Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kell ahhoz hogy népszavazás...

Mi kell ahhoz hogy népszavazást írjanak ki például a fű legalizálásáról?

Figyelt kérdés

2013. okt. 20. 00:07
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Szerintem az előnyei tagadhatatlanok:

- Munkahelyteremtés a termesztés, szállítás, elosztás szintjén (ipari méretekben grammonkénti ára igen alacsony)

- Adóbevételek, fogyasztás élénkülés

- Óriási költségek megspórolása bírósági és rendőrségi ügyeken (komoly 10 milliárdokról beszélünk, a nemzeti drogstratégia forrásainak azt hiszem 80% a rendőrségi és bírósági ügyek finanszírozására megy el és ezek túlnyomó része pedig az ártatlan fogyasztók lefülelését jelenti. Aztán az adófizetők pénzén járhat rehabra, bíróságra vagy börtönbe. Közben semmi szüksége rá. Nem tagadom van hogy szükség van rá egy leépült függő esetében de a többség nem ilyen mellesleg nyilván több jutna az igazi függők kezelésére segítségére, megelőzésre figyelem felhívásra....) Kapásból ezek az érvek jutnak eszembe jah alkoholhoz hasonlítani se lehet több szembont miatt sem. Az alkohol megölhet, agresszíva tehet és tesz is sok embert (ennek mély, társadalomra gyakorolt hatásairól egy külön fórumot kéne nyitni), és sokszorosan károsabb az egészségre sőt a fűnek jótékony és egészségügyi hasznosítását már régóta kutatják (nem csak természetes fájdalomcsillapító vagy rákosok étvágyának növelésére gondolok bár ezek sem elhanyagolhatók ha figyelembe vesszük mit okoz az a sok fájdalomcsillapító vagy az elégtelen táplálkozás egy eleve beteg szervezettel) és mégis az alkohol legális a fű meg nem.

2013. okt. 20. 00:14
 2/33 A kérdező kommentje:
Ó és persze turizmus ami megint csak szép kis milliárdokat jelent.
2013. okt. 20. 00:17
 3/33 anonim ***** válasza:
11%
Peeersze mesemondó.
2013. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
79%
Most volt, hogy a Kormány 2020-ra megszűnteti Magyarországon a drogozást. Így!!! Szóval lehet erőlködni, de nem igen fogja itt belátni senki az érveidet érdemben. A magyar igyon, főleg pálinkát meg bort, azt nyomják most. Hollandiában is meg akarják tiltani, hogy külföldi ne szívjon. Ennyit a turista milliárdokról...
2013. okt. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

OVB hitelesíti a kérdést hogy erről lehet-e népszavazást tartani , a kérdés egyértelmű-e stb.(szerintem erről lehet, nincs rajta a tiltott tárgykörök listáján, szóval lehet.


Ezt követően 200 ezer embernek alá kell írnia. Erre 4 hónapod van.


Utána megint OVB, és ha megvan a 200 ezer aláírás, akkor abból népszavazás lesz.


Ha igennel szavazunk, akkor az Országgyűlés köteles a népszavazás eredményének megfelelően módosítani minden érintett jogszabályt, és 3 évig nem csinálhatja vissza.

2013. okt. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
37%

"Tagadhatatlan' előnyök:


Munkahelyteremtés, adózás...lásd cigaretta, ahol úgy rendet raktak a trafikmutyival, hogy mindenki feketén szerzi a cigit, és szétlopják a dohánytermesztőket is.


Költségek spórolása rendőrségi ügyenek...ja, végülis, ennyi erővel legalizáljuk a gyorshajtást, a bliccelést, a bűnözést, mert ugye ami nem tilos az enm bűn.


"ártatlan fogyasztók"...miaz hogy ártatlan? Senki nem kényszerít hogy füvezz.


Az alkohollal példálózni megint hülyeség, ott is a legnagyobb alkeszek az olcsó sz..rt meg a házilag pocskolt borokat fogják inni. (Ettől még undorító dolog az alkoholizmus, de ez nem érv a marihuána mellett).


Turizmus...inkább értelmes programokkal, kultúr dolgokkal kellene idecsábítani az embereket, és nem azzal hogy "gyertek itt mindent szabad".


Az orvosi alkalmazás más téma, de mindennapi használatra tök felesleges a marihuána, eddig is megvoltunk nélküle.

2013. okt. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%

Látod ezt nem tudom. Vagyis azt hiszem aláírásokat kell először gyűjteni, nem tudom mennyit de elég sokat. Utána nem tudom mi van.

Egyet tudok, amelyik - normális, nem szélsőséges - párt megigéri nekem a legalizálást, és nincs nagyon idióta programja, és nincs benne Orbán meg Vona, arra fogok szavazni. Várom a tippeket.

2013. okt. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Legalizáljátok a Ritalint is gyerekek !
2013. okt. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mesemondó a drogstratégia költségi megosztás TÉNY! jó talán nem 80% de 70% minimum! pont néztem az országgyűlési közvetítést szóval nem kitaláltam. A külföldieknek eddig sem volt szabad mert hiába tartózkodsz egy másik ország területén akkor is annak az országnak a törvényei vonatkoznak rád amelyik ország állampolgára vagy. Vagyis minden magyar aki Hollandiában vagy bárhol máshol szív az az új BTK szerint (aki 3 éve belül 2szer fogyaszt füvet) már bűncselekményt követ el és ellene eljárás indítható (nem számít hogy hol vagy). Más kérdés hogy hogy a francba tudnák meg, elmondom pont sehogy. Vagyis a turista milliárdok megállják a helyüket és az aki idejön az nem csak füvezni fog hanem enni inni megnézni ezt azt... 2020-ra csak több lesz a drogos mint ma ez biztos, én a Fidesz-en sokszor csak nevetek Matolcsy 2010-ben azt mondta hogy 2013-ra a 8%-os gazdasági növekedés sem elképzelhetetlen. Nem ártatlan hanem ártalmatlan-t akartam írni (Ádám óta senki sem ártatlan :D ) mert egy füves nem hiszem hogy bárkinek is árt azzal ha elszív egy jointot nem fog garázdálkodni rongálni őrjöngeni bunyóba keveredni nem úgy mint piától attól meg is lehet halni a fűtől NEM.... gyorshajtáshoz, blicceléshez nem fogok érvelni mert nyilvánvalóan nem lehet összehasonlítani a két dolgot. egyébként a napi füvezés nem hiszem hogy jó dolog nem ezt értem a legalizálás alatt nyilvánvaló hogy mindenkinek mértéket kell tartani mint minden mással és mindenkinek tisztában kell lenni a kockázattokkal és minimum 21 éves korhoz kötném. Amúgy Amerikába is a 21 éves korhatárt vezeti be az a két állam ahol már legalizálták. ja és attól hogy legalizálják szerintetek egyik napról a másikra mindenki függő lesz, mert én nem hiszem akit eddig nem érdekelt vagy elítélte az ezután is el fogja.
2013. okt. 20. 02:10
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Pontosan. A pálinka is legális, mégse mindenki alkoholista. Van egy csomó ember, köztük én is, aki a szutyok pálinkát elvből nem issza, akkor se ha már adózni se kell a főzéséért, és fillérekért dobálják a boltban. Sőt, egyik sparban a cigipultot a kassza fölött nem szerelték le, helyette odarakták a féldeciseket, hát nagyon jó, azt persze nézheti a gyerek.

Szóval pont úgy, ahogy én sz*rom le a pálinkát, másnak se lenne kötelező füvet venni attól, hogy legális lesz. És ez csak a legalitás téma. Nagyon-nagyon szeretnék már végre egy felmérést, hogy a csövesek hány százaléka alkoholista, és hány százaléka füvezik. Hogy a családon belüli erőszakot elkövetők hány százaléka alhokolista, és hány százaléka füvezik, és így tovább. Csak azért, hogy az elvakult bigott ellenzők arcába vághassam végre a tényeket.


Egy logikus és emberséges országban a fű és a 10% alatti alkohol korhatára 18, a 10% feletti alkoholé 21 lenne, már csak a mentális és eü hatásai, és a túladagolhatósága miatt is - gyk. fűvel, sörrel nem gyalulja túl magát az ember, három liter pálinkával meg maga alá sz*rik és detoxba kerül közpénzen. Szóval gondolkozzunk logikusan.

2013. okt. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!