Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 8 év alatt épülhet meg a 4 METRÓ? Miért voltak csúszások? Ha nem a városvezetés hibázott akkor, miért a város fizeti meg a késéseket?


2013. júl. 31. 11:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy azokon a helyeken, ahol ennyiből utazol, ott egy átlagos egyszobás lakbér például. Én megmondtam, hogy fölösleges az átlag fizetéshez, meg a megélhetéshez viszonyítani a jegyárat, mert attól nem lesz számottevően olcsóbb sem az építkezés, sem a metró üzemeltetése, hogy a magyar ember alig keres valamit.


A város kiterjedéséhez sem nagyon van sok értelme viszonyítani, mivel hiába nagyobb London sokkal, mint Budapest, az egy bérleteddel te nem fogod minden nap használni azt a rengeteg járatot, csak ugyanúgy 2-3-at, mint itt.


De ha feltétlenül a béreket akarjuk nézni:

Egy londoni átlagbér kb. 2500-3000 font havonta.

Egy egyszobás lakás bérleti díja kb. 1000 font havonta.

Maradt 1500-2000 font.

Taxizásra, saját autóra, tömegközlekedésre elmegy kb. 500 font.

Marad 1000-1500 font.

Mivel ez egy átlagbér, amiben az extrém keresetűek fizetése is benne van. (50.000 font felett keresők is!), ezért az átlagos, középfokú végzettséggel rendelkező munkás bére már el is fogyott, pedig még egy falatott sem evett. Ugyanis, egy gyárban, vagy gyorsétteremben, vagy pedig irodában kisegítőként dolgozó ember fizetése az bőven 2000 font alatt van, inkább csak 1000-1200 font. És még sokat mondtam, a minimálbér pedig ha jól tudom 1000 font alattira jön ki.


De ha a 2500 fontos fizetésű emberrel is számolunk, akkor is marad 1000 fontja enni, rezsit fizetni, szórakozni, stb. Ami igaz, hogy több mint a magyar átlagkereset, viszont LONDONBAN, ahol azért a fizuért a beledet is kidolgozod, a rezsi is alig fog kijönni belőle, nem hogy a kaja. Ugyanis, kajálni csak redelt kaját tudsz. Két választásod van: írtózatosan szar, egészségtelen kaját eszel, akkor kb. 4-5 ezer forintnak megfelelő összeg meg el a kajára. Plusz kávé, tea, stb. az még kb. 1500 forint naponta. A megmaradt összegből, ha nagyon ügyi vagy, ki tudod fizetni a rezsit, meg fel tudod magad ruházni úgy-ahogy, és kijöttél nullára hó végére.


Ezzel szemben, nem kell szerintem mondanom, hogy Budapesten valaki a 250.000 forintos bruttó béréből nagyon vígan él!

2013. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy Budapesten tizedannyi idő alatt találsz munkát, mint Londonban - és általában jobbat!
2013. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Dick Esmen ***** válasza:
Demszky nagy álma volt,hogy ő is letegyen valamit az asztalra ,amiről 50 év múlva is emlékeznek rá.
2013. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát nemtom, nekem unokatesóm kint volt Londonban mosogatni 2 haverjával és 1 év alatt annyit spóroltak össze, hogy kimentek az USA-ba és végigutazták a keleti parttól a nyugati partig az egészet.

Szóval annyira nem kínszenvedés ott az élet...

2013. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Metró üzemeltetése olcsóbb lesz, energia ára ugyanannyi, mint Angliában, anyagköltség szintén! Viszont több ezer alkalmazott fizetése, ami a terhek jelentős részét teszik kii az lényegesen kedvezőbb nálunk ...

De ismét megjegyzem ez csak az üzemeltetés, ill. jegy árról szól.

2013. júl. 31. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!