Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Horty-t ma...

Miért van az hogy Horty-t ma már a történelem könyvekben "rossz emberek" közé sorolják?

Figyelt kérdés
Még igazán szobor sem őrzi emlékét. Nem vagyok Jobbikos, de véleményem szerint Horty Miklós nagyon sokat tett a magyar hazáért. A 20.sz.-i magyar történelem legnagyobb alakjának tartom.

2013. nov. 5. 22:19
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
0%

de bizony jelent

ám hibbantakkal nem vitázom én sem, mert felesleges

ha rolam a véleményedet megtartod magadnak akkor nagyon jól elleszünk itt egymás mellett

ha nem, mert neked erre all fel, akkor sajnállak a kis kukid miatt

2013. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
0%

mert van belőletek épp elég

ezért furcsa, hogy náci testvéreid is csak 39%ra értékelték eddigi produktumodat

2013. nov. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
"nagyon jól elleszünk itt egymás mellett" Főleg, ha sértegetsz, te központozást nem ismerő, rejtett zseni. Hibbantakkal lehet egyébként vitatkozni, tényekkel viszont nincs értelme. Belinkeltem a wikipedia cikkét, általában baromságokat írnak, de ahogy mondtam, a Horthys cikkük egészen jó. Lehet el kéne olvasnod.
2013. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Hallod, te tiszta hülye vagy. Miért kell lenácizni? Honnan veszed, hogy azokhoz a b.aromarcúakhoz tartozom? Nehogy má' leírom azt a szót, hogy zsidó, vagy zsidóság, és akkor náci vagyok? Ez most tényleg kiborított.....
2013. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
52%

"ma 23:35"


Horthy nem ellenezte a háborút és nem fenyegették meg a családjával - az kicsit később volt, kár hogy kevered a szezont a fazonnal - ,sőt a németek nem is várták el, hogy Magyarország aktívan bekapcsolódjon a háborúba, azt meg végképp nem, hogy hadat üzenjünk az USA-nak. Azért nem ellenezte Horthy a szovjetek elleni háborút, mert meggyőződéses antikommunista volt, a nyugaton aratott gyors német győzelem és a németbarát katonai tanácsadók meggyőzték, hogy a németek gyors győzelmet arathatnak és ebben Magyarországnak illik részt venni azok után, amit Hitler tett a magyar revíziós törekvések kielégítése érdekben. Ugyanúgy hitt abban is, hogy a németek és a magyarok felsőbbrendűbbek az oroszoknál, bár a nácikkal ellentétben ezt nem vezette át a gyakorlatba, azaz nincs bizonyíték arra, hogy bármennyire is egyetértett volna a náci élettér elmélettel, sőt inkább az ellenkezője. Ha nem hiszed, nézz megy egy háborús brosúrát, vagy néhány napiparancsot, amelyekből néha az jön le, hogy az oroszokat egyfajta félembereknek tartották. Krausz új könyve, sok pontatlansága ellenére ebbe is betekintést nyújt.

Ma már egyetlen egy komoly szakember sem vitatja, hogy Horthy önként, meggyőződéssel lépett be a háborúba.


Ami pedig a zsidókat illeti, egy újabb nagy butaságot írtál le, nem is tudom, hogy honnan vetted, 44 tavaszától kezdve 430 ezer zsidót deportáltak vidékről, Budapesten pedig mintegy 200 ezer maradt. Tehát ellentétben az állításoddal, természetesen a zsidóság nagyobbik része vidéken élt.

2013. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

na ennek felettébb örülök :)

am nem azt írtam naci vagy, hanem náci testvéreid

nem uganaz

tabletrol irok, ékezet akkor van ha külön kivalasztom, vagy felajanlja

2013. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

"Horthy nem ellenezte a háborút és nem fenyegették meg a családjával" A patkány német külügy folyamatosan fenyegette nyíltan-burkoltan a családját. Nem keverem a fiával, akit a kiugrási kísérlet után vittek koncentrációs táborba. Szóval mellé.


"Azért nem ellenezte Horthy a szovjetek elleni háborút, mert meggyőződéses antikommunista volt," Ez igaz, bár az antikommunizmusa az arisztokrata értékrendjéből, nem pedig politikai okokból -legalábbis nem főképp abból- fakad.


"Magyarországnak illik részt venni azok után, amit Hitler tett a magyar revíziós törekvések kielégítése érdekben." Ezt tanácsolták neki Szent-Györgyiék, de nocsak, milyen érdekes, 3 évvel később már a kiugrás legnagyobb szószólói lettek.


"Ugyanúgy hitt abban is, hogy a németek és a magyarok felsőbbrendűbbek az oroszoknál, bár a nácikkal ellentétben ezt nem vezette át a gyakorlatba, azaz nincs bizonyíték arra, hogy bármennyire is egyetértett volna a náci élettér elmélettel, sőt inkább az ellenkezője. "

Ez hülyeség.


"Ha nem hiszed, nézz "

Nem hiszem. Főleg, mert ilyesmire hivatkozol, hogy napiparancsban az ellenséget!!! félembernek tartották. Háborúban ez szokás, ettől nem lesz valaki náci.


"Ami pedig a zsidókat illeti, egy újabb nagy butaságot írtál le, nem is tudom, hogy honnan vetted, 44 tavaszától kezdve 430 ezer zsidót deportáltak vidékről, Budapesten pedig mintegy 200 ezer maradt. Tehát ellentétben az állításoddal, természetesen a zsidóság nagyobbik része vidéken élt."

Erről keress nekem egy forrást, légy szíves.

2013. nov. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
"Bárdossy László német nyomásra, a kormányzó és a parlament jóváhagyása nélkül,[77] december 12-én hadat üzent az Egyesült Államoknak.[75]" Wikipediáról másolva, ott a forrásokat is megnézheted. Ilyen fokú német befolyás uralta már '41-ben a magyar döntéshozatalt, Horthy erről miért tehetne?
2013. nov. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%
mert ő volt a felelős vezető, azért
2013. nov. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy nem lehet végigolvasni két mondatot.


"a kormányzó és a parlament jóváhagyása nélkül"

itt van, kiemeltem.

2013. nov. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!