véleményük, csak kussban tűrjenek?

2013. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Jogod van, de attól még hogy bele írták ez

"Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette. "

vagy van hittan óra, attól még nem leszel se több se kevesebb .

Ahhoz, hogy megértsd magyarság jelenét szerintem szükség van múlt ismeretére, múlt értékeire .

Hitoktatás, pedig inkább hasonlít egy történelem órára egy elbeszélésre, hogy milyen értékeket vallanak az emberek.

Nagy vonalakban a vallások hasonló értékeket vallanak, szóval itt a hitoktatás inkább a megismeréshez fontos. Különben is a tudatlanság sokkal veszélyesebb, mint a tudás.

2013. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!