Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjakat szerinted is...

A nyugdíjakat szerinted is állandóan emelni kell, mert a nyugdíjasok már végigdolgozták az egész életüket?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól, hogy milyen az ország gazdasági helyzete, emelni kell, mindenáron?

2013. okt. 15. 20:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem igen, mindenképpen emelni kell őket.


Emellett a szociális segélyeket kell emelni és minél jobban kiterjeszteni.

2013. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha az oktatástól, egészségügytől, a gyerekektől, a dolgozó rétegektől kell elvenni rá a pénzt egyre inkább? Miért?
2013. okt. 15. 20:21
 3/25 Macungo ***** válasza:
85%

Az infláció mértékvel igen,de többel nem szükséges, talán az 50.000 Ft nyugdíjat kapóknak többel..


A Segélyek esetében egy forintot sem kell emelni. A nyugdíjak mögött sok évtized munkája van.. A segély emelése nem motiválja az embert arra, hogy keressen munkát.

2013. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Macungo ***** válasza:
26%
Abban igazad van, hogy a béreket is emelni kéne.. Igaz a minimálbér emelés minden évben megtörténik, de azt sokkal többel kéne.
2013. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Ozmium42 ***** válasza:
73%
Nem tudom, szerintem a fizetéseknek kellene a többszörösükre emelkedniük, akkor az adók is lehetnének magasabbak, a fogyasztás is nagyobb lenne, javulna a gazdaság, és akkor a nyugdíjakra is jutna, és nem kellene sehonnan elvenni, hogy másnak nem jó, de mondjuk tűrhető legyen.
2013. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 fospuska ***** válasza:
64%
Igen, csak a minimálbért is ugyanolyan, vagy gyorsabb ütemben kellene.
2013. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

A nyugdíjemelésekre NEM az oktatástól, egészségügytől stb veszi el az állam a pénzt. Ezek az adóbefizetéseket terhelik, a nyugdíj pedig a nyugdíjkasszát, amibe az aktívak járuléka kerül. A kettő nem ugyanaz.

Az sem igaz, hogy a nyugdíjakat az infláció mértékével emelik. Ez csak propaganda, már legalább 20 éve.

Az átlag nyugdíjas nem vásárol drága háztartási gépeket, LCD TV-ét, nem megy Wellness hétvégére, vagy külföldi üdülésre stb.

Pedig ezek is benne vannak az infláció mértékében.

Az lenne a reális viszonyítási alap, ha az inflációt a különböző rétegek szerinti vásárlói kosár alapján határoznák meg. Akkor magasabb emelést kellene kapniuk a nyugdíjasoknak, mint most.

Az is igaz, hogy erre a nyugdíjkasszában nem lenne fedezet.

Arról pedig nem a nyugdíjasok tehetnek, hogy a vállalkozók nem emelik a béreket. Vagy arról sem, hogy az állam nem emel bért, mert fontosabbak a stadion építések.

2013. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Macungo ***** válasza:
14%

Az állam emelte a béreket. Én magyar kisvállalkozónak dolgozom és amikor a Fidesz kényszerítette a vállalkozókat béremelésre, akkor én is kaptam. Plusz egyébként is kaptam.


100 milliárd bagóért amibe benne van még párszáz tornaterem és tanuszoda is nem csak az a 3 stadion is tudod mennyire lenne elég. Ez a pénz kevés minden közalkalmazott kapna 100 Ft béremelést?!


Hagyad már ezt a stadion dumát. Kicsit ferdítik a dolgot.

2013. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%
A nyugdíjrendszer még nincs 200 éves,de valószínűleg nem is lesz.Az állami alkalmazottakon kívül nem adnék senkinek.Tartson el mindenkit a 2-3-4 gyereke.
2013. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
50%-os te nagyon el vagy tévedve!
2013. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!