Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Észak-Magyarország is Detroit...

Észak-Magyarország is Detroit sorsára jut? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a cikket és szerintem nálunk is hasonló a helyzet:

[link]



"Az autógyárak és ezzel a város is válságba került, a munkahierarchia alján lévő feketék sokkal rosszabbul jöttek ki a változásokból. Miközben a fehérek menekülni kezdtek, addig a feketék jellemzően elvesztették a munkájukat, és a városban maradtak. Az indulatok egyre erősebbé váltak, 1967-ben kitört az egyik legnagyobb faji zavargás az USA történetében, öt napon keresztül ment a rombolás, aminek csak 43 halálos áldozat, a Nemzeti Gárda beküldése és 7200 letartóztatás után lett vége.


A szegregáció kevés más városban ennyire látványos"

(Ma már a lakosság 83%-át a feketék teszik ki.)


"Aki tudott, elmenekült a városból. A munkanélküliségi ráta ma közel 19 százalék, az amerikai átlag két és félszerese."



Ez például Ózd térségére is igaz, ahol leépült az ipar, a munkanélküliség 25% körüli, az országos átlag kétszerese.

A fehérek elköltöznek, a romák visszamaradnak, ma már ők teszik ki a lakosság 30%-át, néhány évtizeden belül többségbe kerülnek. Faji zavargások már Borsod és Heves megyében is előfordultak az utóbbi években.

De hasonló hanyatlás figyelhető meg máshol is az országban (pl. Békés-megye, Baranya, Somogy stb.).



2013. júl. 25. 13:43
1 2
 11/12 anonim válasza:

Ilyenkor örülök, hogy a Nyugat-Dunántúlra születtem..

[link]

2013. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehet lepontozgatni, de attól még ezt látom, sajnálom...nem a fejemből pattant ki...
2013. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!