Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet egy teljesen...

Hogy lehet egy teljesen elvakult embert meggyőzni, hogy rossz az amiben néha hisz?

Figyelt kérdés
Párom már 10 éve a fideszre szavaz, én teljesen más politikai nézeteket vallok. Viszont mikor beszélgetünk, és tudja, hogy valami rosszat tesznek, akkor is próbálja kimagyarázni,de az azért volt, de az nem az ő hibájuk...blabla. Nem mondom szavazzon Viktorékra, szive joga, de ne próbáljon már meggyőzni arról, hogy a piros az igenis kék... Szerintetek, ezen nem lehet változtatni?

2013. nov. 2. 01:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
76%

" próbálja kimagyarázni,de az azért volt, de az nem az ő hibájuk"

Írtál a párodról egy két általános dolgot, de a te érveidről nem írtál semmit... te mit szoktál mondani?

Érvelésében van logika, akkor nem fogod tudni meggyőzni, hiszen ha valami logikusan felépíthető megfogható megmagyarázható, akkor ott komoly ellenérveket kell felhozni... Te mivel szoktál érvelni? mert szerintem ez a kulcs.

2013. nov. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
fel kell neki tenni pár nagyon egyszerű kérdést, ha vitába keveredsz vele ... hogy magyarázza el, mi az amiben nincs egyetértés ... pl gdp, államháztartás, szegénység, rezsi ... ha az alapfogalmak tisztázva vannak, akkor könnyebb egymással is megbeszélni a dolgokat... mert minden vita itt siklik el, nincsenek tisztázva a fogalmak.
2013. nov. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%
A gond ott kezdődik, hogy mindnenki azt hiszi, hogy az a jó, amiben ő hisz.
2013. nov. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem tök fölösleges dolog meggyőzni bárkit is a saját igazunkról. Mindenki jól tudja, hogy egy adott párt a saját számára kedvező, vagy kedvezőtlen törvényeket hozott e, ill ha mindkettőt, akkor merre billen a mérleg nyelve. A FIDESZ is hozott olyan törvényeket amivel sokaknak kedvez, sokaknak nem, nálunk pl az asszony jobban járt én nem, összevetve a család rosszabbul járt, ahol más a szitu, ott a megítélés is más. Nincs az az érv ami engem meggyőzne arról, hogy jót tettek, ha én az ellenkezőjét tapasztalom a saját bőrömön. Beszélgessetek otthon másról, mert ez meddő téma.:D
2013. nov. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a piros igenis kék? Itt a probléma veled. Nem fogod fel, hogy ő azt TÉNYLEG kéknek látja. És ugyanolyan igaznak gondolja azt, hogy kék, mint te a pirosat. Ha azt mondod neki, hogy piros, akkor nem hiszi el, mert nem azt látja.

Érted, mit akarok kinyögni? Nem tudod meggyőzni az ellenkezőjéről annak, amit igaznak hisz. Ő se tud téged. De tolerálni kell egymás "igazságait", mert a politikában tulajdonképpen semmiről nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy piros, kék, sárga vagy hupilila...

2013. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
32%
A Fidesz még mindig a második legjobb választás, ha nem akar a Jobbikra szavazni akkor a legjobb amit tehet hogy a Fideszre szavaz. Még mindig sokkal jobb mint a többi nemzet ellenes párt. (MSZP-DK-Együtt)
2013. nov. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:

Miért kellene meggyőznöd?

Ez olyan mint ha egy fradi drukkert akarnál meggyőzni arról .hogy neki a z Újpestnek kell szurkolnia.

Ő annak a "csapatnak" /Fidesz/ szurkol.Ezt tiszteletben kell tartani.

2013. nov. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Egy tanács: ha hosszú távú kapcsolatot szeretnél, akkor ebben az esetben politikáról ne nagyon beszélgessetek, vagy csak olyan részéről ahol egyetértés van. A pártszimpátia érzelmi kérdés.
2013. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
17%
Sehogy. A Fideszesek és a Jobbikosok elvakultak, semmilyen józan érvre nem hallgatnak. Legokosabb velük nem vitatkozni.
2013. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 fospuska ***** válasza:
Van ez olyan fontos kérdés egy párkapcsolatban, hogy problémaként kelljen kezelni...?
2013. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!