Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha többször is megtámadtak a...

Ha többször is megtámadtak a kutyák, meg is haraptak, akkor normális, hogy félni fogsz tőlük?

Figyelt kérdés

Igen-igen tudom, jobbikos bújtatott alantas rasszista kérdés, köszi te ne is válaszolj aki ezt írja mindíg, pls:)


A kérdés minden párthoz tartozó embernek szól. Senkit nem fogok lepontozni azért, mert mszp-s fideszes, jobbikos. Nem érdekel ebben a kérdésben a politikai hovatartozása senkinek sem. A náci holokausztkövető válaszok sem természetesen.


2009. nov. 16. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdésre a válasz: teljesen normális.
2009. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A válaszreakció egyedi.

Én pld veszek egy gázsrpét és az egész dobozzal ráfújom, és ha az sem elég akkor ami a kezembe kerül. Legközelebb ha csak szájjal sziszegek akkor is világgá szalad.

Persze ez nem mindenkinek a mentalitásának és a testi adottságának megfelelő válasz, de sajnos ha nem érzi a kutya hogy rosszul járhat vagy neki is fájhat, akkor az ösztönei ismét rád rakják. De lehet a rendőrség is megoldás, csak nem kecsegtet akkora hatással.

2009. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem minden kutya harap, a fóbiákat le lehet küzdeni.

Engem kicsi koromban harapott és kergetett meg kutya, mégse félek mindtől.

Amelyik kutyát a gazdája meg tudja nevelni, és szereti a gazdája, megtanítja a szeretetre, az nem fog senkit bántani, amelyik kutyát a gazdi járatja kutyasuliba, az megtanulja, kihez hogy viszonyuljon, a kóbor kutya meg vagy annyira fél tőled, hogy behúzza a fülét-farkát, vagy csak félelemből támad. A veszett kutya meg téged is megfertőzhet.


Ha már kutyákat írtál, kutyákról válaszoltam, de tartom a véleményem más területre is.

2009. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

igen, egyértelmű, hogy az ember elraktározza magában a rossz élményt egy idő után... a kisgyerek is így tanul! csak akkor fogja megtanulni,hogy a tűz és a forró dolgok érintése valóban fájdalmas, hogyha már többször is megtapasztalta, utána már tartani fog tőle és nem fog hozzányúlni


vagy még egy példa: kb 2 éve lelkes lovas vagyok, nagyon szeretek lovagolni és lovak között lenni...egyáltalán nincs bennem félelem, hogyha a hátukra ülök, de még soha életemben nem estem le...talán hogyha majd ez bekövetkezik, egyszer, kétszer vagy még többször, lehet, hogy teljesen el fog menni a kedvem a lovaglástól,vagy ha nem is de azért félni fogok az újabb eséstől....

2009. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha már kutyákat írtál, kutyákról válaszoltam, de tartom a véleményem más területre is.


Adtam egy hasznosat, mert legalább veled lehet értelmesen érvelni.

De épp te fogalmaztad meg a problémát. Nevelni!!!!

Hogy, amikor még azt sem lehet megnevezni, hogy mi legyen a neve a nevelésnek?

Mire akarod nevelni, őrzésre, terelésre, vadászatra, vagy maradjon öleb?

Más a kiképzés, és fajta függő hogy mire lehet nevelni képezni.

Egy puli „ elnevezés” (cigány bűnözés) soha nem lesz őrző-védő és nem lehet úgy azzal a módszerrel nevelni. Ha elnevezem és terelésre képzem akkor neki is és magamnak is jót teszek.

2009. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

A kutyák mellesleg nem is szoktak újabb esélyt kapni: ha széttépnek egy nénit vagy egy kisgyereket, akkor elaltatják őket, és nem nézegetik, hogy vajon megcsinálja-e mégegyszer, vagy még ki tudja hányszor.

(...) bocs

2009. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12:25 - Akkor te még nem láttad az Animal Planet Állatrendőrség című műsorát. Ott adnak új esélyt a kutyáknak, mert úgy állnak hozzá, hogy nem a kutya a hibás, hanem a gazdi, és nem a kutyát büntetik, hanem a gazdit, és szokott sikerülni.
2009. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

bocs, válaszolok majd, csak meló van.

csak egy sort: az animal planetes cucco tén is néztem régebben, ott a megkínzott állatok kapnak új esélyt, amelyik kutya széttép egy nénit, annak ott se adnának új esélyt, sőt ha a rendőri jelenlétben ott a kutya és agresszív, akkor le is lövik.


Valóban adnak új lehetőséget megkínzott kutyáknak akik agresszívabbak, de előtte egy tonna teszten küldik végig őket, amin ha nem mennek át, akkor elaltatják.


nah majd még írok, folyt köv...

2009. nov. 16. 12:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, csak azt akartam ezzel írni, hogy ott nem az van, hogy előbb lőnek és csak utána kérdeznek, remélem, érted, mi a lényegi különbség. Sokan elborzadnak Amerika majmolásától, de van, amit tényleg átvehetnénk tőlük.

Nálunk az előre vádaskodás és az utólag sajnálkozás az, ami működik, és sajnos nem jellemző az előre gondolkodás és a mérlegelés.

2009. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A felvetéssel egyetértek, a megoldással nem!


A pusztán elvi szinten gondolkodás, az nem egyenlő a megoldáskereséssel.

Ha a megoldás keresését az elveinkből kiinduló konstruktivitás jellemezné, az teljesen más lenne. Magyarul: Ha mindenki elmondaná a javaslatát akkor lehetne mit összegyúrni.

2009. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!