Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gúnyolják Szt. Istvánt...

Miért gúnyolják Szt. Istvánt árulónak némelyek, igaztalanul?

Figyelt kérdés

Akik szerint Szt.István áruló volt meg rosszat tett, azok nem gondolják át, hogy ha nem csatlakoztunk volna a keresztény európához magyarország megszűnt volna és most szlovákul beszélnénk.


Ezentúl sokkal jobb kereszténynek lenni, mint sátánista fekete álvallásokban hinni.



2013. aug. 21. 22:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
És azért vágták le a kezét mert áruló volt, és ezt hordozzák most körbe-körbe.
2013. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvasd el ezt a cikket a hitehagyott Vajkról és rögtön látni fogod az ellentábor nézőpontját :


[link]

2013. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Ozmium42 ***** válasza:
A tyúktolvaj kezét vágták le, mégpedig életében, büntetésként. Az árulókat felnégyelték. Bocsi.
2013. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, elolvastam a linked elejét, de már túl sok benne az olyan eseményekre való alapozás, ami nem történt meg (ha nem vesszük fel a kereszténységet, akkor, stb...), illetve több állítás is van, amely szintén csak ,,ha,,-ra épít, és abból épül fel az iromány több része, ebből kifolyólag én nem tudom komolyan venni...
2013. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Ozmium42 ***** válasza:
A rovásüldözés egy hamisított rendeleten alapul, az erőszakos térítésre semmiféle forrás nem utal, az íjas sztoriról pedig most hallok először. Kérhetnék forrást?
2013. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"az erőszakos térítésre semmiféle forrás nem utal"


Már megbeszéltük a vallás rovatban, hogy a templomba nem járók megveretése az bizony erőszakos térítésre utal, csakúgy. mint a kutak mellett áldozás tiltása.

2013. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Ozmium42 ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy nem volt tömegmészárlás, mint ahogy sugallják. Nem tagadom, hogy voltak vallási rendeletei, és a vallás egységesítésére törekedett, azt viszont megkérdőjelezem, hogy ez a ma ismert katolikus vallás volt, és a vasárnapi misén való részvétel (és az aznapi munkaszünet) talán nem volt annyira húsba vágó, mint hogy elképzelik a tűzzel-vassal való pogányirtást. Mert ilyenről tényleg nem tanúskodik semmi.


A kút melletti áldozásról szóló törvény Szent Lászlótól származik.

2013. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Ha nem csatlakoztunk volna a kereszténységhez, az összes szomszédos háborúzó államok felnégyeltek volna minket közösen és eltűntünk volna. Nagy érdeme Szt.Istvánnak, hogy az prszágot a keresztény egyházhoz bevezette, így európai fejlett állam lehettünk, keresztényi európai támaogatással, ahogyan ma is.


Azelőtt a holdhoz, fákhoz meg mindenfélékhez imáűdkoztunk és áldoztunk állatokat véresen mint a pogányok pl maják stb. Kb semmi jóval nem szolgáltatott a pogány hit, ráadásúl a leigázott népek asszonyait meggyalázták a mieink és gyermekeit megölték szokás szerint, ez is eltűnt a kereszténységgel.


Mindenképpen jó hogy áttértünk. Anno iskolában ezt tanultam, gondolom azóta nem változott meg a múlt sem :-D

2013. aug. 22. 18:13
 19/29 Ozmium42 ***** válasza:
Kérdező, elolvastad a #5 hozzászólásomat? Semmi hozzáfűzni valód nincs?
2013. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, itt a baj: "Anno az iskolában ezt tanultam, gondolom azóta nem változott meg a múlt sem :-D"



Nem igaz, hogy az ősmagyarok kegyetlen primitív barbárok voltak!


A hivatalos történelem oktatás nagy része hazugság!


"Nagy érdeme Szt.Istvánnak, hogy az prszágot a keresztény egyházhoz bevezette, így európai fejlett állam lehettünk, keresztényi európai támaogatással, ahogyan ma is."


Sajnos nagyon nem vagy tisztában a valósággal..

2013. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!