Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mitől, vagy...

Magyarországon mitől, vagy miért ilyen drága minden?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem.

Miért pont Magyarországon a legmagasabb a VILÁGON az ÁFA?

Az élelmiszerektől kezdve minden vagy közepes árban van, vagy a fizetésekhez képest vagy kicsit vagy nagyon drága. Ismerőseim Ausztriába járnak át vásárolni, mert hiába magasabbak sokkal a fizetések, sok dolog olcsóbb mint itthon.


Én szerintem a behozatali költség is nettó hülyeség, ugyanis jártam már Németországban például, és ott a MAGYAR kolbász ára töredéke volt az itthoninak. Ausztriában sincs sok "hazai" (osztrák) termék, mégis olcsóbb sok minden.

Volt olyan, aki azt mondta, hogy nálunk van olyan, ami nyugaton az ötödébe kerül.


Tudom, hülye példa, de Nutella.

Angliában 69 cen asszem (azaz majdnem 1 font), nálunk 700-750 FT.



Magyarországon mitől ilyen drága minden, és miért nálunk a legmagasabb egész Európában, vagy a világon az ÁFA?



2013. aug. 31. 19:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"A drágaságot úgy értem, hogy a fizetésekhez képest nagyon drága."


Igen, így pontos a megfogalmazás. Mert nem az ország drága, hanem a fizetések alacsonyak.

2013. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Ukrajnában fele ennyi a fizetés, és mégis jobban kijönek. Jó nem a kirakatvárosokban (Kijev), de akkor is.


Ismerősöm Békés megyei. Ő mesélte, hogy rengetegen Romániába járnak át nem csak vásárolni, hanem dolgozni is, mert sok helyen magasabb a fizetés valamennyivel, de az árak sokszor alacsonyabbak.

2013. aug. 31. 20:09
 13/24 A kérdező kommentje:

Horvátország jóval előttünk van.


[link]

2013. aug. 31. 20:12
 14/24 anonim ***** válasza:
Vannak termékek amiket a gazdagabb országban, nem lenne hajlandó fogyasztani senki ha drágábban adnák. Például a mekis kaja. Amerikában azt a csórók eszik, ha drágábban adnák senki nem enné, mert akkor jobb minőségű kajákat vennének akkor is ha az többe kerül. Ígyhát kb. ugyan olyan magasak a mekis árak ott is mint itt.
2013. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A meki megint más...mindenhol kb ugyanannyiba kerül a mekiben a kaja.
2013. aug. 31. 20:14
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem ugyanannyiba. Itt vannak a big mac árai:


[link]

2013. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én voltam már Horvátországban a keleti határon is boltban és ugyanannyiba került a sör és az ásványvíz és a pékség is mint a tengerparton. (Na jó max. 10%-kal olcsóbb volt)
2013. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

# 8, # 11:


Anyám Németországban dolgozott és minden alkalommal, mielőtt hazajött, az ottani Aldiban vásárolt be. Ugyanaz a termék itthon (konkrét számot nem tudok) talán 20-30 százalékkal drágább volt. Az Aldi pedig tudjuk, hogy elég olcsónak számít, még hazai viszonylatban is...


Úgyhogy nem csak a bérek alacsonyak, hanem az árak is magasabbak.


Az okát nem tudom. Mindenesetre segíthetne az állam azzal a mezőgazdaságnak (és az embereknek), hogy leviszi az alapvető élelmiszerek áfáját 8-10 százalékra.

2013. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

#18


Ez igaz. Németország átlag 10-20%-kal de gyakran 30%-kal is olcsóbb.

2013. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul jobb minőségű a gumicukor is meg minden.
2013. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!