Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mitől, vagy...

Magyarországon mitől, vagy miért ilyen drága minden?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem.

Miért pont Magyarországon a legmagasabb a VILÁGON az ÁFA?

Az élelmiszerektől kezdve minden vagy közepes árban van, vagy a fizetésekhez képest vagy kicsit vagy nagyon drága. Ismerőseim Ausztriába járnak át vásárolni, mert hiába magasabbak sokkal a fizetések, sok dolog olcsóbb mint itthon.


Én szerintem a behozatali költség is nettó hülyeség, ugyanis jártam már Németországban például, és ott a MAGYAR kolbász ára töredéke volt az itthoninak. Ausztriában sincs sok "hazai" (osztrák) termék, mégis olcsóbb sok minden.

Volt olyan, aki azt mondta, hogy nálunk van olyan, ami nyugaton az ötödébe kerül.


Tudom, hülye példa, de Nutella.

Angliában 69 cen asszem (azaz majdnem 1 font), nálunk 700-750 FT.



Magyarországon mitől ilyen drága minden, és miért nálunk a legmagasabb egész Európában, vagy a világon az ÁFA?



2013. aug. 31. 19:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

*cent


De alapvetően Magyarországon minden sokkal drágább. Benzintől elkezdve az élelmiszereken át....de miért?


Mit csinálunk ennyire rosszul?

2013. aug. 31. 19:50
 2/24 A kérdező kommentje:
Vagy 69 penny. Elnézést hirtelen összekevertem a fontot a dollárral. Penny, nem cent.
2013. aug. 31. 19:51
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Mit csinálunk rosszul? Megszavazzuk ezeket fidesz mszp..teljesen mindegy milyen nevet írok ide, mert mind a háttérben együtt röhög. Ez csak színjáték ami megy a közönség előtt.
2013. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Horvátországban még drágább az élet
2013. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Egyik sem különb a másiknál....

Akkor FKGP?


Jó most nem a pártokat kérdeztem, de az áfás dolog tényleg felháborító.

2013. aug. 31. 19:59
 6/24 A kérdező kommentje:

"Horvátországban még drágább az élet"


Voltam ott, és a minimálbér is több mint itthon. A tengerpart lehet, hogy drága, de egy átlagos város, vagy Zágráb kb ugyanannyi, de a fizetések azért többek.

Asszem kb nettó 102ezer FT a minimálbér Horvátországban. (ezt még valami tanulmányban mutatták)

2013. aug. 31. 20:00
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

#3


Most fizetjük az elmúlt 23 év politikai bűnözésének az árát!

2013. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

A kiszerelés is kérdés, de nem 69 cent (penny...) a Nutella Angliában. Ettől még drágább.

[link]


Egyébként nem igazán drágábbak nálunk a dolgok. A fizetések alacsonyabbak.

2013. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

"Horvátországban még drágább az élet"


A tengerparti és autópályai árakhoz viszonyítva biztos, egyébként nem...

2013. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Most fizetjük az elmúlt 23 év politikai bűnözésének az árát!"


Hogyne...meg a mostani bűnözését is, így ennek vége se lesz, mert mindig kell valami rátát fizetni.


Akkor elnéztem a Nutellát, viszont itthon a 750 g-os Nutellát kb 1600-1800 FT-ért láttam. Ha kerekítek 4 font-ra, akkor az kb 1400 FT. Oké, hogy nem sok az a 200-400 FT de akkor is.



A drágaságot úgy értem, hogy a fizetésekhez képest nagyon drága.

2013. aug. 31. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!