Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok miért nem...

A liberálisok miért nem lépnek ki abból a burokból, amiben élnek ők és hagyják abba az állandó rettegést, hazugságok terjesztését, mindenki lenácizását / fasisztázását / homofóbozását?

Figyelt kérdés
2013. nov. 30. 14:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Talán mert ha a parlamentben zsidóznak cigányoznak, az probléma. Aztán, ha szélsőjobboldali halálbrigád gyilkol szisztematikusan cigányokat, az is probléma. Talán, mert nácik, fasiszták és homofób kretének működnek ebben az országban.... közpénzből és adóforintjainkból.
2013. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

A liberálisok nem élnek burokban; a liberalizmus lényege éppen a burokmentes gondolkodás.

A rettegést nem lehet abbahagyni, az egy kellemetlen érzés, amit valami okoz. Ha az ok megszűnik, a rettegés is megszűnik.

A liberálisok nem fasiztáznak le mindenkit, csak azokat, akik fasiszta eszméket hirdetnek. Nemrégiben egy szélsőjobbos ismerősöm hisztirohamot kapott, mert a kedvenc írónőjét, Tormayt fasisztának neveztem, holott maga Tormay hirdette büszkén, hogy ő már Mussolini előtt fasiszta volt.

Homofóbnak sem neveznek mindenkit, csak a homofóbokat. Van olyan ismerősöm, aki pl. nem hallgat olyan zenészt, aki homo, csak azért, mert homo. Hát most mondd, kedves kérdező, hogy aki nem tud élvezni egy művészi produkciót azért, mert az előadó otthon az ágyában egy azonos nemű embert tart, az nem homofób!

2013. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
Mert mindenki jól elvan a saját kis burkába és nem is akar kilátni belőle.
2013. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%
#12 Ez nem igaz. Akik ma liberálisnak nevezik magukat, azok valójában a leggyűlöletesebb, legkirekesztőbb emberek a Földön. Ők gyűlölnek és lenáciznak, lerasszistáznak, lehomofóboznak mindenkit, aki nem ért egyet az elmebeteg eszméikkel. Ja, és olyan libsiről még nem hallottam, aki Kárpátiát hallgatott v Wass Albertet, Tormay Cécile-t olvasott volna. (Mellesleg utóbbi leszbikus volt.)
2013. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

"Ja, és olyan libsiről még nem hallottam, aki Kárpátiát hallgatott v Wass Albertet, Tormay Cécile-t olvasott volna."


Tehát te elveszed a "libsik" azon jogát, hogy szarnak tartsanak például egy együttest? Az a dünnyögés amit pl. a Székely Himnuszra lenyomnak nehezen nevezhető zenének. ;)

2013. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%

Kárpátiát én sem hallgatok, pedig nem vagyok liberalista, sőt nagyon nem csipázom őket.


Egyszerűen más a zenei ízlésem.


Tormay Cécile viszont bírom, szeretem a műveit és a nézeteit.

2013. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

"Tehát te elveszed a "libsik" azon jogát, hogy szarnak tartsanak például egy együttest?"

Zeneileg attól még tarthatnák jónak, és a nagy számok törvénye alapján kéne is, h legyen köztük, aki jónak tartja. Ennyi erővel az említett emberre is lehet mondani, h nem azért nem hallgat vkit, mert buzzi, hanem mert zeneileg nem tetszik neki. Én pl. nemzeti létemre nagyon szeretem a Republicot meg az LGT-t, miközben vannak olyan nemzeti rockzenekarok is, akiket nem hallgatok, mert kutyaütők.

2013. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%

"Ja, és olyan libsiről még nem hallottam, aki Kárpátiát hallgatott v Wass Albertet, Tormay Cécile-t olvasott volna. (Mellesleg utóbbi leszbikus volt.)"


Csupán a magam nevében nyilatkozhatok. Baloldali vagyok (nálatok szerintem már ez is "libsi", pedig valójában haj, de nagyon nem ;)) A Kárpátiát ugyan nem szeretem, mert erőltetett, giccses és irritál a repedtfazék monoton katonaének, de pl. az Egészséges Fejbőr néhány számát szívesen meghallgatom. Csakúgy, mint Ákost, a Bikinit, a Beatricét, Kalapácsot, akik közismerten jobboldali ikonok, illetve zenekarok. A zene, az igazi művészet politikától független, legalábbis annak kellene lennie egy értő ember számára. Aki meg pártszűrő szerint hallgat meg valamit, annak meg úgyis mindegy, mert nincsen ízlése és önálló gondolatvilága.


"Mellesleg utóbbi leszbikus volt."


És ha leszbikus volt, akkor mi van? Egy "libsinek" kutya kötelessége elolvadni mindentől, ami deviáns?


Üdv: Covenant

2013. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
43%

#18 Üdítő kivétel vagy, minden tiszteletem! Tormay Cécile hajlamait nem ezért hoztam fel, hanem épp ellenkezőleg: leszbikus volt, mégis népszerű a nemzeti oldalon.

Egyébként a baloldali messze nem ugyanaz számomra, mint a liberális. Én is baloldalinak vallom magam inkább, de Magyarországon nincsenek se jobb-, se baloldali pártok sztem. Inkább a nemzeti-liberális ellentét jellemző itthon, de annak semmi köze jobb- és baloldalhoz.

2013. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Sokan azon panaszkodnak,hogy a liberális szó,szinte szitokszó lett Magyarországon.Ezen nem ártana elgondolkodnia a liberálisoknak,és azoknak is,akik számára a liberalizmus esetleg tüske a kisujjában!

Jó lenne már végre tisztázni,hogy mi is az a liberalizmus valójában,mert ha tisztában lennénk a fogalmakkal,akkor talán más lenne itt a közhangulat.

Mert itt a mai Magyarországon általánosan véve hatalmas fogalmi zűrzavar van,s mintha azoknak,akiknek ezt a zűrzavart oldania kellene, nem lenne különösebben érdekelt abban,hogy itt az Isten adta jó nép tisztábban lásson,mintha ennek a mesterségesen felkavart ködnek a fenntartásában mindenki egyformán érdekelt lenne,aki a politikával-közélettel,s a köz művelődéssel foglalkozik,mert amíg ilyen általános fogalmi és ideológiai katyvaszban élünk,addig senki sem fog tisztán látni,s amíg nem tudunk átlátni a ködön,addig mindig is ilyen kérdéseket fogunk hallani-olvasni,s persze feltenni. Ezt nem a kérdező megsértése céljából írtam,hanem azért,mert alapvetően nem látunk tisztán,s én is kíváncsi lennék arra,hogy miért is lett szitokszó a liberalizmus Magyarországon,ami elgondolkodtató,s hogy mi is az valójában!

2013. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!