Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Horty-t ma...

Miért van az hogy Horty-t ma már a történelem könyvekben "rossz emberek" közé sorolják?

Figyelt kérdés
Még igazán szobor sem őrzi emlékét. Nem vagyok Jobbikos, de véleményem szerint Horty Miklós nagyon sokat tett a magyar hazáért. A 20.sz.-i magyar történelem legnagyobb alakjának tartom.

2013. nov. 5. 22:19
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
28%
A francba, meguntam. Hülye vagy, 58%-os. Ne haragudj, de tényleg.
2013. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
39%
Horthy Miklós középnemesi származású (nézz utána a wikipédián :) ). Na most segítek. Arisztokratának nevezzük a címmel bíró nemeseket. Azaz bárók, grófok, őrgrófok/márkik (Magyarországon ritka), hercegek, főhercegek(csak a Habsburg-Lotharingiai család tagjai). Horthy Miklós egyik sem volt születésekor és később sem. Ezért nem arisztokrata. Sajnos a cáfolatodat csak holnap tudom elolvasni, pedig el sem hiszed mennyire kíváncsi vagyok rá.
2013. nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
0%
<-- # 41
2013. nov. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
42%

Hehe, tök jó, hogy az általad belinkelt forrást sem olvasod végig. Pont abban van benne, hogy mennyi zsidót deportáltak vidékről és mennyien voltak a Fővárosban. :D Bukta.


Mellesleg akkor volt tolerancia vagy nem? Úgy tudtam a Monarchia 1918-ig fennállt, egyébként ha a történelmet ismernéd, akkor azt is tudnád, hogy azelőtt sem volt olyan rossz dolguk, nem úgy mint mondjuk Oroszországban.

2013. nov. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
41%

kedves kérdező!


Horthy nem csak a mai töri könyvekben szerepel negatív alakként, hanem az összesben

2013. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
Én sok idős emberrel beszéltem még akik éltek a Horty és a Rákossi rendszerben is. Szinte kivétel nélkül az volt a véleményük, hogy bár a 30-40 évek sem voltak könnyűek, de sokkal jobb volt mint a kommunizmusban. Aki paraszt volt általában, volt egy kis földje, állata bent volt a a hangya szövetkezetben a kereskedőnek volt egy kis boltja stb.A kommunisták viszont mindent de mindent elvettek és földönfutó lett mindenki.
2013. nov. 8. 10:49
 47/49 anonim ***** válasza:
Evidens, hogy egy rossz embert a rossz emberek között tartunk számon.
2021. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

ugyan mit tett Horthy?

belevitte az országot egy vesztes háborúba

több százezer ember halálát okozta

és amikor nem a fehér lovon kellett parádézni, gyáván csak önmagára gondolt.

2021. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Népszerű ez a kérdés (közel 50 válaszos...). Érdekes, hogy a kérdező felnéz Horthy-ra de a nevét rosszul írta. Biztos elírta...


A megítélése osztályfüggő. És ez a lényeg.

2021. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!