Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te hogy látod a környezetedben...

Te hogy látod a környezetedben, a rokonságban, ahol élsz, az emberek körülötted gazdagodnak, boldogulnak vagy egyre szegényebbek, kopottabbak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 20:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
11%

az én ismeretségi körömben mindenkinek rosszabb, mint 3-4 éve, csak 1 embert ismerek, akinek jobb, de ő nemzetközi körökben mozog, és nemsoká kiköltözik.

sokan politikai okokból vesztették el állásukat, illetve sokáigmunkanálküliek lettek vagy még mindig azok. pedig nem lusta emberek.



"Én úgy látom, hogy aki akar az megtud élni aki csak nyavalyog már 10 éve annak egyre nehezebb."


tipikus fideszmagyar lenéző hozzáállás. az ilyen emberek többnyire beleszülettek egy jó családba, és onnan ítélkeznek látatlanul, miért nem megy a másik élete. addig amíg ilyen arrogánsak és gyűlölködők az emberek, nem lesz összetartás, rend és haladás ebben az országban, csak leszakadás, lenézés, szélesedő társadalmi szakadék. ezzel a kommunista "jobboldali" hozzáállással, amit a kormány csinál egyre inkább oroszország felé tendálunk.


egyébként ez jellemzően informatikusok vagy mérnökök hozzáállása, de általában olyanoké akinke nincs smemi gondjuk az elhelyezkedéssel, aki küzdött már eredméyntelenül, tudja, hogy ez enm így működik. átlagmunkatalálási idő másfél év az országban. és akkor sem biztos hogy álmaid munkáját kapod.



"Egyetértek azzal, hogy ha valaki küzd akar, az talál munkát az valahogy boldogul.."


én meg ismerek olyan embereket, akik napi 10-12 órákat güriznek, rámegy az egészségükre, és mégis nyomorognak.

2013. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Macungo ***** válasza:

Nekem csak gimnáziumi értettségim van és egy rakat szakmám.. Van amit önerőből OKJ van amit a cégem beiskolázása okán végeztem el..


16 éves korom óta dolgozom, most 32 éves vagyok összesen 3 hónapot voltam munka nélkül. Négyen nőttünk fel egy panelba, szüeim közül csak anyukám él és ő is kisnyugdíjas.. Nem mondanám, hogy jóba születtünk és mérnök se vagyok. Általában szakmákat szerzek figyelve, hogy mire van szüksége a munkáltatóknak. Most a nyelvtanulás következik..


Nem kell diploma... Irodában dolgozom és én felelek a cégnél a környezetvédelem, munka-és tűzvédelmi szabályok betartásáért. Ezek mellett még millió feladatom van, mindig több, de jól keresek megbecsülnek.. Szeretek itt dolgozni. Régen dolgoztam ügyvédi irodában nem tetszett ordítozós bunkó volt az ügyvéd, hát eljöttem és kerestem munkát, 2 hónap alatt megtaláltam ezt és több mint 5 éve dolgozom itt különböző beosztásokban.


És szerencsére a feladatok mellé fizuemelés is járt.Jah és imádom a kollégáimat.

2013. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én azt veszem észre, hogy mindenki jobban él(ismerősök, kollégák) a környezetemben, de nem tudnak a pénzzel bánni (nem is értik a bérezést)és állandóan sír a azájuk, hogy nincs pénzük(150e körül kapnak). Hétvégén elbulizzák, elisszák, cigiznek ha kell, ha nem.
2016. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!