Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretetek Magyarországon is...

Szeretetek Magyarországon is le kellene vinni a szavazati jogot 16 éves korra, mit ahogy ma Ausztriában van?

Figyelt kérdés

Én ugyan már rég elmúltam 16, de amikor annyi voltam én is szívesen szavaztam volna.(mondjuk egyik párt sem tetszett)


A 16 évesek már elég érettek, hogy szavazhassanak.

Ők a fiatalok , övék lesz a jövő , hadd legyen beleszólásuk.



2013. júl. 29. 22:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%

Ha sok agyérelmeszesedett nyugdíjas szavazhat, a sok cigány akinek a szavazata egy tál főzelékbe kerül, meg egy csomóan nem is követik a politiákat, akkor már az az egy-két ezer szavazat nem sok vizet kavar...


Szerintem amúgy úgy lenne az igazságos hogyha (legalábbis országos lisztán) csak az szavazhatna, aki adózik!

2013. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Inkább följebb vinném, mint lejjebb. Szociális érzék, empátia egyre kevesebb a mai fiatalokban. Igy nehéz társadalmat építeni.
2013. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem osztana, szorozna, az emberek hülyék, Magyarországnak lőttek.
2013. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
Ne általánosíts! A nyugdíjas ván szatyor aki a "banyatankkal" tolakszik sem biztos hogy empátiával meg szociális érzékkel teng túl...
2013. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A szavazásokról , szinte a nyugdíjasok döntenek ,magas a szavazási hajlandóság és a létszámuk is növekszik.


Ha a 16 évesek is szavazhatnának, akkor a pártok próbálnának az ő kedvükre is tenni, és nem csak nyugdíjemelés meg hasonlók lennének.


Ez kompenzálna.

2013. júl. 29. 22:17
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

"A 16 évesek már elég érettek, hogy szavazhassanak. "


Mocskosul nem. Olvass bele.

-> http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex

2013. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem sem ártana ellensúlyozni a hárommillió csirkefarhátas-savazós nyuggert.
2013. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A demokrácia őshazájában, Athénban 20 év volt a korhatár.
2013. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
92%
Én 19 éves vagyok (tehát elég közel állok ehhez a 16os korosztályhoz) és egyáltalán nem érzem azt, hogy ez a korosztály alkalmas lenne a szavazati jogra. de a 18as határt is kevésnek tartom. Szerintem amíg egy ember nem kezdi meg a nagybetűs életét, azaz kezd el dolgozni, vezet saját háztartást, addig elég kevés rálátása van a dolgokra ilyen téren. Ugyanakkor nem egy nyugdíjastól hallottam azt is, hogy fogalma sincs ki most a vezető, vagy szerinte konkrétan ki lehetne az idealis, de a jelenlegit mindenképp le kell váltani. Szóval szerintem a szavazati jogot nem kortól függően, hanem értelmiségi szinten kene osztogatni...
2013. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is levihetnék ennyivel, de ez bőven nem lenne elég. nyugdíjasból így is sokszor több szavazna, mint fiatalból, tehát továbbra is ők döntenék el a választásokat. Így igazából gesztusnak szép, de nem oldaná meg a valódi problémát.
2013. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!