Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha rendszerváltás után Antall...

The Lizah Reloading kérdése:

Ha rendszerváltás után Antall József elfogadta volna, a nyugati felajánlást, miszerint eltörlik az államadósságt, most hol tartana az ország?

Figyelt kérdés

Vajon nagyon jó életszínvonalban élnénk vagy pedig ahogy eddig mindent elkótyavetyéltünk, úgy a tiszta lappal is csak adósságot halmoztunk vólna fel és detto itt vegetálnánk.


Mi lehetne most ?



2013. júl. 26. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem volt ilyen felajánlás. Amúgy meg mi itt sose élnénk/éltünk "nagyon jó életszínvonalban". Ehhez nem mesékre, nem múltba merengésre, nem süket illúziókergetésre van szükség, amiben nagyon jók vagyunk, hanem valós jelenbeli teljesítményre, amire nem vagyunk képesek.
2013. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Csakugyan nem volt ilyen felajánlás. (A lengyelek és a bolgárok tárgyaltak adósságaik rendezéséről, több-kevesebb sikerrel. Innen eredhet a legenda...)

De ha lett volna,úgy a tiszta lappal is csak adósságot halmoztunk volna fel és dettó itt vegetálnánk. :-(

2013. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Hogyan lehet ilyet elképzelni hogy a kölcsönt az törli aki adja?Ezen az alapon minden kölcsönt eltörölhetnének!A kölcsönadó menne tönkre!
2013. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Pro Patria ***** válasza:
36%

Megint honnan jött elő ez, hogy hirtelenjében több kérdést is kiírtak erről a már sokat megvitatott, és sokszor elvetett legendáról?


Komolyan nem értem: a kurucinfó ír ki olyan cikkeket, amik azt eredményezik, hogy órákon belül hasonló megfogalmazású kérdések születnek itt, vagy blogok formálják ennyire a közvéleményt? Vagy honnan jönnek ezek?

2013. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát Én nem tudom ezt ki vetette el, de ez valóban megtőrtént, hogy felajánlották hogy elengedik magyarországnak az államadósságot, amit Antall nagyvonalúan visszautasított. Utána Spéter Erzsébet is felajánlotta, hogy Ő kifizeti az egészet és ezt is elutasította a kormány.


Állítólag Antallnak könyörögtek hogy fogadja el a külföldiek, mások szerint pedig a magyar politikai elit nem engedte. Ezt nem tudni.


Az érdekel, hogy ha akkor tiszta lappal indultunk volna, akkor is elcsesztünk volna mindent és ugyanígy fuldokolnánk az adósságban vagy akkor sokkal jobban élnénk ?

2013. júl. 26. 23:04
 6/16 anonim ***** válasza:

"Hát Én nem tudom ezt ki vetette el, de ez valóban megtőrtént"


FORRÁS?

2013. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy Kérdező?

Spéter Erzsébet nem holmi Rockefeller, vagy más hasonló mágnás volt, csak egy viszonylag jómódú külföldre szakadt hazánkfia, aki a '80-as években 20000 dollárt adományozott a Nemzeti Színház megépítésére, no és 200.000 dollár éves kamatából (6%)megalapította az "Erzsébet-díjat".

A magyar államadósság kiváltására esélye sem volt.

[link]

2013. júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, erről én is hallottam, egyébként, nagy sz*rban lenne akkor is Mo., mert a vezetők eddig majdnem mind szörnyűek voltak, talán Bajnai volt a legjobb.
2013. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pro Patria ***** válasza:
66%

"Hát Én nem tudom ezt ki vetette el, de ez valóban megtőrtént, hogy felajánlották hogy elengedik magyarországnak az államadósságot, amit Antall nagyvonalúan visszautasított."

- Melyik hibbant politikus nyilatkozta ezt? Komolyan, most már felmegyek a Barikád.hu-ra, megnézem a heti összefoglalót, hátha ott szerepelt. Pontosan egy nappal előtted mondta egy másik kérdező ugyanilyen vehemenciával ugyanezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__463..

2013. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
2013. júl. 27. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!