Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a Jobbikot támogatók, hogy az egész retorikájuk a populizmusra épít?

Figyelt kérdés
Azt mondják az embereknek,amit hallani szeretnének,ellenségképet kreálnak,de a párt illetve a programja mögött semmi reális politikai tudás nincsen.Szép és jó,amiről beszélnek,csak kár,hogy megvalósíthatatlan.

2013. okt. 6. 22:38
 1/7 acelsziv ***** válasza:
66%
Mert a ló sem vesz észre semmit, ha rajta van az ellenző.
2013. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérlek vezess be engem, mint oktalan leendő Jobbik szavazót abba, hogy melyik másik lehetőséget kellene választanom a kínálatból...

Mert - habár nem követem napi szinten a politikával kapcsolatos híradásokat - úgy tűnik ellenségkép meg populizmus mindegyik pártnál van, csak éppen az első oldalanként más és más.

2013. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden párt populizmusra épít.
2013. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Az egész magyar politika egy populista buborék.


Szerinted ami Bajnai csinált most az mi?

De még csak felvállalni sem merte, amikor kiderült hogy visszás a helyzet.

Állítólag ő a reális gazdasági politikai vonulatot képviseli (dehogy képviseli...), ehelyett bedobott egy besült gyáva populista labdát a tömegbe, amit az vissza dobott az orrába. Innentől kezdve őt hogyan vegyük komolyan?


Az Mszp maga a demagóg szocilista populizmus, bár velük az a baj hogy ők csak beszélnek a kis ember felemeléséről, miközben a gazdagokat, multikat támogatják ezekkel szemben.

Tudod mi a tuti példa?

Horváth Csaba választás előtti ingyen Bkv-ja.

Megtehették volna mert vagy 20 évig ők voltak Pest urai, erre valahogy mégis csak pont a választások környékén tudták volna megcsinálni (de hogy tudták volna, max kitalálták volna hogy ingyenessé teszik a hontalanoknak... elvégre arra már rálehetne fogni hogy hát igen ingyenes lett a bkv, csak nem mindenkinek hanem azoknak akiknek addig is az volt)


Itt egy Jobbik amit lehetne populistának hívni, én inkább úgy mondanám hogy egy nagy réteg igényét demonstrálja a parlamentben.

Mert sok olyan "jobber" van mint mi kint a valós világban, de valahogy a parlamentben egyáltalán nem voltunk bent ezidáig.

Ők azt képviselik amit ez a nagy réteg akar.

De igazából róluk akkor lehetne véleményt mondani ha már lettek volna kormányon.


És az amit ti hisztek róluk, az valóban megvalósíthatatlan.

Amit a Jobbik valóban akar azt megtehetné minden nehézség nélkül ha lenne egy 2/3-uk, de még egy reál többséggel is sok jó dolgot lehetne csinálni.

2013. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Helyi önkormányzati külsős szakértőként elmondom a kedves kérdezőnek, hogy településünkön több jobbikos programot elindítottunk és működik.

- a város mélyszegény, cigányok által lakott területén gazdálkodást indítottunk el, a megtermelt javakat az iskola konyhája használja el, a cigányok dolgoznak, fizetést kapnak, a környék megszépült

- 2 iskola felújításához hozzá vettünk napelemes rendszert, a villamosáram fogyasztás fele lett

- olcsóbbá tettük és kibővítettük a tömegközlekedésünket, így már 30%-kal többen járnak busszal, autó helyett.


Ezek a jobbik programjában is megtalálhatók, ha nem is ennyire konkrétan, de alapjaiban.


Ez csak 3 példa, és biztos hogy van még sok más is, ami működne. Azt én is elismerem, hogy vannak olyan részek ami nem biztos hogy most működne, de ha már legalább a fele működőképes és van pozitív hatása, akkor az már egész jó.

2013. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja tényleg! Most már MSZP, LMP, miegyéb támogató lettem. Ők nem populisták ám. És a mi fő, van politikai "tudásuk"! Úgy az már mindjárt más. Nem kreálnak ellenségképet (patás Orbán, Orsós, a náci Jobbik), csupa talpig becsületes ember. Nem kisebb személyiségek, mint Dopeman, libás Bajnai, az utolérhetetlen Gyurcsány Böszme Ferenc fémjelzik a különféle baloldali pártformációkat. Igen, a politika nagymesterei.


Valóban, ne is törődjünk a Jobbik által felvetett problémákkal, amivel nem utolsósorban a vidéki (és városi) lakosság milliói is szembesülnek. Söpörjünk mindent a szőnyeg alá.

Majd meglátjuk, a Jobbik egy törvényes párt, bárkinek joga van rá szavazni. Nincsenek illúzióim, ők is emberek, politikusok, de ez a paletta, erről lehet választani. A többiek már "bizonyítottak".

2013. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"csak kár,hogy megvalósíthatatlan"


Nem tudtam hogy lehetetlen ezért megcsináltam...

2013. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!