Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le kénne vinni a büntethetőség...

Le kénne vinni a büntethetőséget 10-12 éves korig, vagy jó úgy ahogy most van, és a 14 év alatti kölykök nyugodtan garázdálkodhassanak tovább?

Figyelt kérdés
A kérdést a füzesgyarmati temető rongálás ügye fogalmazta meg bennem, de számtalan dolgot fel lehetne hozni ahol 14 év alatti suhancok társaikat zsarolják, bántalmazzák, időseket rabolnak ki, lopnak csalnak, rongálnak. Azért mert nem lehet őket megbüntetni és így nincs aki határt szabjon nekik. A szülők nyilván vagy tehetetlenek vagy nem is érdekli őket, esetleg nem is tudnak róla miket csinálnak a gyerekeik. Szóval aki még nincs 14 éves nyugodtan azt csinálhat amit akar, akár még ölhet is? Helyes dolog ez, hogy felnőtt embereknek a mai világban taknyos orrú kölyköktől kell féljen, mert ha megvédené magát tőllük még ő kerülne bajba, kiskorú bántalmazásáért. Nem kéne ezeknek határt szabni valahogy?

2013. ápr. 9. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
én 10-re levinném,de minimum 12-nek kéne lennie, mert ebben a korban gyakori az állatkínzás, rongálás, zsarolás
2013. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez az és mégse tesznek semmit, a mai világban már nem mersz kimenni az utcára nehogy egy kiskorú bűnöző leüssön. Hová fajul így a világ?
2013. ápr. 9. 12:09
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
kérdező, "megnyugtatlak": csak rosszabb lesz!
2013. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
1. vagyok, vasútállomáson már 6-10 év közötti gyerekek randalíroznak korcsolyával a lábukon,zsebelni járnak a vonatokra
2013. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől tartok. De ami még ennél is szomorúbb, hogy hol vannak ezeknek a gyerekeknek a szülei? Miért nem tesznek semmit legalább ők? Lehet hogy most kemény leszek, de úgy vélem hogy ha egy tiz éves kölyöknek arra van esze hogy rongáljon raboljon akkor az lenne a legkevesebb ha a teljes felelősséget is vállalná a tetteiért, és nem bújna a törvény meg a szülei háta mögé. Vagy pedig a szülőkkel kifizetettni a károkat, őket megbüntetni példásan, legközelebb hátha jobban oda figyelnek a mini bűnöző palántájukra.
2013. ápr. 9. 12:26
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

vagy mostanában divat akkor a sínekre ugrani amikor jön a vonat, és már teljsen közel van a vonat akkor ugrnak el, vagy kövekkel dobálják a vonatvezetőt, balhéznak az állomáson

de nálunk a csövesek is eléggé durvák, nem zavarják el őket az állomásról és zaklatják az utasokat

2013. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van hogy többnyire 14 év alattiak garázdálkodnak. A vasútállomáson szerencsére nem garázdálkodnak mert van ott egy idősebb hajléktalan aki elkergeti őket mindig, igaz a rendes embereket nem bántja, meg szinte rájuk sem néz, ő csak úgy ott elvan és ennyi.

De a város határnál is van egy kisebb utca ahol sokan mászkálnak a normális gyerekek, akkor fiatal anyukák meg egy buszmegálló és egy tesco is van ott ahol elég sok ember fordul meg, na arrafelé megy ám a garázdaság piszokul. A barátnőmre is rászálltak a roma gyerekek és a nem romák is! a barátnőmet taperolták meg a telefonját is el akarták venni tőle, de persze a barátnőm kemény csaj, nem hagyta magát, hívott még rendőrt is ő odament a gyerekek nem mentek el onnan, a rendőr is mondta hogy bevinni nem viheti be őket, csak hazaviheti, és büntetni nem tudja mert csak gyerekcsíny és majdnem a barátnőmet jelentették fel rágalmazásért, amiért ilyen felesleges dolog miatt hívta ki őket. Pedig ott sokszor volt hogy autóról loptak le rendszámot, emblémát, vagy rongálták, volt hogy időseket idegesítették fel, fellökték, és mind erre a válasz az volt ez csak gyerekcsíny le kell nyelni a dolgot.

Engem is kóstolgattak már, de én nem hagytam magam, én odacsaptam nekik, akkor kussoltak, és én engem nem érdekelt a rendőrség mert tudom hogy igazam van és azért mert védtem magam engem csak úgy nem ítélhetnek el, meg amúgy is 1-2 telefon és már lesz ott egy ügyvéd aki tudja mi a teendő, én ettől nem tartok, csak ugye nem arrafelé lakom így ritkán járok arra. meg ugye engem nem nagyon mernek kóstolgatni mert azért nagy darab is vagyok de volt már rá példa hogy fel akartak húzni.

Én levinném minimum 12 éves korra ezt de szerintem bőven mehetne még rá 10 éves kor is.

2013. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Egy bizonyos korig képlékeny a gyerek személyisége. Jó és rossz súlyát nem mindig érzik. Amikor kiskorúak ilyeneket tesznek, az egyértelműen visszavezethető a nevelésre. Ezeket a gyerekeket rosszul nevelték, ha egyáltalán nevelték.. A megoldás egyik része szerintem az lenne, ha a bűntettet elkövető fiatalt (teljesen mindegy hány éves) rögtön nevelőintézetbe zárnák. Ott pedig katonás rendre tanítanák a kölyköket, úgy lenne csak esély, hogy normális felnőtt válik belőlük. Ja és emellett a gyámjukat kegyetlenül megbírságolni.

A másik rész pedig a megelőzés. Szigorúbban ellenőrizzék egy gyerek nevelését. A gyerek iskolabeli viselkedésén már látszik, hogy gond lehet a neveléssel. Ha hatékonyan elejét tudnának venni a gyerek nevelésének elhanyagolását, akkor jelentősen lecsökkenne a fiatal korúak ilyen nemű elkanászodása.


De meg lehet ezt valósítani? Nem.. Egy hasonló rendelkezés, és az ultralibsi jogvédők máris ott nyáladzanak a hivataloknál meg a médiában: "hogy mernek ilyen náci módszereket alkalmazni szegény befolyásolható gyerekeken.." meg "milyen jogon szólnak bele a nevelésbe.."

2013. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
legalább javítóintézetbe kéne vinni már 8 éves kortól őket
2013. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen igen csak az áldozatok jogai ilyenkor hol vannak, a Marikai nénijé akit leütöttek vagy annak a másik diáknak akinek ellopták a mobilját, akit megvertek. Persze könnyű arra fogni hogy nem kaptak nevelést törödést, de eljön az a pont amikor nem lehet és nem is szabad e mögé bújni. Egy 10 12 éves gyerek már elég idős ahhoz hogy felfogja mi a jó és mi a rossz. Más dolog egyszer letérni az útról és hibázni és más folyamatosan a bajt keresni. Akkor is úgy vélem hogy ezeknek a garázdaságoknak véget kell vetni!
2013. ápr. 9. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!