Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Horty-t ma...

Miért van az hogy Horty-t ma már a történelem könyvekben "rossz emberek" közé sorolják?

Figyelt kérdés
Még igazán szobor sem őrzi emlékét. Nem vagyok Jobbikos, de véleményem szerint Horty Miklós nagyon sokat tett a magyar hazáért. A 20.sz.-i magyar történelem legnagyobb alakjának tartom.

2013. nov. 5. 22:19
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
30%

"Na pont erről beszélek. Horthy marhára ellenezte a háborút. "


Akkor biztos sokat ivott, amikor áldását adta a hadüzenetre a Szovjetunió ellen. Ja, ha segítségre szorulsz segítek: 1941-ben a magyar törvények szerint háborút indítani, békét kötni, a Kormányzó beleegyezése nélkül nem lehet. Pont.

2013. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
23%

"dehogy akatz embereket halálba kuldeni" a tenyek nem ezt mondják

háborús bűnös volt, csak Sztálin miatt nem lett az

ha zsidókat nem vesszük figyelembe akkor is megtamadta a szu-t, ezzel bukta Erdélyt, nyakunkra hozta a szovjet megszállást

és nem igaz hogy nem csinálhatta volna másképp mert annyira szorongatták a németek

akárki akármit mond, belevitte az országot egy már akkor láthatóan vesztes háborúba

2013. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
60%
A zsidók deportációját kifejezetten ellenezte. A háborút is ellenezte, más kérdés, hogy nem nagyon volt mód elodázni a belépést, amit még így is sikerült neki. Utolsó két válaszoló fikarcnyit sem ért ehhez a korszakhoz, láthatóan.
2013. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
0%

mit tett s magyar hazáért kérdező, és milyen eredménnyel?

maga után hagyott egy szétrombolt országot, a revíziós politika is nulla eredménnyel zárult

utána meg o kényelmesen eléldegélt másutt, még annyi tartás sem volt benne, hogy odaálljon kubikolni, a felelősség vállalásról nem beszélve

elvesztette az arcát, ha japánok lennénk elvártam volna a szepukkut, igaz magyarok vagyunk, akkor meg hogy főbe lője magat, ahogy akkor egy úriembertől elvárták.

2013. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
43%
hát pedig Erdély visszaadását a ruszkik támogatták ha nem támadjuk meg őket
2013. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
31%

"A zsidók deportációját kifejezetten ellenezte. A háborút is ellenezte, más kérdés, hogy nem nagyon volt mód elodázni a belépést, amit még így is sikerült neki. "



Pelikán elvtárs népbíróság előtt mondott szavait idézném:

"Lehet, hogy én egy hülye vagyok, de itt minden össze van kavarodva."

Tehát nézzük is mit állítasz. Horthy ellenezte a háborút, de belépett. Horthy ellenezte a deportálásokat, de nem tett semmit addig, amíg a budapesti - gazdag - zsidóságot nem akarták deportálni. Ezt kellene megértenem, hogy legalább egy fikarcnyit értsek a korszakhoz?

2013. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
0%

de latom 39% te annal jobban

kár hogy hazudsz

es attól még hazugság marad, mert minősítgetsz

igy van mindenki hulye, aki nem azt mondja amit te

gondolom a 39%-ot a nagy bölcsességed okan szedted össze

2013. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:

Horthy ellenezte a háborút, ami egy politikai üzenet egyfelől a magyar nép felé, másfelől a Német Birodalom felé. Horthy belépett(később), mert nem volt más választása, igen komoly nyomást helyezett rá a német külügy egyrészt a családjának fenyegetésével, másfelől a magyar emberek jólétének elvételével, ami akkoriban sokban múlott a német gazdasági támogatáson, és a magyar (hadi)termékek felvásárlásán.


Szerinted hol koncentrálódott a zsidóság a 40-es években? Vidéken? Nem. Ugyanúgy, mint ma, Budapesten. Tehát akkor hogy is van ez? Ellentmondasz magadnak?

2013. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
63%

# 17 Te pedig azért nem vagy hülye, mert nem azt mondod, amit én? Ilyen alapon mindenki okos, aki nem én vagyok, feltéve, hogy megpróbál nem ismételni engem. Igazi zseni vagy, haver....


Szarok a százalékra a nevem mellett, nem jelent semmit.

2013. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
35%
Nemtom figyeled-e, te 66%-os zseni, de valahogy a te válaszaid mellett szerepel egy nagy 0 :D az enyémeket meg felpontozták. Visszanyalt a fagyi!
2013. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!