Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Horty-t ma...

Miért van az hogy Horty-t ma már a történelem könyvekben "rossz emberek" közé sorolják?

Figyelt kérdés
Még igazán szobor sem őrzi emlékét. Nem vagyok Jobbikos, de véleményem szerint Horty Miklós nagyon sokat tett a magyar hazáért. A 20.sz.-i magyar történelem legnagyobb alakjának tartom.

2013. nov. 5. 22:19
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
0%
akkor meg egy töketlen nimand
2013. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%

kár mosdatni, az ország vezetőjeként felelős

ha ő döntött azért ha meg se kérdezték akkor is

ő a vezető ezért kapja a fizetését, ő viszi el a balhét

erre irtam korábban, nem csak akkor legyen vki vezető amikor fehér lovon kell parádézni, hanem akkor is amikor a felelősséget kell vállalni a hibás döntésekért

az országot belevitte egy vesztes háborúba, százezrek megaltak a vezetése alatt, ezért pedig vallalnia kellett volna a felelősséget, főleg ha akkora hazafi volt mint gondoljátok

2013. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
39%

Nem is tudom melyik hülyeségre válaszoljak. Igazából nincs is nagy kedvem, mert felesleges, nem is neked írom, inkább a többieknek okulásként.


Horthyt a világon senki nem fenyegette, saját maga döntött tanácsadóival a belépés mellett. Erre még csak nem is kérték a németek, nem hogy fenyegették volna. Konkrét fenyegetést egyet sem tudsz mondani, mert ilyen nem volt. Kezdetben a németek pont, hogy a fejüket fogták,hogy újabb púp a hátukon a magyar szerepvállalás, az majd csak később értékelődött fel, amikor a háború elhúzódott.


Horthy nem volt arisztokrata így az értékrendje sem volt arisztokrata, az első okból kifolyólag. A monarchiában hitt, ugyanakkor a király visszatérésért később a trónörökös megkoronázását mereven elutasította, a legitimisták véleményét éppen csak megtűrte.


Az, hogy a diplomáciai jegyzéket Bárdossy adta át az amerikaiaknak, nem azt jelenti, hogy a kormányzó azt ellenezte volna. Ha annyira ellenzi, akkor megakadályozza, mert tudta Bárdossy mire készül - mert a minisztertanácson ezt márt megtárgyalták - és ő volt a legfőbb hadúr és államfő, de nem tette.


A zsidók számára meg nem vagyok hajlandó sem forrást sem további időt pazarolni. Úgyis olyan jól tudsz wikipédiázni. Ha valaki nem képes felfogni azt a tényt, hogy 1918-ig létezett egy Osztrák-Magyar Monarchia nevű állam, amely többnemzetiségű volt és vallási tolerancia volt rá jellemző, Erdélytől kedzve a Felvidéket át Bácskáig éltek zsidók, nem csak Budapesten, az számomra kiírja magát az értelmes, gondolkodó emberek vitájából.

2013. nov. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
42%

"a kormányzó és a parlament jóváhagyása nélkül"


Előbbi igaz, utóbbi lényegtelen, mert nem kellett hozzá.

2013. nov. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, hogy a többiek nem "okulnak" a fentiből, mert jövőre, mikor újra előjön a Horthy-kérdés, még több hülyeséget kell majd a helyére tenni.
2013. nov. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
26%
Bocsánat. Előbbi nem igaz, utóbbi lényegtelen.
2013. nov. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Csak azért mert tényleg nagyon csípi a szemem: Horthy természetesen mélykonzervatív arisztokrata volt, nem is értem, miként mondhatod másnak, amikor állításod szerint a "monarchiában hitt" -ami részben igaz is-
2013. nov. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
A zsidó vallást meg a monarchia 1895-ig el sem ismerte. Tényleg k.urvajó vallási tolerancia volt.
2013. nov. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Forrás itt:

[link]

2013. nov. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

" Előbbi nem igaz, utóbbi lényegtelen."

wikipediáról linkeltem, ottani -működő- forrásokkal. Betűre így van megfogalmazva.

2013. nov. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!