Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mitől, vagy...

Magyarországon mitől, vagy miért ilyen drága minden?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem.

Miért pont Magyarországon a legmagasabb a VILÁGON az ÁFA?

Az élelmiszerektől kezdve minden vagy közepes árban van, vagy a fizetésekhez képest vagy kicsit vagy nagyon drága. Ismerőseim Ausztriába járnak át vásárolni, mert hiába magasabbak sokkal a fizetések, sok dolog olcsóbb mint itthon.


Én szerintem a behozatali költség is nettó hülyeség, ugyanis jártam már Németországban például, és ott a MAGYAR kolbász ára töredéke volt az itthoninak. Ausztriában sincs sok "hazai" (osztrák) termék, mégis olcsóbb sok minden.

Volt olyan, aki azt mondta, hogy nálunk van olyan, ami nyugaton az ötödébe kerül.


Tudom, hülye példa, de Nutella.

Angliában 69 cen asszem (azaz majdnem 1 font), nálunk 700-750 FT.



Magyarországon mitől ilyen drága minden, és miért nálunk a legmagasabb egész Európában, vagy a világon az ÁFA?



2013. aug. 31. 19:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy részről az infláció az oka, más részről a magas adó mind a fogyasztási cikkeken, mind a munkabérben. Annak, hogy ezek az adók magasak, annak több oka van, a népesség sokkal kisebb hányada dolgozik, több az eltartott, illetve az állam működése is pazarló, költséges a bürokrácia. Plusz ezeken felül nagyon sok olyan dologra költünk, ami nem lenne annyira fontos. Az alacsonyabb reálbérek miatt alacsonyabb a fogyasztás is, ami a kereskedelemnek nem jó. Az alacsonyabb bérek miatt kisebb az emberek megtakarítása is.

Szerintem a magas adó egyáltalán nem megoldás, az csak egy tünete a rosszul működő államnak. Minél magasabb az adó, annál kevesebben képesek, vagy a fogyasztáson keresztül kevesebben hajlandók fizetni. Az így kieső (remélt) adóbevétel miatt tovább kell azokat növelni, ami újabb kiesést jelent. Ez így egy igen csúnya ördögi kör. Csak úgy lenne értelme az adónak, ha differenciáltabb lenne, vagyis senkinek nem jelentene komoly terhet, se sokan fizetnék és rendszeresen. Ez kiszámíthatóságot jelentene az állam számára is.

Hát szerintem ezért magasak az adók Magyarországon.

2013. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
62%

A magas forgalmi és jövedéki adók miatt.

Ezek adják a költségvetés bevételeinek kb. 1/3-át, 2013-ban 4000 milliárd Ft körül.


De hát valahonnan be kell szedni a pénzt. Magyarországon körülbelül 3,1 millió ember dolgozik a gazdasági termelésben (közülük sok az adóelkerülő). Erre jut 4,3 millió ember akit az állam tart el (800 ezer állami szférában dolgozó, 3 millió nyugdíjas, 500 ezer segélyes).

Mivel ilyenek a viszonyok, kellenek a magas adók.

2013. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%

Figyu: Én megmondom a tutit:

Nagyon ritkán szólok hozzá ilyenekhez, de megmondom:

Magyarország KARTELLEZI a behozott termékeket, élelmiszereket, ezt úgy értem, hogy pacsipajtás monopóliumok zárnak ki bizonyos dolgokat a piacról.


Miért van az szerinted, hogy ausztriában 20x akkora a választék, itthon pedig bizonyos termékeket meg sem kapsz? Volt anno kisboltos forradalom amikor szlovák joghurtokat és egyebeket hoztak be. A kisbolt utána bezárt és megjelent előtte az adó és vámhivatal kocsija.


Másrészt ebben az országban meg sem éri forgalmazni, csak a nestle és unilever + multis saját márkás szarokat. Ez a helyzet.

2013. nov. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%

A lidl és az aldi (ami UGYANAZ) ugyanúgy mint az ofotért és a vision express (egy cég, tehát kartell) is gondolom lefizetett valami illetékest, hogy bejusson az országba. De amúgy sem nagyon éri meg itt boltot nyitni.


Pl a cora nemrég vonult ki.

2013. nov. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!