Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sikerült Orbánnak egy...

Miért sikerült Orbánnak egy több milliós fanatikus, fundamentalista hívőtábort kialakítani?

Figyelt kérdés
A kommunisták erről csak ábrándozhattak, és a keresztény egyházaknak sem sikerült. Orbán megcsinálta. Több milliós hívőtábor gondolkodás nélkül, fanatikusan issza minden szavát, ünnepli minden intézkedését, lelkesen elfogad tőle bármit. Ha kell, tán még a saját kivégzését is. Ilyesmire ilyen tömegméretekben a magyar történelemben nem volt példa. Vagy nem jól látom az egészet, és pár elvakult ismerősből vontam le téves következtetést?

2013. dec. 3. 16:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, én még egyetlen fanatikussal sem találkoztam sem itt, sem máshol. Biztos én járok csukott szemmel. A fanatikus Orbán gyűlölőkkel viszont rogyásig van minden fórum, köztük ez is.
2013. dec. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

szerintem meg a csúszómászók vannak sokan. én legalábbis azt látom

ha tehetnék álló nap Orbán lábanyomát csókolgatnák

2013. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Macungo ***** válasza:

másik, akinek most jó: csak ez számít? kilóra megvesznek némi pénzzel? és a gyereked majd?


Nem nem erről van szó, de gondolom Te jobban tudod nekem mi a fontos.. Az hogy végre nem a liberális baloldalinak mondott kormányok pusztítása megy, amit valahogy egyesek nem tudnak megemészteni.. Teljesen logikus és az ország érdekét szemelőtt tartó intézkedéseket hoz a kormány. Sok kedvezmény ami nekem igazán számít anyagilag csak jövőre vezetődnek be és én még nem rendültem meg a 3,5 év alatt abban, hogy mégegyszer a Fideszre szavazok a békemenetre is meggyőződésből mentem és nem pénzért. Én megdolgozom a pénzért és ha még sem tudok érte megdolgozni nem azon gondolkodom kit hibáztathatok és az állam miért nem segít, hanem azon mit csinálhatnék én jobban..


"azt ne mondd nekem, hogy jó az államosított központi oktatás. mint a szocializmusban."


Hát a rendszerváltás óta csak rosszabb az oktatás minősége, tehát ha az volt a titka akkor engem nem zavar.. Egyébként, ha nem egyházi és nem magániskoláról beszélünk akkor az is állami iskola még akkor is ha önkormányzati üzemeltetésben volt, van, továbbá mindig előrtak szerint oktattak az iskolákban nem a tanár döntötte el úgy hívják, hogy tanmenet..



"vissza sírod azt is? az sem zavar, hogy ma megint a párthűség az első, lrhetsz bármekkora istenbarma. ez is bejön neked? az állami vezetők harácsolása? az hogy egyes barátok 3 év alatt milliárdosok lettek? ez sem számít?"


Tudod én a Belügyminisztériumban dolgoztam majdnem 4 évig a Gyurcsány-Gyurcsány kormányok alatt, amit én akkor és ott láttam fiatal szemeimmel, hát pont az amit fenn leírtál.. Sok istenbarmával találkoztam aki valakinek a valakije volt. És sokat mesélhetnék a szocializmusról, ugyanis a rendszerváltás után évtizedekkel még mindig időkapszula egy-egy minisztérium és alkalmazottjai. Talán mostmár nem, a volt kollégáim (szintén szoci vagy KISZ maradványok) nagyon sírnak olyanokon pl. hogy átvilágították őket, kérdeztem, és mi volt kirúgtak? Nem.. Áthelyeztek, fizut csökkentettek? Nem.. Akkor mi bajod lett? Semmi. Akkor miért fájt hogy átvilágítottak, mert tudják, hogy balos vagyok biztos lehalgatnak... De nem történt veled semmiiiiiiiiii!!! Akkor is minek kellett ez... Itt hagytam a beszélgetést, ez már ok utálni őket.. Kérdeztem rúgtak ki valakit mert másképp gondolkodik mint a Fidesz? Monda igen egy lány a Facebookján cigányozott, ki volt írva neki hol dolgozik és valami külsős felnyomta és kirúgták... Ezen nagyot nevettem, már nem azon, hogy valaki állástalan lett természetesen, hanem a példán..


Szóval ne aggódj amit te elképzelsz az mindig meg volt talán most oszlani látszik...



"ne gyere azzal hogy a szocik is loptak, ezért lettek elzavarva. tetszik a piac és az EU ellenesség is? És meg van rengeteget minden, mindez nem érdekes némi adókedvezményért cserében?"


Ezt nem nagyon értem.. Igen loptak, de ez most nem jutott eszembe, bár szerintem a Fidesz igyekszik a korrupciót megfékezni. EU ellenesség meg minden Tetszik tetszik. És adókedvezmény is tetszik.. És most mit akartál ebből kihozni?


Ne aggódj Orbánt is elzavarták már egyszer, ha úgy van ahogy itt sokan károgják akkor most is el lesz.. Ha nem, akkor csak éppen most nem nektek jó, hanem más embereknek... Ezt fel kell dolgozni, hogy most nem Ti vagytok soron, hanem a családosok, igazán teljes bérre bejelentett emberek, és persze a nyugdíjasok sincsenek elhanyagolva... Ez van...

2013. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!