Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy Mo. Annyira rossz helyzetben van?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom,hogy nagyon jó a helyzetünk,mert nem az,csak sajnos úgy vettem észre,hogy 2 véglet van.Az egyik mindent elítél,mindenbe beleköt,amit a kormány csinál,a másiknak meg minden jó.Pedig én úgy vettem észre,hogy valahol a 2 véglet között vagyunk.GDP alapján EU-n belül már csak Lettország,Románia és Bulgária vannak mögöttünk,de nem lehet csak a számokra támaszkodni.Ott van pl. Csehország,Közép-Európa "vezető" állama.Amikor kimentem én azt hittem,hogy közel nyugati állapotok uralkodnak,ehhez képest közel sem.A cseh autópályák pl. borzalmas állapotban vannak,úgy döcögnek,mint valami falusi bekötő út.Elkerítve meg sehol nincsenek.Nálunk ehhez képest tükör sima autópályák vannak mindenfelé,el is vannak kerítve,és vagy 2-szer annyi van,mint a cseheknél.Arról nem is beszélve,hogy a prágai körgyűrűből (ami mondjuk kifejezetten jó minőségű),még annyi sincs meg,mint az M0-ból.Prága után megy Kladno felé egy autóút,ami még sz*rabb minőségű,és még jelzőlámpa és zebra is van rajta.Itthon ilyet autóúton még nem láttam.Aztán nem tudom,lehet én voltam rossz helyen,de az a pár falu,amin átvitt az országút,még sz*rabbul nézett ki,mint a magyar falvak.A határon ott van Chomutov,hatalmas panellházak,füstölgő gyárkémények,az utcákon rengeteg cigány.Szóval semmilyen különbséget nem láttam sőt.De amúgy Szlovákiáról is hasonló élményeim vannak,bár egy fokkal jobbak voltak az utak.És ezekről az államokról mind azt mondják,hogy mennyire előttünk vannak.Vagy ott van pl. Lengyelország,akiknek van egy komolyabb autópálya szakaszuk a német határtól Krakkóik,Varsót még csak el sem lehet érni autópályán,a Lublini régió pedig a legszegényebb Közép-Európában.GDP alapján már állítólag Litvánia is előttünk áll,de a Street View felvételei alapján a litván települések kb. úgy néznek ki,mintha még a Szovjetunióban lennénk.De ez igaz Észtországra is,akik már az euro-t is bevezették.Sokan hivatkoznak Romániára,hogy mennyivel jobb a helyzet lassan,ahhoz képest bizonyos román falvak úgy néznek ki,mintha valami harmadikvilágbeli faluban lennél,de Bukarest külvárosi részei se különbek.És állítólag Bukarest GDP alapján fejlettebb,mint Budapest,hát a Street View-n össze lehet hasonlítani a 2 város kertvárosi részeit.Arról nem is beszélve,hogy Romániából olyan szinten költözik el mindenki,hogy már attól félnek,hogy nem marad munkaerő.Ezzel az egésszel csak arra próbálok rávilágítani,hogy azért közel sem vagyunk olyan rossz helyzetben,mint azt sokan hiszik,elég elmenni a sokak szerint fejlettebbnek tartott közép-európai országokba.De sokan mégis azt hiszi,hogy Mo. a világ legszärabb helye.Miért?
2013. aug. 12. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyar utak is kritikán aluliak. Nem csak autópályán közlekednek az emberek.

A tapasztalatukra hallgatnak az emberek: nincs munkahely, í béka feneke alatt van a fizetés, megélni alig lehet belőle, és ez egyre rosszabb lesz.

Legalábbis a lakosság kétharmada ezt érzi.

Nem Orbán dicshimnuszait kell elhinni, hanem körülnézni az országban.

Lehet, hogy szépek a mutatók, de a statisztikákkal csalnak.

2013. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem az átlagembert mutogatják a tévében,hanem a cigánynegyedeket ,törpefalvas gettókat meg napi egy-két kilakoltatottat , hitelképtelent.Bizony ez nem tetszik Kisgrófóéknak meg Rafael Sándoréknak, lehangolja őket...
2013. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
"Miért hiszik azt sokan..." Azt gondolom azért, mert bőrükön érzik... no comment
2013. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Oké,hogy nem csak autópályán közlkekednek,de nálunk legalább az autópályák jók,a cseheknél mindenfajta út sokkal sz*rabb.Az meg igaz,hogy a fizetések alacsonyak,meg bizonytalan sokak helyzete,de szerintem ezzel nem csak mi vagyunk így.Nem azt mondom,hogy mi vagyunk a legjobb hely a régióban,de sztem a többi környékbeli ország se különb.És azért ha végigmész egy magyar falun,még mindig sokkal több az új építésű,gondozott ház,mint egy cseh,vagy egy szlovák faluban.
2013. aug. 12. 11:57
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Sokan azért hiszik, mert párthoz kötődnek és azt fogadják el, amit az mond. Sokan azért, mert voltak ők már jobb helyzetben is, de lefelé csúsznak. Sokan azért, mert úgy látják, hiába erőlködnek, nem megy, ahhoz talpnyalónak kell lenni. És még sokféle "sokan" mondható.

De a "rossz" csak relatíve, valamihez képest értelmezhető. Nincs "önmagában rossz", mert ami egyiknek az, másiknak nem.

Nézhetünk különféle mutatókat, amiket az európai átlaggal, vagy egy másik országgal vetünk egybe. ÉS mondhatjuk, hogy AHHOZ KÉPEST jobbak, vagy rosszabbak vagyunk. E tekintetben általában az európai átlag alatt vagyunk sok fontos mutatóban.

Nézhetjük e mutatókat úgy, hogy milyen most, és milyen lehetne. Azaz a képességeinkből és lehetőségeinkből mennyit hoztunk ki. Ha majdnem mindent, akkor nagyon jók vagyunk. Mi azonban nagyon keveset, tehát ehhez képest rossz helyzetben vagyunk.

Nézhetjük e mutatókat úgy is, hogy egy időskálán (mondjuk 1989-től) hogyan változtak. Ha több fontos mutatóban a trend csökkenő, akkor nagyon rosszak vagyunk. Sok mutató lényegesen rosszabb és lefelé megy, mások pedig felfelé. E tekintetben nagyon hektikus a helyzet, vagy ha úgy jobb: nagyon ellentmondásos.

Ami igazán rossz, és megalapozza, hogy "nálunk nagyon rossz a helyzet" az a következő. Eredményeket elérni csak összefogással lehet, nem keresztbetevéssel. A társadalom úgy működik, hogy néhány vezető bizonyos elgondolások szerint elrendeli a dolgokat, a többiek, az ország pedig elhiszi, hogy az az ő érdekében történik, és ezért végre is hajtja azokat. Nem kényszerből, hanem ezért, mert tudja, hogy az jó lesz. Ma az ellenkezője igaz és folyamatosan ezt sulykolják. "Csak az igaz, amit mi mondunk, a többi hazudik, az ország rontását akarja". Az emberek már senkinek és semmit nem hisznek, mindenről azt gondolják, hogy az velük kitolás, veszekednek és nem végzik el a munkát rendesen. Így nem lehet jutni sehová. Ráadásul új hitet adni rendkívül nehéz, többnyire csak egy következő generációnak lehet. Ebből a szempontból nagyon rosszul állunk. Akkor is, ha mindjárt kész a négyes metró, ha sok focipálya készül, vagy új modern iskola nyílik.

2013. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Végülis, az ország jó része egyik napról a másikra él, de legalább az autópályánk jó.
2013. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Engem rohadtul nem érdekel, hogy mi van a környékbeli országokkal. Magyarországon legyen jó az életszínvonal, felőlem a csehek, ukránok, szerbek fel is dobhatják a bakancsukat.


A te hozzáállásod olyan, mintha ellopnál valakitől 300 ezer forintot és azzal védekeznél, hogy van, aki többet lop, ezért te nem is vagy bűnös.

2013. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Sertés ***** válasza:
100%

Talán mert egyre többen járnak/élnek külföldön és van viszonyítási alapjuk? Magyarországból annál jobban eleged lesz, minél jobban belemerülsz az életbe. Értem ez alatt: elkezdesz építkezni, vállalkozni, hivatali ügyeket intézni és látod, hogy újra és újra csak szop@t és lehúz az állam olyan módon és okokból, amik többsége teljesen ismeretlen külföldön.

Ezért van az, hogy a nagy optimisták többsége inaktív eltartott, míg az értelmes fiatal-középkorú "igavonó" réteg pesszimista és menekül, amerre lát...

Az utak alapján pedig elég oktondi dolog megítélni egy országot. Mert lehet ott csak harmad annyi épült, mint nálunk, de itt tízszer annyit loptak el ezen a címen! Ráadásul ez a pénz hitelből és termelésre is fordítható forrásokból ment. Egyébként nekem a német pályák is elég lepukkantnak tűntek, mégis a legfejlettebb EU ország.

2013. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszik. Tudják.
2013. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Kapcsold le a köztévét, és menj el ÉszakMo. felé.
2013. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!